Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mężczyzna wpadł do 30-metrowej studni. Udało się go uratować

W miejscowości Chmiel do głębokiej studni wpadł jeden z mieszkańców. Strażacy wyciągnęli go na powierzchnię.

Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło w czwartek w miejscowości Chmiel Pierwszy gmina Jabłonna. Służby ratunkowe zostały powiadomione o mężczyźnie, który wpadł do studni. Na miejsce natychmiast wysłano straż pożarną, pogotowie ratunkowe oraz policję. Po dojeździe pierwszych zastępów straż pożarnej okazało się, że poszkodowany znajduje się na dnie około 30-metrowej studni.

Ze względu na trudności z dotarciem do poszkodowanego, do Chmiela przyjechała Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego lubelskiej straży pożarnej. Ratownicy po dotarciu do poszkodowanego najpierw zabezpieczyli go przed utonięciem, utrzymując go cały czas na powierzchni wody, a następnie mężczyznę wydobyto na ziemię. Został on przekazany załodze pogotowie ratunkowego. Okazało się, że pomimo ogromnej wysokości, mężczyzna doznał tylko niewielkich obrażeń ciała.

W akcji uczestniczyły trzy zastępy straży pożarnej z Lublina i Bychawy.

(fot. PSP Lublin)
2014-07-13 14:56:51

9 komentarzy

 1. Watpie żeby zlamanie kregoslupa bylo lekkim obrazeniem 🙂

 2. I gdzie te Fotki?

 3. Ja też,tak jak watpię żeby wpadł.Jest ogromna różnica między wpadnięciem a skoczeniem.

 4. ile ten nieszczęśnik ma lat

 5. Jeśli jak napisano: wpadł, to chyba mu ktoś pomógł, albo spacerował po obrzeżu tego betonowego kręgu poślizgnął się i… wpadł.
  A jeśli było inaczej to wskoczył, a jak wskoczył to może nie chciał, żeby go wyciągać.

 6. Czy aby tylko Bychawa i Lublin? Z moich informacji była też jednostka OSP Piotrków

  • ojej, pomineli strażaczków pijaczków którzy pewnie nawet nie byli do końca ubrani na tej akcji i wielkie halo…

   • Jestem ciekaw czy znasz ta jednostkę OSP, że tak piszesz. Przyjedź, zobacz, oceń i nie każda OSP to pijaczki itd. Ciebie też mogę wyzwać od różnych ale nie znam to się nie wypowiadam.

 7. PREDICTER zastanów się co piszesz. Bo wygląda na to że sam jesteś ciągle na haju!!! A informacje należy podawać rzetelnie. A może pomyliłeś jednostki? Ze względu na swą niską wiedzę?