690 680 960

Miał nielegalne papierosy i susz tytoniowy (zdjęcia)

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej przeszukali posesję 56-latka. Mężczyzna posiadał nielegalne papierosy oraz susz tytoniowy.

W czwartek przed południem parczewscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej weszli na teren jednej z posesji w gminie Sosonowica. Tam mundurowi przeszukali pomieszczenia mieszkalne oraz gospodarcze należące do 56–latka.

W trakcie przeszukania ujawniono i zabezpieczono ponad 60 kilogramów nielegalnego suszu tytoniowego, maszynkę służącą do nabijania papierosów, puste gilzy oraz kilkadziesiąt sztuk gotowych już papierosów.

Policjanci ustalają ile papierosów mogło trafić na rynek.

Mężczyzna będzie musiał wytłumaczyć się teraz z nielegalnego procederu, za który grozi odpowiedzialność karna. Kodeks karny skarbowy za popełnione przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do 3 lat, a także wysoką grzywnę i przepadek nielegalnego tytoniu.

Miał nielegalne papierosy i susz tytoniowy (zdjęcia)

(fot. Policja Parczew)

10 komentarzy

 1. Janina Łatka - Zdziurkom

  Nie wiem dlaczego, ale ile razy czytam: ” nielegalne papierosy oraz susz tytoniowy”, to oczami wyobraźni widzę szyld Urzędu Skarbowego i myślę o nie zapłaconym Państwu haraczu,, dla zmyły elegancko nazywanym, podatkiem.

 2. ja pierd…e kilkadziesiąt sztuk papierosów jaki sukces kur.. co za kraj

  • Tu nie chodzi o ilość, tylko, że podatku nie zapłacił !

  • Chyba ogląda tylko TVN. Gdyby TVP to by wiedział jak to podczas przeszukania teatralnie mdleje się, traci pamięć i po sprawie.

  • To za PRL’u dziadek nigdy nie kupował fajek tylko sam se skręcał z własnego tytoniu
   I ŻADNA MILICJA ZA TO NIE ŚCIGAŁA !!!

 3. Wstyd żeby policja zajmowała się takimi pierdołami jak w budownictwie wyłudzenia vat idą w miliony zł.

 4. Tytoń uprawiać i suszyć może każdy, a gotowych papierosów znaleźli „kilkadziesiąt sztuk”. Może robił na własne potrzeby? Tymczasem pod Novą nie milkną okrzyki „paaapieerosy!” i nic z tym się nie da zrobić.

  • Eustachy Rąb - Nięty

   Nie da się, bo ci, którzy mieliby „zabezpieczać” handlujących, sami u nich też kupują.
   Nie można podcinać gałęzi na której się siedzi.

 5. Ja pamietam cały strych babka suszyła zawsze i ja też na tym samym strychu susze i co mi zrobita? Unia zielarstwa zakazuje ziółek se zrywać i gotować. Nie lubie…nie lubie

  • Czemu piszesz głupoty, UE nie zakazuje prawo unijne zezwala na produkcję alkoholu i tytoniu na własny użytek. To polskie prawo zostało tak skonstruowane aby tego zabronić. Sąd Najwyższy w swej uchwale z dnia 30 listopada 2004r. (sygn. I KZP 23/04) uznał, że znamiona przestępstwa określonego w art. 12a ust. 1 ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych wypełnia również wyrabianie alkoholu etylowego na własny użytek oraz wyrabianie papierosów z własnego tytoniu nawet na własny użytek. Wynika z tego to że jeśli kupiłeś 10kg suszu legalnie zapłaciłeś gotówką i zgubiłeś paragon a „miły” sąsiad uprzejmie doniesie, przyjadą skonfiskują i będziesz się tłumaczył że nie jesteś wielbłądem. Także nie pisz głupot że to wina UE.

Kursy walut

 • USD 3.975zł -0.05%
 • GBP 5.0198zł 0.11%
 • EUR 4.3542zł -0%
 • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas