Miał broń bez zezwolenia. Wpadł, bo strzelił w sufit

Opolscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał broń i amunicję bez zezwolenia. 67-latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy.

W poniedziałek wieczorem policjanci z Opola Lubelskiego przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że mieszkaniec gminy Łaziska posiada broń bez zezwolenia, a co więcej, jest nietrzeźwy.

Na miejscu mundurowi potwierdzili te informacje. Jak się okazało, 67-latek oddał z broni przypadkowy strzał, po którym kula utkwiła w suficie. Po sprawdzeniu broni okazało się, że mężczyzna posiadał ją nielegalnie.

67-latek oświadczył, że zakupił ją od nieznanego mu mężczyzny i że nie ma na nią zezwolenia. W trakcie przeszukania funkcjonariusze odnaleźli na będącej własnością mężczyzny posesji, 25 sztuk nielegalnej amunicji. 67-latek został zatrzymany. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Mężczyzna stanie wkrótce przed sądem i odpowie za posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Nielegalna broń i amunicja ulegnie przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

(fot. Policja Opole Lubelskie)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Podejrzewam, że akcja ma związek z ostatnim zastrzeleniem chłopaka z broni myśliwskiej.
  Analogiczna akcja miała miejsce po tragicznym pożarze w escape roomie.
  Na tej podstawie ośmielę się stwierdzić, że wyjścia ewakuacyjne oraz zwykłe alejki sklepowe (bo one także są drogami ewakuacji) w dyskontach zostają udrożnione po pożarze w Stonce, a drogi pożarowe na osiedlach, na terenach wspólnot mieszkaniowych, itp. po jakimś spektakularnym pożarze.
  Wiadomo, że u nas lepiej działać po niż przed.

 2. Franiu człowieku zajmij się czymś pozytecznym ,świeta idą ,zrob cokolwiek .pożytecznego ….a nie siedzisz bezproduktywnie caly dzień i wypisujesz te swoje „mądrosci ” …nikomu one do niczego nie są potrzebne ,każdy ma swój rozum i bez twoich komentarzy potrafi żyć ,myśleć i wyciągać wnioski

  • Wieśniak w gumofilcach z ostrogami (!)

   Ty „dominik” sie na Frania nie pultaj… Franio ma w naszej Ojczyźnie demokratyczne prawo oddychać, jeść, srać i nic przy tym nie robić ino wkur..ać takich jak ty – 24 h/dobę.

 3. Najbardziej się cieszę z tego, że nielegalna broń i amunicja ulegnie przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa – będzie można tym dozbroić naszą bohaterską Armię w Afganistanie 😆

 4. Pochwała dobrze dominik napisałeś.

 5. Strasznie zbrojny jest tamten rejon i bogaty w różnych świrów strzelających w sufit.

 6. Oż, taki karabin mu zabrali. Ile to by spraw rozwiązało. A co on ma tymi kulkami rzucać teraz? Kulomiot jest czy co? Aaa… granat też wzięli. A nie wiem czemu… on był tylko zaczepny. Dziadek rzucał i od razu wiedział, jakie wojsko idzie. A teraz kto mu powie? Wszystko tajemnica…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!