690 680 960

Miał ponad 3 promile, jechał rowerem. Dostał mandat o równowartości nowego jednośladu

Włodawscy policjanci wczoraj zatrzymali w Starym Brusie kierującego rowerem, który miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych.

Do zatrzymanie nietrzeźwego rowerzysty doszło w poniedziałek około godziny 18 w miejscowości Stary Brus w powiecie włodawskim. Mundurowi postanowili skontrolować 26-latka poruszającego się jednośladem.

Po badaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Policjanci zgodnie z przepisami obowiązującymi od 1 stycznia nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 2 500 złotych.

Przypominamy, że kierujący na drodze pod działaniem alkoholu stwarza duże zagrożenie. Taki uczestnik ruchu ma zaburzoną koordynację, widzenie, zwolnioną reakcję. Pamiętajmy także, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, jakimi są rowerzyści, często w zdarzeniach z pojazdami odnoszą bardzo poważne obrażenia.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

12 komentarzy

 1. „Dostał mandat o równowartości nowego jednośladu”, ale wpływ na konto budżetu państwa będzie wartości 0,0000001 rubla.

  • 2500PLN to niewiele więcej niż przeciętny samochód na naszych drogach, ale to także zdecydowanie za mało na rower ze średniej półki.

 2. „Przypominamy, że kierujący na drodze pod działaniem alkoholu stwarza duże zagrożenie.” – najwięcej zależy od tego, jakim pojazdem ten pijany kierujący kieruje.
  Trochę nie wypada porównywać szkodliwości kierowanie Wigry 3 z kierowanie np. ciężarówką po pijaku.

  • Jak najbardziej wypada. Mozna też porównywac takiego do samobójcy.

  • Wypada porównywać trollu, a nie czepiać się tylko pojedynczych słówek.
   Stwarza tak samo duże zagrożenie co kierowca ciągnika siodłowego, tylko że największe zagrożenie stwarza dla samego siebie, co z resztą również jest zaznaczone:
   „Pamiętajmy także, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, jakimi są rowerzyści, często w zdarzeniach z pojazdami odnoszą bardzo poważne obrażenia.”
   Nie znaczy to także, że potrącenie takiego delikwenta jakoś szczególnie poprawiłoby komuś humor.
   Więc przestań w końcu trolować bo jesteś nudny i niezbyt mądry ( tylko próbujesz na takiego pozować ) co niejednokrotnie udowadniasz.

 3. 26 lat i 3 promile w poniedziałek. Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny.

  • Co szkoda ci grabarz?
   Nie interesuj się tak tym kto i kiedy jest pijany, bo kompletnie o niczym to nie świadczy.
   Wszystko jest dla ludzi, alkohol można tak samo kupić o każdej jednej porze dnia i nocy.
   Współczucia to dla twojej rodziny.

   • Janus bronisz młodego patologicznego pijaka, który na dniach zacznie prać swoją matkę lub zrobi ci włam na chatę bo nie będzie miał za co pić? Takiego to ustawowo trzeba brać na odwyk bo będą tylko same problemy. Ty pewnie tak samo walisz gaz i stajesz po stronie swojego kompana. Nie pij wódy bo zmarnujesz sobie życie.

    • Skąd wiesz kto to jest kostucha, że od razu oceniasz, znasz osobiście, bo jeśli nie to twoje wywody są z d…

 4. Axh te żony.

 5. Ach jacy tu wszyscy święci. Gość wypił i jechał rowerem…Życie.

 6. Ciekawe jak to wygląda prawnie bo np. jeśli jest ktoś po spożyciu to takiego delikwenta nie można przesłuchać (najpierw musi wytrzeźwieć) obojętnie czy jako świadka czy poszkodowanego czy nawet jako sprawcę . Rowerzystę na bębnionego można ukarać w momencie zatrzymania czy też musi najpierw wytrzeźwieć ?

Kursy walut

 • USD 4.3365zł -0.31%
 • GBP 5.3357zł -0.83%
 • EUR 4.621zł -0.69%
 • CHF 4.7809zł -1.39%

Polub nas