690 680 960

AZS UMCS Lublin na najwyższym stopniu podium Drużynowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce (zdjęcia)

W odbywających się wczoraj w Lublinie Drużynowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce zwyciężyli gospodarze. Drużyna lekkoatletów AZS UMCS Lublin wygrała siedem z dwudziestu jeden konkurencji.

W piątek 3 września w Lublinie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Do walki stanęło osiem zespołów: AZS UMCS Lublin, AZS AWF Warszawa, AZS AWF Kraków, RKS Łódź, AZS Łódź, AZS Politechniki Opolskiej, Agros Zamość i Podlasie Białystok. Wśród startujących zawodników można buło dostrzec również medalistów igrzysk olimpijskich w Tokio.

Mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska w biegach sztafetowych Małgorzata Hołub-Kowalik z AZS UMCS wygrała bieg na 400 metrów, a także była w składzie zwycięskiej sztafety mieszanej 4×400 metrów. Na bieżni błyszczał też inny członek złotej sztafety mieszanej z Tokio Dariusz Kowaluk z AZS AWF Warszawa, który wygrał rywalizację nie tylko na 400 metrów, ale również na dystansie czterokrotnie krótszym.

Olimpijscy medaliści pewnie zwyciężyli także w konkursach rzutu młotem – mistrz z Tokio Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok) wśród mężczyzn i brązowa medalistka igrzysk Malwina Kopron (AZS UMCS Lublin) wśród kobiet. W sumie w trakcie Mistrzostw rozegrano dwadzieścia jeden konkurencji – po dziesięć wśród kobiet i mężczyzn oraz sztafetę mieszaną 4×400 metrów.

Zwyciężyli gospodarze, czyli drużyna lekkoatletów AZS UMCS Lublin. Wygrali siedem z dwudziestu jeden konkurencji i z przewagą dwudziestu punktów wyprzedzili na podium ekipę Podlasia Białystok. Brązowy medal wywalczyła drużyna AZS AWF Warszawa.

– To jest jedna z pierwszych okazji, by zobaczyć po igrzyskach najlepszych z najlepszych, w tym zawodników, którzy reprezentowali na igrzyskach miasto Lublin i województwo lubelskie. Inwestujemy w szkolenie, w zawodników, w kluby sportowe, a z drugiej strony w infrastrukturę sportową. To pozwala nam organizować najważniejsze i największe wydarzenia. Dziękuję Polskiemu Związkowi Lekkiej Atletyki, że kolejny raz nam zaufał i te duże wydarzenia goszczą w Lublinie – mówiła Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta miasta Lublina.

Radości ze zwycięstwa lubelskiego klubu nie ukrywał również marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski. Jak wyjaśniał jest dumny, iż sportowcy z Lubelskiego odnieśli ten sukces razem z reprezentacją Polski. Dodał również, że trzy medale to jest fenomenalny rezultat, gdy popatrzy się na liczbę wszystkich polskich medali.

(fot. PZLA)

Jeden komentarz

  1. No i ja się pytam ile z tych gwiazd mieszka i trenuje w Lublinie??? Ile pieniędzy z dotacji miasta i województwa UMCS wydaje na farbowane lisy a ile na szkolenie młodzieży i dzieci z Lublina??

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…