690 680 960

Masz dość piwnej nudy? Odwiedź Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych (23-24 listopada)

Lublin na 2 dni stanie się piwną stolicą Polski. Ponad 30 browarów rzemieślniczych z Polski i z zagranicy, prawie 300 piw o różnym smaku, kolorze i zapachu. Do tego foodtrucki z oryginalnym jedzeniem. To wszystko czeka na Was w weekend 23-24 listopada w Targach Lublin podczas Lubelskich Targów Piw Rzemieślniczych. Masz dość piwnej nudy? Nie może Cię tu zabraknąć!

Od siedmiu lat przez Polskę przetacza się piwna rewolucja. Nudny lager, zwany najczęściej „złocistym trunkiem” jest wypierany przez dużo ciekawsze piwa z małych lokalnych browarów. Ich twórcy to najczęściej pasjonaci, którzy nad domowym garnkiem spędzili wiele godzin, a nawet dni zanim uwarzyli swoje piwo w browarze. Dzisiaj to dzięki nim powstają piwa w stylach, których jeszcze kilka lat temu próżno było szukać na naszym rynku.

 

>>> DOŁĄCZ DO WYDARZENIA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 

Bogactwo jest ogromne. Mamy piwa z amerykańskim chmielem, który nadaje solidną goryczkę, zapach i smak cytrusów oraz owoców tropikalnych. Królują też piwa kwaśne z dodatkiem owoców: np. malin, mango czy truskawek. Fani ciemnych piw mogą przebierać wśród stoutów np. z dodatkiem kawy najwyższej jakości, czy tych leżakowanych w beczce po whisky albo koniaku. Tradycjonaliści mogą znaleźć świetne piwa pszeniczne pachnące bananami i goździkami. Nasi rzemieślnicy nie boją się dodawać do piw ogórków, ostryg, wonnego drewna czy warzyć ich na słodzie wędzonym… owczym łajnem.

 

Zobacz, jak było rok temu:

 

 

Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych (23-24 listopada) to idealna okazja żeby poznać jak bogaty jest świat polskiego piwowarstwa. Na największej hali Targów Lublin stanie ok. 30 browarów rzemieślniczych z Polski i z zagranicy (m.in. z Kanady, Norwegii czy Słowacji). Każdy z nich przywiezie od kilku do kilkunastu swoich piw! Zwykle za kranami znajdziecie samych piwowarów, którzy chętnie podzielą się wiedzą i wyjaśnią w jaki sposób powstał dany trunek.

 

>>> SPRAWDŹ LISTĘ WYSTAWCÓW

 

Będziecie mogli wziąć udział w wykładach na temat piwowarstwa domowego, gdzie dowiecie się jak uwarzyć własne piwo, jak je degustować, dobierać szkło i oceniać dany trunek.

 

Kto powinien przyjść na LTPR? – Zapraszamy nawet tych, którzy nie lubią piwa. Wśród takiej ilości i różnorodności na pewno uda się wybrać coś wyjątkowego i przekonać do tego, że piwo to nie jest nudny napój. Pomogą w tym nasi piwni doradcy, których będzie można spotkać na hali – mówi Jakub Kafel, koordynator imprezy. – A jeśli ktoś zgłodnieje będzie mógł wybrać się do strefy foodtrucków – dodaje.

 

W ubiegłym roku imprezę odwiedziło 12 tys. osób.

 

Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych 2018

Targi Lublin, ul. Dworcowa 11

 

Godziny wstępu:

23.11.2018 (piątek) – 16:00 – 00:00

24.11.2018 (sobota) – 12:00 – 00:00

 

Bilety:

– bilet jednodniowy wielokrotnego wstępu (opaska) – 8 zł

Bilety w przedsprzedaży do nabycia na kupbilecik.pl >>> https://idz.do/A3ff9n

 

Dołącz do wydarzenia na FB i bądź na bieżąco >>> https://www.facebook.com/events/882297258622168/

Więcej informacji na www.targipiw.lublin.pl oraz www.facebook.com/lubelskietargipiw/

artykuł reklamowy

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3833zł 2.11%
  • GBP 5.2764zł 0.37%
  • EUR 4.7195zł 0.59%
  • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)