690 680 960

Płonie restauracja „U Braci Mazur” w Lublinie. Trwa akcja gaśnicza, ulica jest całkowicie zablokowana (wideo, zdjęcia)

Strażacy walczą z pożarem restauracji przy ul. Zana w Lublinie. Ogień pojawił się wewnątrz budynku. Sytuacja jest już opanowana, jednak dogaszanie tlących się elementów może potrwać do późnych godzin nocnych.

Dym wydobywający się w restauracji „U Braci Mazur” przy ul. Zana w Lublinie został zauważony w środę około godziny 21:30. Pożar dostrzegli przejeżdżający obok funkcjonariusze drogówki. Od razu powiadomili o wszystkim dyżurnego, sami zaś chwycili za gaśnice i pobiegli w stronę budynku. Jednak ogień był już tak duży, że nie było szans na jego opanowanie.

Po chwili na miejsce przyjechali strażacy. Obecnie cały czas trwa akcja gaśnicza. Jak nas poinformowano, spaliło się wnętrze budynku, płomienie dostały się też do konstrukcji dachu. Dlatego też ten jest rozbierany aby móc ugasić wciąż tlące się elementy.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. W momencie pojawienia się ognia lokal był już nieczynny. W środku nie było też pracowników. Na chwilę obecną nie jest jeszcze znana przyczyna pożaru. Na miejscu interweniował również zespół ratownictwa medycznego, pogotowie energetyczne oraz gazowe. Występują utrudnienia w ruchu. Ul. Zana jest w tym miejscu całkowicie zablokowana.

 

(fot. lublin112)

43 komentarze

  1. Mam nadzieję, że lokal niedługo wróci do działania. Na Zana jedzenie trochę lepiej przyrządzone i zapakowane niż na Kunickiego. Powodzenia i do zobaczenia wkrótce!

  2. To już kolejny pożar w tym miejscu

  3. przechodziła Magda o tej porze na pewno rzuciła niedopałek papierosa

  4. Bardzo miła obsługa i jeszcze lepsze jedzenie. Kupowaliśmy tam regularnie smaczny obiadek. Ostatnio w zeszłym tygodniu. Tak po ludzku wielki żal i szkoda. Trzymam kciuki aby udało się odbudować tą chatę.

  5. Koronawirus to i podpalają aby kasę z ubezpieczenia wyciągnąć… po co robić remont, skoro od razu nowe rzeczy będą 🙂

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas