Mateusz Morawiecki: „Spodziewamy się, że szczyt zachorowań jest przed nami – w maju, czerwcu”

W poniedziałek rano w Sejmie premier Mateusz Morawiecki powiedział, że szczyt zachorowań jest dopiero przed nami, w maju i czerwcu. Zaznaczył również, że jeżeli dalej będziemy podchodzili z tak żelazną dyscypliną, jak do tej pory, to będziemy mogli sobie lepiej poradzić z pandemią niż wiele innych krajów.

Podczas poniedziałkowego posiedzenia Sejmu premier Mateusz Morawiecki przestawił sytuację w kraju związaną z pandemią koronawirusa.

– Sytuacja w Europie Zachodniej powoduje, że mamy dużo niepokoju. Widzimy, jak szybkie są tam przyrosty. Na tym etapie rozwoju koronawirusa wiemy, że musimy być poddani ogromnej dyscyplinie, rygorom i obostrzeniom. Musimy przestrzegać wielu zasad. Wiele działań musi dopasować się do epidemii. Musimy starać się budować nowy model życia gospodarczego, żeby gospodarka ucierpiała jak najmniej – powiedział w poniedziałek rano premier.

Jednocześnie zaznaczył, że jeżeli dalej będziemy podchodzili z tak żelazną dyscypliną jak do tej pory to będziemy mogli sobie lepiej poradzić z pandemią niż wiele innych krajów.

– Nikt na świecie nie wie, jaki będzie dalszy przebieg koronawirusa. To powoduje, że musimy starać się ograniczać rozprzestrzenianie epidemii i jednocześnie przywracać wiele form życia gospodarczego tak, żeby zostało w jak najmniejszy sposób zakłócone. Funkcjonujemy w warunkach kryzysu epidemiologicznego. Słuchamy i analizujemy wiele modeli, które mogą się zdarzyć. Spodziewamy się, że szczyt zachorowań jest przed nami – w maju, czerwcu. Chcemy do tego czasu ograniczyć liczbę zachorowań, a w szczególności wypłaszczać krzywą zachorowań – dodał premier.

Mateusz Morawiecki przekazał także informacje dotyczące sprzętu do walki z epidemią.

– Sprzęt to bardzo ważny aspekt walki z koronawirusem. Dzisiaj mamy go cały czas za mało. Staramy się pozyskać go z wielu kierunków świata, ale również odtworzyć produkcję krajową. Rozdysponowano 3 mln rękawiczek i pół mln litrów płynu do szpitali. Do Polski przyjechało 165 respiratorów z 1000 zamówionych. Staramy się wyprzedzać bieg wydarzeń. Utworzono 20 szpitali jednoimiennych. Przygotowujemy się na dłuższą walkę z epidemią. Zakłady szwalnicze przekształciły swoje linie produkcyjne. Musimy trwale przebudować struktury produkcji w naszym kraju. Do laboratoriów trafiło dodatkowe 150 000 testów. Przeprowadzamy dzisiaj dziennie 6-7 tys. testów. Za parę dni będzie to 8 do 9 tys. testów – powiedział szef rządu.

Premier zaznaczył, że patrząc na liczbę wykrywanych przypadków i na liczbę zakontraktowanych testów, polskie służby medyczne mają zapas testów.

– Testujemy tam, gdzie epidemiolodzy, wirusolodzy i eksperci wskazują, że należy testować. Prowadzimy taką liczbę testów, która pozwala wykrywać więcej niż w krajach, które były na tym etapie rozwoju pandemii – wyjaśnił Mateusz Morawiecki.

Szef rządu odniósł się także do sytuacji wywołanej koronawirusem w sferze gospodarki.

– Niepokój jest zrozumiały. Stoimy przed ogromną niewiadomą w życiu społecznym i gospodarczym. Kryzys, który jest udziałem państw całego świata, stał się przedmiotem troski i analiz. Ekonomiści przyznają, że nikt się tego kryzysu nie spodziewał. Kryzys jest nietypowy, bo uderza w stronę popytową i podażową gospodarek. Z dużą dozą ostrożności musimy podchodzić do wielu działań. Trzeba konsolidować podejście w ramach polityk gospodarczych, z ostrożnością podchodzić do podejmowanych działań. Kryzys zdrowotny przepoczwarza się w kryzys gospodarczy wielu krajów świata. Dlatego zaproponowaliśmy nasz pakiet „Tarcza Antykryzysowa”. 200 tys. firm w Polsce złożyło odpowiedni wniosek. Na koniec tygodnia spodziewamy się 280 tys. wniosków – dodał premier.

Mateusz Morawiecki zaznaczył także, że tworzone są nowe mechanizmy finansowania gospodarki oraz wzmacniane są mechanizmy ochrony zdrowia. To ma przywracać życie gospodarcze, społeczne i publiczne do kształtu nowej normalności.

– Apeluję, żeby zachować zasadę dystansowania społecznego i zasady higieny. Polacy w kwarantannie zachowują się bardzo odpowiedzialnie. Wspólne wysiłki są niezbędne, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa i móc wracać do nowej normalności – zaapelował premier.

(fot. KPRM)

Zobacz również

68 komentarzy

 1. ZOSTAŃMY W DOMU!!!

  • BOISZ SIĘ to „ZOSTAŃ w DOMU”… nie mów innym jak mają postępować…
   może wystarczy tych nielogicznych i głupich zakazów i nakazów… do lasu nie wolne ale myśliwym wolno… noście maski i rękawiczki, przed niczym nie chronią ale noście…
   kwarantanna w domu z rodziną która może łazić bez ograniczeń…
   w sklepach ograniczenia a targowiska otwierają…
   zamykamy granice ale wszystkich co chcą przywozimy samolotami …. ?!?!?!?!!?

   • myśliwi nie mogą też wchodzić do lasu. Nie siej propagandy trolu. Mogą liczyć u rolnika straty, które wywołała dzika zwierzyna i tyle. jak widziszie FAKE NEWsy w komentarzach nadal widoczne są.

   • Jak jest kwarantanna to cała rodzina jej podlega. Wszyscy mają zakaz wychodzenia.
    Jesteś taki troll jak z koziej d..y trąba.

    • U sąsiada córka wróciła z Niemiec, ale tylko ona ma kwarantanne – mieszkają w M3 na moim piętrze. Oczywiście dobry sąsiad nie rusza się z domu, nawet na klatkę nie wychodzi, choć on nie jest objęty kwarantanną, więc?

 2. Dyscyplina to nie wszystko , testy i izolacja to przedewszystkim.
  Dlaczego jest tylu zaraźonych od przypadków potwierdzonych????
  Trzeba było na początku testować i izolować lub wytróć ” cyklonem” chyba coś zostało z II w .ś.
  Jesteśmy ” potęgą” gospodarczą, naukowców z tytułami jest tylu a testy kupujemy za granicą????
  Najprościej ludzi zastraszyć i powiedzieć ” damy radę”.

 3. Cowid mistyfication w pięknej formie… lud ciemny zastraszony wierzy we wszystko…
  Ludzi macie czas, sprawdźcie statystyki umieralności w Europie, otwórzcie oczy…
  nie dzieje się nic nadzwyczajnego nawet we Włoszech obecna liczba zgonów nie przekroczyła liczby w tym samym okresie w 2017 roku… a w całej Europie jest mniejsza…
  możecie mnie obrażać ale o jedno tylko proszę: wejdźcie na oficjalną stronę eutropejskich statystyk eurommomo.eu lub Eurostat, Faostat, GUS itp… zajmie wam to 1 minute…

  • Populacja we Włoszech na rok 2017 wynosiła 60,673,701 a na rok 2020 jak na razie 60,461,826.

   • czyli przez DWA LATA ich populacja zmniejszyła się o 211 tyś. ok
    ale żeby porównać realny efekt śmiertelności na covid musisz odnieść śmiertelność za ostatnie 2 miesiące w tym roku do tego samego okresu w poprzednich latach… i takie porównanie pokaże Ci że niec nadzwyczajnego się nie dzieje..!!!
    właśnie przeczytałem że tego typu wykresy jest w stanie zrozumieć 10 % społeczeństwa… ręce opadają ale wierze w ciebie bo już podjąłeś merytoryczną dyskusję!

  • Ale bredzisz. I co – co roku mają np. we Włoszech problem z ciałami? Mało miejsc w kostnicach itd.? Te zgony które podają to są zgony związane z koronawirusem. Oprócz tego ludzie umierają jak zwykle. Opanuj najpierw dodawanie, potem zabieraj się za statystyki.

   • co to znaczy że mają „problem z ciałami”… bo zobaczyłeś setki trumien lub worków w TV, które okazały się zdjęciami z 2013 roku po zatonięciu statku z emigrantami..
    podaj jakieś dane merytoryczne… to zaczniemy dyskusję..
    Mniej TV a więcej analizy faktów i danych statystycznych.. jak chcesz się znaleźć w tych 10% ludzi potrafiących interpretować wykresy i statystyki…

    • Ręce opadają… Masz już dane o śmiertelności w tym roku? Masz dane o śmiertelności związanej z koronawirusem, do tego trzeba dodać cała resztę zgonów. I dopiero wtedy można to porównywać ze śmiertelnością w latach poprzednich.
     Ponadto – te zgodny kumulują się w konkretnych regionach, nie rozkładają się na cały kraj.

     • TAK!!! dane za ostanie 13 tyg tego roku są dostępne na euromom.eu!!! (wystarczą do porównania z analogicznymi okresami z lat poprzednich!)
      WSZYSTKIE ZGONY !!! NIE TRZEBA DODAWAĆ!!! nie wiem jak prościej…
      WYSTARCZY: ręce na klawiaturę… oczy otworzyć!!!

     • Człowieku, przecież ty najwyraźniej nie wiesz co oglądasz. Nawet ten wykres na stronie euromomon wskazuje, że w porównaniu do innych okresów we Włoszech i Hiszpanii był bardzo duży wzrost zgonów.
      Ponadto – wprost tam piszą, że to nie są jeszcze pełne dane i trzeba je będzie skorygować.

     • a jednak należysz do tych 90% którzy nie potrafią interpretować wykresów…
      ale próbowałem.. żyj w swojej histerii
      Pozdrawiam

     • jeszcze spróbuję bo już załapałeś kilka kwestji poza ostania… co masz na myśli ” w porównaniu do innych okresów” ..? bo to szerokie pojęcie….!
      Musisz porównać okres od rozpoczęcia „pandemii” czyli np III – IV (6-13 tydzień) 2020 z takim samym okresem (6-13 tydzień) np 2017 …

     • Nawet na mapce ci rozrysowali, ale pewnie pojęcie wyniku standaryzowanego cię przerasta.

     • Spokojnie Andrzeju jakoś to razem przebrniemy, prostowanie fałd na mózgu nie jest takie łatwe ale damy radę…
      Nie zmieniaj kierunku myślenia, Mapka jest z 13 tygodnia 2020… więc nie da się jej odnieść do wcześniejszych lat… a o to nam chodzi dlatego:
      Musimy się skupić na wykresach a szczególnie dotyczącego Włoch gdyż na tym kraju skupiliśmy się: patrzysz na dole 6-13 tydzień 2017 (nie było epidemii a ludzie umierali) i później 6-13 tydzień 2020 czyli mamy covid19 i wg Ciebie wychylenie krzywej zgonów powinno być istotnie wyższe ale tak nie jest….. dlaczego..? ponieważ liczba zgonów w porównywanych okresach czasu nie różniła się istotnie… Brawo dzielny chłopak!!!
      I koniec lekcji, spadam, kto miał załapać to załapał a kto nie to już żaden argument go nie przekona bo fałdy na mózgu… i niech żyje sobie w strachu przed armagedonem się schowa, zamknie itp… ale niech innym nie mówi jak mają postępować…trudno!

     • Nie, no jednak ręce opadają. Ty naprawdę nie masz pojęcia o tym co tam pokazują. To może uwierzysz w to co napisali „this pooled excess mortality is driven by a particularly high excess mortality in some countries, primarily seen in the age group of 65 years and above.”

   • statystyki zgonów w europie pokazują wszystkie zgony…. wszystkie…

    • To gdzie masz statystyki z tego roku?

     • Powiedz mi czy na tych wykresach nie widać przypadkiem pewnej sezonowości? Popatrz na Austrię, Francję, Grecję i te nieszczęsne Włochy na przełomie 2016 i 2017 Belgię Niemcy Holandię i UK na przełomie 2017 i 2018 może w niektórych przypadkach widać większe rozłożenie w czasie ale np Austria 2016/2017 wygląda prawie jak włochy obecnie. Te wykresy mogą być co prawda mylące bo poszczególne kraje różnią się lekko skałą ale właśnie po tej skali widać gdzie spodziewać się gorszych wyników.

     • Oczywiście, że jest sezonowość. Sęk w tym, że dane z tego roku są jeszcze niepełne itd.

     • A dane które podają nam w TV o liczbie zachorowań na covid są pełne? Dane o pierwszych przypadkach prawdziwe? Chińczycy wykryli chorobę na samym początku? Od razu się przyznali? Nie ma w Polsce przypadków niewykrytych albo bezobjawowych? Na jakiej podstawie oblicza się śmiertelność i podaje w %? Nie chcę być złym prorokiem ale coś czuję że to co słyszymy w tv to szczyt góry lodowej i nie jest wykluczone że wielu już ma covid za sobą.

  • Dziękuję @taadaaam, że nas wszystkich uspokoiłeś informacją, że nie dzieje się nic nadzwyczajnego.
   A czy twój oświecony umysł (przepraszam za określenie) mógłby nam powiedzieć kto w Lidze Mistrzów awansował do ćwierćfinału?
   Bo nam wszystkim powiedzieli, że stadiony zamknięte i wszystkie mecze odwołane.
   A na stronach ze statystykami nie podali wyników.
   Mam nadzieję, że chociaż Igrzyska Olimpijskie pokażą w TV.

   • Na pewno jakaś drużyna z Hiszpanii Anglii Niemiec Francji lub Włoch przecież to ich wewnętrzna liga.

 4. W Austrii już widać trend spadkowy po miesiącu wzrostów. Nawet we Włoszech po miesiącu jest stagnacja i minimalny spadek, a u nas po miesiącu ciągle rośnie i Premier mówi, że szczyt za kolejne 1-2 miesiące? Z gospodarki nic nie zostanie.

  • Spokojnie, Liczba zachorowań dziennych jak na razie spada, m.in. w Czechach, Niemczech, we Włoszech, Danii, a nawet i w Hiszpanii. U nas też niebawem będzie lepiej. Nie załamujcie się ludzie 🙂

   • My jesteśmy przecież wzorem podobno nawet Chińczycy najpierw przewidzieli jak zachowa się nasz rząd a potem te regulacje przenieśli na swoje podwórko i dzięki temu ich fabryki wracają już do produkcji. W ramach wdzięczności przysłali nam kilka samolotów maseczek, które to Szumowski po nocach osobiście rozwozi do szpitali, dlatego taki niewyspany.

  • Premier to ma toł i mówi co mu podpowiedzą „fachowcy” z rządu ….hahahahah
   ale już jest lepiej bo społeczeństwo otwiera oczy… i przygląda się statystykom… dobrze!

   • Śmiem twierdzić, że tydzień temu przypisał sobie i swojemu rządowi pomysły które sklepy wprowadziły o wiele wcześniej. Czyż to nie jest żałosne.

    • w obecnej sytuacji globalnego kryzysu to jest tragiczne że tacy ludzie rządzą krajem… to nie covid jest problemem…

 5. Szczyt zachorowań miał być ok 20 kwietnia. Tak mówił premier jeszcze tydzień temu. Teraz przesuwa się to o! DWA MIESIACE. O czym to świadczy? Oni sami niczego nie wiedzą i nie panują nad niczym. To jest taka gra w ciuciubabke- coś trzeba powiedzieć ludowi, byle co, może coś się sprawdzi??? Jesteśmy manipulowani, otumanieni. Co to dalej będzie????

  • Lala, dlatego,że do 5 kwietnia był lot do domu , to szczyt miał być na koniec kwietnia. Ale są jeszcze święta więc rozumiesz będzie masa zarazen, więc szczyt zachorowań z automatu będzie przesunięty w czasie. Nazwał na sklepy,targi,i kościoły A potem goście!

  • Co ty pierdzielisz, jeszcze 2 tygodnie temu mówił że do 9 kwietnia epidemia będzie zakończona (w sam czas na obchody katastrofy Smoleńskiej)…. Obuietnica niespełniona, tak jak wiele innych, które naobiecywał.

 6. Dlaczego posłowie PIS tak intensywnie machają rękami ,zwane też gestykulacją ,w trakcie swoich przemówień ?

 7. Nie masz pojęcia a się pienisz. Myśliwi nie mogą wchodzić do lasu, tak samo jak inni. Rodzina też nie może wychodzić z domu jak w domu znajduje się osoba objęta kwarantanną. Na targowiskach są te same zasady to w sklepach. NIe rozumiem Twoich kłamst w tym komentarzu.

 8. Jak to potrwa do maja, o czerwcu już nie wspominając, to nie będzie już czego zbierać.

 9. Ale bredzisz. I co – co roku mają np. we Włoszech problem z ciałami? Mało miejsc w kostnicach itd.? Te zgony które podają to są zgony związane z koronawirusem. Oprócz tego ludzie umierają jak zwykle. Opanuj najpierw dodawanie, potem zabieraj się za statystyki.

 10. To jest wojna biologiczna która ma na celu zniszczyć gospodarki świata.

 11. Od 12 marca nie pracuję!!! za co mam żyć??? Mogę siedzieć w domu,ale dajcie mi jedzenie i pieniądze na opłaty !!!

 12. Wszystko juz zaplanowe

  Oto kilka myśli, pytań i konkluzji w ramach akcji „odczarowywania” rzeczywistości i rozlicznych manipulacji, którymi jesteśmy obecnie karmieni przez „inżynierów NWO” wspomaganych, jak świat długi i szeroki, przez niezliczone zastępy rządowych i medialnych aparatczyków i mniej lub bardziej świadomych rzeczy wyznawców i pomagierów „globalnego resetu”…

  1) Ilość ludzi żyjących obecnie na świecie: 7 miliardów 600 milionów.

  2) Co roku umiera na świecie 60 milionów ludzi.

  3) W ciągu ostatnich 3 miesięcy zmarło na świecie, z przyczyn niezwiązanych z koronawirusem, ponad 15 milionów ludzi.

  4) W ostatnich latach umiera na świecie około 150 tysięcy osób dziennie.

  5) Dotychczasowe ofiary koronawirusa? Oficjalne dane za kilka ostatnich miesięcy: 62 tysiące osób.

  6) Każda osoba, która do tej pory zmarła na koronawirusa odpowiada +/- 122 tysiącom osób żyjących.

  W tym samym czasie na jedną osobę zmarłą na świecie z przyczyn naturalnych, z powodu innych chorób, lub z powodu nieszczęśliwych wypadków przypada 127 osób żywych!!!!

  W ciągu ostatnich 6 miesięcy tylko 1 osoba na niecałe 500 osób zmarłych na świecie, zmarła z powodu koronawirusa.

  Wnioski?

  Koronawirus, jakkolwiek by on nie był groźny dla pewnych grup wiekowych, jest w sensie statystycznym, zjawiskiem raczej medialnym, niż rzeczywistym. Jest niewątpliwie rodzajem wygodnego pretekstu i zasłoną dymną dla zachodzącego właśnie w tle gruntownego ekonomiczno – finansowo – społeczno – politycznego przemeblowania świata („global reset”).

  7) Każda przedwczesna śmierć jednostki jest tragedią, pojawia się jednak usprawiedliwione pytanie, czy aby niebawem nie zaczniemy masowo umierać w wyniku nie „pandemii”, ale raczej znacznie bardziej poważnej rzeczy, jaką może być załamanie światowej produkcji i dystrybucji żywności?

  8) Długotrwałe trzymanie nas pod kluczem w domach, może prowadzić do ogólnoświatowego „kataklizmu” ekonomicznego. Czy nie jest on potencjalnie znacznie bardziej poważnym zagrożeniem dla ludzkości niż medialnie pompowana wizja rzekomej pandemii? (stale rośnie liczba samobójstw w Polsce: dziennie 15 osób skutecznie odbiera sobie życie, /znacznie więcej podejmuje próbę.)

  9) Ostateczna konkluzja natury eschatologicznej? MEMENTO MORI! Życie doczesne zawsze kończy się śmiercią.

  Życzę wszystkim zdrowia i klarowności umysłu.

  PS: Wszystko zaplanowe… ONZ stworzył ID2020, czyli nową cyfrową tożsamość dla całej ludzkości… Komu tatuaz, komu czip? guglaj id2020.org/

  • Oczywiście że w liczbach bezwzględnych nie jest to nic strasznego w skali świata. Problem pojawia się jednak, jeżeli wziąć pod uwagę;
   1. Tempo rozprzestrzeniania – jak sytuacja wyglądałaby dzisiaj, gdyby nie izolacja?
   2. Służba zdrowia – nawet Szwajcarzy są już na krawędzi załamania systemu. I znowu – co by się działo, gdyby nie izolacja?
   Bez wątpienia trzeba wziąć pod uwagę skutki ekonomiczne i zbyt długo tego ciągnąć nie można, bo jak wszystko walnie, to dopiero będzie się działo. Ale bzdurzenie o NWO w niczym tu nie pomaga.

 13. Czas pogonić tych nieudaczników !!

 14. Sprowadzajcie dalej wirusa ”… do domu” to do końca roku to się nie skończy. PISdusie je.ane.

 15. Ja wam coś powiem. Niech każdy z nas postawi się na miejscu pewnej rodziny. Można i żona pracują w gastronomi teraz nie mają dochodu. A żyć trzeba. Rachunki płacić trzeba. Jeść też przecież trzeba. A wzięli kredyt też go płacić trzeba. Mają dzieci jeść im dać trzeba.. Pracy nie ma kasy nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. Czy zastanawiałeś się jak oni mają żyć? Śmieszne jest to że ktoś w rządzie im to wszystko odebrał przez nie zetelne dane i brak rozsądku. Ciekawe ile osób stanie przed wyborem żyć czy nie. Pomyśl o tym.

  • No to teraz postaw się na miejscu tej samej rodziny – jedna osoba zachorowała. Ale miejsca w szpitalu nie ma, wszystkie zajęte, korytarze przepełnione, sprzętu nie ma, lekarze i pielęgniarki zakażeni. Tutaj nie ma idealnych rozwiązań. Przeciągać tego na pewno nie można, ale puszczenie na żywioł i czekanie na to, co się wydarzy, byłoby w tym przypadku proszeniem się o załamanie się całego systemu opieki zdrowotnej. Rodzisz? Radź sobie sama. Zawał? Trudno, nikt ci nie pomoże. Złamana noga? Może jakiś znachor złoży. Itd. To nie jest gdybanie, nawet bogata Szwajcaria stanęła na krawędzi upadku systemu.

   • Polska cały czas na niej stoi, do naszych szpitali w pewnym wieku idzie się tylko po śmierć, lepiej od razu szukać sobie miejsca w hospicjum przynajmniej można umrzeć w skromnych ale godnych warunkach, nie czując się przy tym jak nikomu nie potrzebny balast, a coś co w naszym kraju jest szumnie nazwane „szybką ścieżką onkologiczną” owszem jest szybką ścieżką ale pod warunkiem że kończy się równie szybkim zgonem.

 16. Ludzie co dostają kasę siedząc w domu .nie wszyscy tak mają !!!nie każdy może na to pozwolić mprowadAc dzialnosc nie mogę wykonywać moich obowiązków poprzez co wpadam w długi i nie mam za co rodziny utrzymać .

  • Widzisz, Ci co pracują z domu zadbali o swoją przyszłość, nie liczyli że rząd ich wybawi w sytuacji kryzysowej. Natomiast Ci którzy liczyli na rząd i wierzyli w ich zapewnienia mają teraz problemy. Tak to jest jak się zaufa oszustom.

 17. Pinokio pal gumę!

 18. No to chyba wypadało by już informować o przedłużeniu pandemi, a nie wszystko do 11 kwietnie. A dalej co? Wszyscy w Wielką niedzielę popier**lą do kościoła i wtedy będzie dopiero jazda…

 19. lot do domu może raz jeszcze ?

 20. Jeśli nie wrócimy do pracy, niedługo zaczniemy padać z głodu, ale winić będą z pewnością konuswirusa. Król jest nagi, tylko niewielu to widzi.

 21. Ludzie mają spore oszczędności nie każdy żyje od wypłaty do wypłaty.

 22. Panie premierze ,zdecyduj się pan ,wczesniej mówiłeś pan ze szczytu spodziewamy się w drugiej połowie kwietnia ,a teraz już w maju i czerwcu ? zgadujesz pan ,czy „spece ” doradcy od statystyk nie mogą się zdecydować ?

 23. Proponuję jeszcze zwlec trochę rodaków z zagranicy ,tych co nie chcieli wracać ,albo są już chorzy i lezą w tamtejszych szpitalach .Wtedy pewnie szczytu zachorowań bedziemy mogli się spodziwać w sierpniu albo może we wrzesniu

 24. Ludzie jak tak czytam że po miesiącu czy dwóch bez pracy co niektórzy zaczną przymierać glodem ,to sie zastanawiam czy wy naprawdę tak żle zarabiacie i nic nie odkładacie że żyjecie tylko z dnia na dzień od wyplaty do wypłaty ? Przecież najniższa krajowa to na rekę ok 2 tys ,jak pracują 2 osoby to już 4 tys .Wedlug mnie to nie potraficie gospodarować gotówką i nawet jakbyście zarabiali po 10 koła ,to też byście wydali i płakali po miesiacu że nie macie

  • @zenek ja na szczęście nie mam problemu, o którym wspomniałeś… przynajmniej dzisiaj nie mam takiego problemu.
   Ale przynajmniej jestem w stanie zrozumieć takie sytuacje.
   Ludzie mają kredyty mieszkaniowe… może nawet i nowy samochód z salonu, ktoś inny kupił telewizor na raty.
   Z abonamentów za telefon czy telewizję (kablową lub satelitarną) nikt nikogo nie zwolnił.
   Są większe rodziny, które nie pobierają 500+.
   Dzieci studiując często sobie gdzieś dorabiały ale to się nagle skończyło.
   Są też osoby samotne.
   Myślisz, że taka fryzjerka jako właścicielka dorabiła się dotychczas wielkiego majątku?
   Czynsz nadal musi płacić, za prąd też trzeba płacić nawet gdy się z niego nie korzysta (wiesz chyba jakie składniki znajdują się na fakturze?).
   Nasłuchałeś się o wspaniałej tarczy a ludzie mają bieżące wydatki.

 25. Nie rozumiesz czym jest paraliż spowodowany strachem. A strach jest teraz największą pandemią. Jeżeli do szpitala trafiałby tylko osoby które naprawdę tego potrzebują nie byłoby paraliżu. A z informacji które są dostępne tak nie jest. Jest tam cała mieszanka zdrowych, chorych, podejrzanych. Ale przez strach który zagląda wam w oczy każdy kto poczuje się źle już musi do szpitala bo umiera na koronę. Sami blokujecie szpital dla osób które tego wymagają. A tak z innej beczki to z tego co wiem to zakazy o nie wychodzeniu z domu nie są legalne są wbrew naszym konstytucyjnym prawom. Może ktoś zajmie się tym tematem.

 26. Tomku ,ale nie ma zakazu wychodzenia z domu ,możesz sobie pójsć na zakupy do sklepu ,pojechać zatankowac auto ,pojechac nawet do castoramy czy innego marketu …także nie pisz ze masz zakaz .No chyba ze nie masz 18 lat

 27. Co ten mamrowiecki pier…. Wcześniej mówił, że w połowie kwietnia teraz maj, czerwiec. Później powie sierpień, wrzesień i tak cały czas. I wszyscy do okoła #zostańwdomu tylko ciekawe ile jeszcze? Prawda jest taka, że ten wirus zostanie z nami cały czas, to nie jest tak ze on poprostu zniknie. Tylko pamiętajcie o tym, że zamknięci w swoich mieszkaniach powoli obniżamy odporność naszego organizmu. A gdy już ,, legalnie,,z nich wyjdziemy i wtedy będziemy mieli kontakt z osobą zarazoną skutki takiego spotkania mogą być gorsze. Dlatego zachęcam abyśmy wychodzili na spacery a nie siedzieli w domu. Nie mam oczywiście na myśli pchania się w tłum ale samotne spacery, chyba że już nie chcecie wychodzić z domów do końca życia, pracując zdalnie i jeść zamówione jedzenie obawiając się przy tym czy choć na opakowaniu nie ma zarazkow

 28. Ano chciał bym zobaczyć budowlańców pracujących zdalnie 😀 Prawda tak że nasi rodacy nauczyli się żyć na „amerykańską modłę” , chałupa na kredyt, auto na kredyt, sprzęt RTV , AGD na kredyt i póki wszystko hula to jest fajnie a teraz widać jak życie na kredyt zaczyna się sypać .Nie mówię ze sam nie brałem ale zawsze starałem się robić to tak zeby się nie przeinwestować na wypadek chudszego czasu .

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9313zł 1.17%
  • GBP 5.0998zł 0.77%
  • EUR 4.6189zł 0.65%
  • CHF 4.3113zł 0.87%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach