690 680 960

Marszałek Województwa Lubelskiego powołał Komisję Antymobbingową. Chodzi o list wysłany do Fundacji Wolności

Do Fundacji Wolności wpłynął list od osób podających się za pracowników Departamentu Gospodarki i Wspierania Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego z informacją o rzekomym mobbingu w Urzędzie. W związku z tą informacją Marszałek Województwa Lubelskiego powołał Komisję Antymobbingową.

W drugiej połowie stycznia tego roku Fundacja Wolności poinformowała Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego o liście od osób podających się za pracowników Departamentu Gospodarki i Wspierania Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego. W związku z informacjami zawartymi w korespondencji, Fundacja Wolności złożyła do Marszałka wniosek o przeprowadzenie kontroli pod kątem występowania w urzędzie zjawiska mobbingu.

– Mamy nadzieję, że Marszałek potraktuje sprawę priorytetowo i podejmie działania, celem zapobieżenia ewentualnym przyczynom mobbingu – informował Krzysztof Jakubowski prezes Fundacji Wolności.

Treść wniosku przesłanego do Urzędu Marszałkowskiego

Szanowny Panie Marszałku,

na podst. art. 241 kpa wnoszę o przeprowadzenie kontroli w Departamencie Gospodarki i Wspierania Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego pod kątem występowania zjawiska mobbingu pracowników.

Wniosek uzasadniam docierającymi do nas sygnałami o nieprawidłowościach, w tym obawami przed mobbingiem.
Proszę zwłaszcza o zwrócenie uwagi na:
– sposób zarządzania urzędem i podwładnymi,
– zastraszanie i niekulturalne traktowanie podwładnych,
– kryteria i zasadność przyznawania i odbierania dodatków służbowych,
– kryteria kierowania na pracę zdalną,
Proszę o poinformowanie o podjętych działaniach.

Urząd Marszałkowski w Lublinie odpowiedział na korespondencję Fundacji Wolności i zapowiedział przeprowadzenie kontroli w Departamencie Gospodarki i Wspierania Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie pod kątem rzekomego występowania zjawiska mobbingu, prosząc jednocześnie o przekazanie posiadanych informacji w powyższej sprawie.

– Proszę o udzielenie odpowiedzi czy wpłynęła do Państwa pisemna oficjalna bądź anonimowa skarga na mobbing od pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie. W sytuacji gdyby skarga taka do Państwa wpłynęła, zwracamy się z prośbą o jej udostępnienie Komisji Antymobbingowej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie, powołanej zarządzeniem Nr 16/2021 Marszałka Województwa Lubelskiego z dnia 8 lutego 2021 r. Posiadane przez Pana informacje proszę przesłać w zaklejonej kopercie, w terminie nie dłuższym niż do dnia 15 lutego 2021 r., na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie ul. Artura Grottgera 4 20-029 Lublin z zaznaczeniem na kopercie : Przewodniczący Komisji Antymobbingowej – Karol Marcin Hołówkowski – do rąk własnych – czytamy w piśmie UMWL.

W związku z tym Fundacja Wolności zwraca się do pracowników Urzędu Marszałkowskiego o zgłoszenia informacji w tej sprawie.

– Można do nas zgłosić wszelkie uwagi, a my przekażemy je Komisji. Prosimy o przesyłanie listów lub maili ([email protected]) do dnia 14 lutego br. Wszystkim gwarantujemy anonimowość – wyjaśnia Krzysztof Jakubowski prezes Fundacji Wolności.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

6 komentarzy

 1. po to tylko żeby wykryć autorów listu

 2. PIS chce opanować wszystko Polska się nie da

 3. Zamiotą, obawiam się…. A i parę osób poleci, ale nie mobbingujących, tylko mobbingowanych. Tak to działa w państwie prawa i sprawiedliwości 🤐

 4. Niezidiociały mimo bulu

  Czy możesz przybliżyć jak to działało onegdaj za poprzedników i koniczynek .!??

 5. Chciałbym by moje posty były widoczne

  Przykre jest to, że trzeba wysyłać anonimowe zgłoszenie, bo jest obawa, że kolesiostwo doniesie i mobbingowanemu się dostanie.

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!