Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mężczyzna zasłabł w lesie, zdążył wysłać przez telefon swoją lokalizację

Policjanci i strażacy z terenu powiatu krasnostawskiego pomogli wczoraj mężczyźnie, który zasłabł w lesie podczas spaceru ze swoim synem. Dzięki natychmiastowej pomocy mundurowych, którzy pieszo dotarli do poszkodowanego, mężczyzna szybko trafił pod fachową opiekę ratowników medycznych.

Do zdarzenia doszło w sobotę na terenie kompleksu leśnego w powiecie krasnostawskim. Służby ratunkowe około godziny 14.00 przyjęły zgłoszenie, z którego wynikało, że w trakcie spaceru zasłabł mężczyzna. Zgłoszenie pochodziło od jego niepełnoletniego syna, który wędrował wspólnie z ojcem.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy zostawili radiowóz i pieszo dotarli do 43-letniego mieszkańca Zamościa. Cały czas prowadził ich dyżurny jednostki korzystając z tak zwanej „pinezki” lokalizacyjnej na mapie przesłanej przez mężczyznę za pomocą telefonu komórkowego.

Lokalizacja wskazywała teren pomiędzy miejscowością Niemienice a Niemienice Kolonia. Policjanci bardzo szybko odnaleźli 43-latka, nawiązali kontakt ze strażakami, którzy następnie za pomocą quada przewieźli poszkodowanego do załogi karetki pogotowia, gdzie udzielono mu fachowej pomocy medycznej.

(fot. pixabay.com\Policja Krasnystaw)

6 komentarzy

  1. Pewnie po życiodajnym eliksirze wisielskiego zasłabł gdzie taki młody chłop…

    • No pewnie. Kiedyś ludzie ot tak sobie dorzywali setki, a teraz te naszprycowane…., panie ja siem nie znam ale siem wypowiem

  2. … jak to człowiek nie zna dnia i godziny , przecież młody

  3. To może jeszcze redakcja podpowie jak się to robi. Nie wszyscy wiedzą. A moze inym sie przydać. 43 lata młodzian…..

  4. Miło, że w tym przypadku technologia i służby zadziałały jak należy. Oby tak dalej 🙂

  5. Kolejna ofiara Mileny

Z kraju