Mecz trwa, a ludzie stoją w kolejce do wejścia. Dziwne procedury na spotkaniach Górnika Łęczna (List od czytelnika)

Na dziwne i niezrozumiałe procedury dotyczące wejścia na stadion po zakupie biletu przez Internet, skarży się nasz czytelnik. On, podobnie jak i ok. 200 innych osób, część meczu spędziło stojąc w kolejce.

W sobotę nasz czytelnik Tomasz wybrał się na mecz Górnika Łęczna z Wisłą Kraków. Większość pierwszej połowy spotkania, przestał w kolejce. Podobnych jak on, miało być ponad 200 osób. Jak wyjaśnia, przez taką organizację, stracił ochotę na oglądanie kolejnych rozgrywek.

– Będąc kiedyś w Warszawie, wyrobiłem sobie kartę kibica Legii, z myślą, że kiedyś pójdę na mecz. Potem, bywając u znajomych w stolicy i wiedząc, że jest mecz, wystarczyły dwa kliknięcia w smartfona i bilet miałem kupiony. Przy wejściu na stadion wystarczył skan karty. Miejsce czekało i kulturalnie oglądało się mecz. Tymczasem patrząc na to, jak wyglądają mecze Górnika Łęczna w Lublinie, to się nie dziwię, że ludzie nie chcą chodzić na stadion.

Wczoraj do końca nie wiedziałem czy pójdę na mecz z Wisłą, ale w końcu się zdecydowałem. O godzinie 17.30 kupiłem bilet przez internet, kartę mam już od kilku lat, więc wsiadłem w samochód i po 15 minutach byłem pod stadionem. Po podejściu z kartą powiedziano mi, że trzeba wydrukować bilet w punkcie informacyjnym, który znajduje się za barem stadionowym.

Na miejscu zastałem kolejkę, w której znajdowało się ok. 40 osób. Część osób wyrabiało karty, część stała po wydruk biletu. Czas mijał zaś kolejka zamiast się zmniejszać, z minuty na minutę się wydłużała. Wyrobienie karty to dobre 5 minut. Połowa zapomniała dowodu, czekanie, aż ktoś dowiezie, nikt nie zna peselu syna/córki, zatem telefon do żony, pesel nie wchodzi, telefon ponownie. Mija godzina 18, sędzia odgwizduje początek meczu, a kolejka nie drgnęła.

Kolejki w kasie też zdają się nie mieć końca. W końcu udało się chociaż wejść do środka tego punktu. A tam 7-8 pracowników, a obsługą interesantów zajmuje się tylko jeden. Jeden jest też też laptop, który się ciągle zawiesza albo zanika połączenie internetowe, kolejny problem to brak komunikacji z drukarką. Mija godzina 18:15, obsłużone zostały trzy osoby. Pytamy w końcu znajdującej się tam kobiety, po co jest ta sprzedaż przez internet skoro trzeba potem przestać pół godziny w kolejce, żeby wydrukować bilet? Ona nie wie.

Godzina 18:25, ludzie już nie wytrzymują, gdyż w 40 minut obsłużono 6 osób z kolejki. W końcu wszyscy oczekujący się buntują, co przynosi skutek, że jedna z kobiet łaskawie wyjmuje drugiego laptopa i sprawdza pesele, czy ludzie rzeczywiście posiadają bilety. Potem prowadzi nas do bramek, woła ochroniarza, aby ten je otworzył. Tam napotykamy na kolejny problem, gdyż nie ma kierownika bramki. Dzwonią po niego, przychodzi po 5 minutach. Jest 18:40 i wchodzimy na stadion.

Wchodząc przez bramki widziałem jeszcze około 200 osób stojących w kolejce do kas. Szacunek dla nich, że chciało im się jeszcze tyle czekać. Tak ma wyglądać każdy mecz? Kupienie biletu przez internet trwa 30 sekund, a stanie w kolejce 40 minut.

Na samym stadionie połowa to dzieci, które zapewne mają darmowe bilety, druga połowa to zapewne pracownicy kopalni, którzy też mają darmowe bilety. Dzieci non stop biegają pomiędzy ludźmi, ganiają się, mi wysypali popcorn, koledze wylali piwo. Jedyne, co ich rodzice robią, to mówią uważaj na pana. Zaczyna się 70 minuta meczu, wszyscy „Janusze” stadionowi wstają z miejsc i podchodzą do wyjścia, żeby po zakończeniu meczu być jak najszybciej na parkingu. Stają jednak przy barierce i wszystkim zasłaniają, przez co drugi rząd, potem trzeci, czwarty i aż do samej góry zaczyna oglądać spotkanie na stojąco, aby cokolwiek dostrzec.

Kolejny problem jest z miejscami. Niektóre sektory zamknięte, jednak ludzie tam siadają, bo inni albo zajęli im miejsca, albo po prostu chcą siedzieć razem, a mają innej miejscówki. Przychodzi steward i co chwilę ich przegania. Tu nie można siedzieć! To gdzie mamy siedzieć – pytają. Na swoich miejscach. – Miejsca są zajęte!. -To proszę ich wygonić. -To już nie mój obowiązek.

Jedna starsza para nie chciała opuścić miejsca, kulturalnie się nie zgadzali. Przyszedł ochroniarz i mało brakowało, a pana w wieku ok. 70 lat by siłą wyniósł. Co on mu tam przeszkadzał??? Zamorduje kogoś? Petardę rzuci? Jesteście ochroniarzami, ale bądźcie też ludźmi. Nie jesteśmy zwierzętami w klatce. Jak człowiek siądzie 2 metry obok, to chyba świat się nie zawali. Z resztą jak szło więcej osób na „zakazany” sektor, to stewardzi nic się nie odzywali, ale jak mieli przewagę liczebną, to natychmiast reagowali.

Bilety za 1 zł rozdawane na Politechnice nie pomogą, gdy organizacja będzie tak wyglądać! Człowiek by poszedł zobaczyć Legię, Wisłę, czy Lecha. Nieważne, czy gra Motor, Łęczna, czy ktokolwiek inny. Jest ekstraklasa to czemu nie pójść, żeby zobaczyć tak utytułowany klub jak Wisła.

Organizatorzy, mieliście już żółtą kartkę na samym początku Areny – otwarcie z Włochami, Rugby z Ukrainą. Teraz wiele osób dało Wam czerwoną na Wasze Własne Życzenie! – kończy Tomasz.

Był to jednorazowy przypadek, czy taka organizacja wejścia na stadion jest na porządku dziennym?

(fot. lubsport)
2017-04-23 18:49:58

Zobacz również

37 komentarzy

 1. Nie mam nigdy problemu z wejsciem na mecz Górnika ale kupuje bilet duzo wczesniej i wyraźnie napisane jest ze na karte nie zapisuja sie bilety w dniu meczu trzeba je drukowac a przede wszystkim czytac co jest napisane w warunkach. Czemu tak jest nie wiem ale jest. Na mecz przyjeżdżam godzine wczesniej spokojnie parkuje zeby sprawnie wyjechać. I nie ma problemu. Ale powiedzmy szczerze na mecze w czerwcu bedzie trzeba z rana wchodzić aby uniknąć takich sytuacji a to nie reklamuje dobrze Areny

  • Dokładnie tak. Ja również kupuję przez internet, ale kilka dni wcześniej i nie miałem nigdy kłopotu z wejściem. Zapobiegawczo warto sobie wydrukować również formę papierową, ale nie była mi nigdy potrzebna.

 2. A po ch.. chodzić na tą kopaninę?

 3. miejsce dla jaśniepana !!!!

 4. Ostatnie pytanie prowokuje do kolejnego pytania: czy prezes odpowiedzialny za organizacje pracy na stadionie to widział? Jeżeli widział ten bałagan organizacyjny to dlaczego nie reagował? Czy nie potrafił? A jeżeli nie dostrzegł tego bałaganu organizacyjnego to dlaczego?

 5. Taka organizacja na Arenie. Jak są 4 kasy otwarte. A tak naprawdę czego się sprzedała przychodząc 10 minut przed meczem.

 6. Byłem wczoraj na tym samym meczu co „czytelnik” i żadnych problemów o jakich on pisze nie zaobserwowałem. Żadne dzieci mi nie biegały przed nosem, choć wokół sporo ich siedziało. Po to są wyznaczone sektory, na które można wejść żeby właśnie tacy Janusze jak „czytelnik” pilnowali swoich miejsc a nie szwendali się gdzie im się podoba. A już szczytem głupoty jest wygłaszanie pretensji po adresem organizatorów za to, że jaśnie panu nie chciało się wydrukować biletu w domku. Jest to zresztą bardzo dokładnie opisane w trakcie jego kupowania przez internet. Po prostu stadion ma takie a nie inne urządzenia skanujące. Jedyne na co wczoraj mogłem narzekać to konieczność bardzo długiego oczekiwania na wyjazd z parkingu, chyba z pół godziny. W dużej mierze problem wynika z organizacji świateł na najbliższych skrzyżowaniach. Myślę, że w takich momentach ruch na skrzyżowaniach powinien być przez krótki czas kierowany ręcznie przez Policję. A mecz super i wrażenia jak najbardziej pozytywne.

  • ja jeździłem po tej samej Łęcznej co „komentujący i żadnych problemów z oczekiwaniem na skrzyżowaniach nie miałem… tak poważnie to masz pretensje że ktoś ma pretensje a sam je masz… HIPOKRYTA!!!! A niby dlaczego kibiców po meczu mają obowiązywać inne przepisy drogowe… Policja kierująca ruchem…? a może jeszcze droga dla jaśnie państwa kibiców po meczu usłana płatkami róż…? Droga otwarta „przez krótki czas” dla kibiców oznacza zamkniętą dla normalnych ludzi… niby dlaczego..?

 7. A co Wy myśleliście, że jak bilety rozdają za darmochę czy nawet za zeta już sprzedają to wpuszczą bydło na stadion tak o… bez żadnych komplikacji… Jaki gospodarz taka organizacja… Ani Żuk ani Kapelko ten zakłamany zdrajca nie mają pojęcia o zdobywaniu poparcia wśród kibiców i innych ludzi… Żuk powinien z własnej kieszeni pokryć koszty utrzymania stadionu na czas kiedy Górnik rozgrywał tam swoje mecze!!! A i niech podane zostanie do publicznej wiadomości jakież to ogromne zyski a raczej straty przyniosło ściągnięcie Łęcznej na Arenę, bo podejrzewam, że tak zadłużyli stadion, że to szok!!!

 8. nie przeczyta sie regulaminu a później pretensje chu wie do kogo
  kolejke robia bo dowodu nie wzieli a prawo jasno mówi że ma OBOWIĄZEK posiadać dowód przy sobie
  a jezeli sektor jest zamkniety to sie na nim nie siada !!!
  Miejsca są numerowane i każdy wie gdzie kupuje miejsce a nie zmienia bo niewygodnie

 9. Na mecze Górnika się nie chodzi odkąd grają w Lublinie! Mają swój stadion w Łęcznej. A Motor ma z nimi układ.

 10. Popcorn to rzeczywiście główne wyposażenie kibica, zbrodnia że go rozsypali. Zresztą to już wierutna bzdura bo koleś, który spóźnił się na mecz miał czas jeszcze kupować popcorn… Dziwię się, że portal publikuje takie głupoty. A do narzekaczy – ciekawe czy stadion zarabia bardziej kiedy stoi pustką czy kiedy gra na nim zespół z ekstraklasy? Bo chyba nie ten szmatławiec żółto niebieski, zalegający w jakiejś piątej czy dziesiątej lidze.

  • przygoda przygoda każdej chwili szkoda

   No nie do końca masz rację kolego i chyba nie zdajesz sobie sprawy ile kosztuje organizacja takiego meczu w ekstraklasie. Zgadza się ze jak stoi pusty to przynosi straty ale dla przykładu mój samochód jak stoi oddalony to jakieś koszty ponosze tylko ze nieporównywalnie mniejsze niż gdy jadę

 11. Janusz o januszach pisze. Wydrukowałem bilet w domu i nie było żadnych problemów.

 12. Wiggle dlaczego gornik leczna gra na arenie Lublin skoro nawet nie ma podpisanej licencji by grac w ekstraklasie?

 13. A straż miejska daje mandaty za złe parkowanie choć nie ma miejsc wolnych ludzi chcą ściągnąć na mecze a mandaty dają

 14. Trzeba było wybrać się na żużel i kibicować Motorowi. Tam to chociaż obsługa jest ok a i tylu problemów byś nie miał i przy tym jeszcze nerwów zaoszczędził.:)

 15. my byliśmy raz na meczu górnika – i WTOPA! sprzedali nam bilety na sektor wyłączony z użytkowania…miejsc mieliśmy sobie poszukać na własną rękę…

 16. A poco tam idziecie Motor gra w Lublinie to jest jasne tempe lby Motor w Lublinie Gornik w Lecznej cos wam jeszcze trzeba

 17. Mówi cos o „januszach” a złego co pisze to jest Januszem jakich mało 😉

 18. Archidiecezja lubelska

  Bo tylko świnie chodzą na Górnik w Lublinie

 19. Gornik Tylko w LEcznej

  to jak chcesz na Gornik sobie pojsc do jedz do Lecznej a nie do Lublina. to nie Gornik Lublin tylko Leczna i tam ich miejsce . a jak chcesz ogladac wisle to sie przeprowadz do krakowa.
  Gornik Tylko W lecznej .

 20. Mnie sie tam Arena podoba, poszlismy z kolem na koncert Biohazard kupilismy najtansze bilety a bylismy pod scena hihii😁

 21. lepszej bajki to w życiu nie czytałam człowieku dzieci kobiety pracownicy tego czy innego zakładu pracy a także Ty Wielmożny panie wszyscy mają takie samo prawo przebywać na stadionie a skoro pozwoliles sobie żeby dzieci wysypaly twój czcigodny popcorn to nie dziwi mnie fakt czekania przez Ciebie przed wejściem. Podobno mózg jest tani i można to kupić to może w kolejce po mózg szybciej Ci się udA

 22. Wniosek : Nie chodzę na takie dziadostwo

 23. Ten artykuł to nic innego jak stek bzdur mający na celu oczernić klub i sposób pracy.
  Kupując bilet na kartę kibica nigdy nie stałem w żadnej kolejce. Podchodzisz do bramki, skanujesz kartę i wchodzisz.

 24. List janusza o meczu na którym byli janusze:) grubo:)

 25. To ta drużynka jeszcze istnieje ?

 26. Panie Tomaszu po zakupie biletu wystarczyło go samemu wydrukować i wejście zajęło by 2 minuty. Polecam ten sposób. Sprawdzony.

 27. Ochraniam mecze Górnika od 5 lat. Zaczynałem jeszcze na starym stadionie w Łęcznej, teraz stoję na Arenie. Samo przejście drużyny na nie swój stadion było chorym pomysłem, jednak wiadomo sponsor postawił warunki i koniec. Swoja karierę zaczynałem od obstawiania sektora B na łęczyńskim stadionie. I muszę powiedzieć że niektórzy z tych kibiców byli dużo lepiej wychowani niż ci którzy obecnie przychodzą na sektory rodzinę na Arenie – oni rozumieli że my musimy swoje zrobić i nie byli oburzeni jeżeli zwracało im się uwagę o zmianę miejsc czy dokładne przeszukanie. teraz jest zupełnie inaczej – na ostatnim meczu moją bramką wchodził „Pan” który zwyzywał mnie od najgorszych za to, że chciałem go przeszukać. Argumentował to że jest pułkownikiem WP z 25 letnim stażem. A co do trybun. przykro mi ale organizatorzy i firma ochroniarska tną koszty jak tylko się da. W zeszłym sezonie na zwykłych meczach było przynajmniej o 15 osób więcej i dało się ogarnąć takie sytuacje. Teraz jest nas zdecydowanie mniej i brakuje nam ludzi. A co do tego czy was wyganiam czy nie. zapytajcie się szefa bezpieczeństwa i szefa zabezpieczenia na stadionie czy ci ochroniarze mieli zapłacone za to, ze Wy usiedliście na sektorze wyłączony. bo ja z doświadczenia wiem, że po tej sytuacji raczej pracowali ku chwale ojczyzny, bo ci panowie za gorsze rzeczy postanawiali nie zapłacić.

 28. Ja nie mam problemu z kupieniem biletu, nawet tego samego dnia kiedy jest mecz. Może tym razem było inaczej, ale zawsze wszystko idzie jak po maśle

 29. Nie dla Górnika w Lublinie

 30. Przyjechał samochodem i wylali mu piwo… hmmm… 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9281zł 1.01%
  • GBP 4.7713zł 1.68%
  • EUR 4.3543zł 0.18%
  • CHF 4.0093zł 0.42%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019
   Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)
   Jechał ciężarówką całą szerokością drogi, miał blisko 6 promili. Zobacz nagranie (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Berberys Klezmer Band – koncert Hava Nagila
   Obchody Święta Wojska Polskiego w Lublinie
   Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa Granica 835 Kordon Kryłów – Krecziv
   Festiwal na Trójstyku na błoniach w Orchówku
   Jarmark Królewski – Urodziny Jana III Sobieskiego w Rybczewicach
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.