Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Masz rower, to jedź! Łęczna zaprasza na rajd rowerowy

W najbliższą niedzielę, 25 września br., podobnie jak w latach ubiegłych, z Łęcznej wyruszy XII już jesienny rajd rowerowy „Łęczna na Rowery 2022”. Początek imprezy będzie miał miejsce na placu Kościuszki.

Wydarzenie, która organizowane jest przez Urząd Miejski w Łęcznej, a finansowane z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, rozpocznie się o godz. 8:00 zbiórką uczestników. Godzinę później uczestnicy wyrusza w trasę. Udział w rajdzie jest bezpłatny, a rowerzyści wpisani zostaną na listę i jednocześnie ubezpieczeni. Młodzież poniżej 18-tego roku życia może brać udział w rajdzie wyłącznie pod opieką pełnoletniej osoby. Dlatego też każdy zobowiązany jest do zabrania ze sobą dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Tym razem rowerzyści rekreacyjnie pojadą do zespołu pałacowo-parkowego w Zawieprzycach.

– Nasz rajd, który w trakcie poprzednich jedenastu edycji zyskał już dużą renomę, cieszy się coraz większym zainteresowaniem – informuje Grzegorz Kuczyński z łęczyńskiego ratusza. – Coraz częściej przyjeżdżają do nas nie tylko rowerzyści z różnych części naszego miasta i jego okolic, ale także z tych miejscowości, które są oddalone od Łęcznej nawet o kilkadziesiąt kilometrów. W tym roku szlak rajdu będzie wiódł spokojną, ale urozmaiconą trasą i poprowadzi drogami utwardzonymi, szutrowymi i leśnymi. Celem rajdu jest promocja zdrowego trybu życia i aktywnego wypoczynku, a sama wycieczka ma charakter rekreacyjny.

Dzięki uprzejmości i gościnności wójt Doroty Szczęsnej rowerzyści zatrzymają się na wzgórzu w Zawieprzycach gdzie będą mogli zregenerować siły, a także uzupełnić kalorie przed drogą powrotną. Na miejscu zaplanowano atrakcje historyczne.

Powrót do Łęcznej planowany jest około godziny 14.00.

Trasa tegorocznego rajdu poprowadzona zostanie tak, iż jego uczestnicy pokonają łącznie 37 kilometrów, a w trakcie wycieczki organizatorzy planują postoje, „fotostopy”. Każdego uczestnika obowiązuje znajomość oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Wszyscy też zobowiązani są do uwzględnienia całkowitego zakazu spożywania alkoholu, pod groźbą wykluczenia z rajdu.

– W trakcie rajdu należy bezwzględnie słuchać poleceń kierownika grupy – przypomina Grzegorz Kuczyński. – Swą pomoc będą mu świadczyć liderzy, którzy będą pilotowali i zabezpieczali rajd. I to do nich należy zgłaszać wszelkie uwagi. Obowiązuje spacerowe tempo, tak aby każdy mógł spokojnie przejechać.

(fot. UM Łęczna, tekst Leszek Mikrut)

8 komentarzy

  1. Czekam na koniec roku i statystyki ile to rowerowych bohaterów straciło życie, a ilu pobiera dożywotnie renty.

    • Jak co roku. Mniej więcej 1/10 ofiar bohaterów w samochodach. I podobna liczna, co bohaterów na motocyklach. I mniej więcej 1/4 bohaterów w butach.

  2. Idealna pogoda na rajd rowerowy, dobrze że go nie zrobili w styczniu….

  3. W niedzielę ma być ładnie

  4. Widoki z tych ruin w Zawieprzycach na meandrujący Wieprz są nawet ładne.

  5. Piękne okolice, polecam!

  6. I pojechali! Z lekkim(ok.30minut) opóźnieniem, ale ładnie pojechali.