690 680 960

Makabryczna pomyłka firmy pogrzebowej. Jest śledztwo w sprawie zamiany zwłok

Rozpoczęło się prokuratorskie śledztwo w sprawie zamiany zwłok, oraz pomyłkowego skremowania ciała. Sprawa wyszła na jaw tuż przed pogrzebem na cmentarzu na Majdanku.

Śledztwo w sprawie zamiany zwłok wszczęła Prokuratura Okręgowa w Lublinie. W pierwszej kolejności odbyły się przesłuchania pracowników obu firm pogrzebowych, gdzie wcześniej znajdowały się zwłoki obu mężczyzn. Śledczy chcą ustalić, kto jest odpowiedzialny za całe zdarzenie. Dopiero wtedy będzie możliwość podjęcia dalszych decyzji.

Jednocześnie sprawdzane jest, czy wszystkie procedury obowiązujące podczas przekazywania zwłok pomiędzy firmami, zostały zachowane. W chwili obecnej śledztwo prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko danej osobie. Śledczy nie chcą na obecnym etapie postępowania wyrokować, co do ewentualnych zarzutów.

Przypomnijmy, sprawa dotyczy zdarzenia z ubiegłego tygodnia, kiedy to żona zmarłego mężczyzny, tuż przed pogrzebem odkryła, że w trumnie zamiast zwłok jej męża, znajduje się ciało obcej osoby. Do zamiany zwłok miało dojść w Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych w Lublinie. Dodatkowo, właściwe ciało zostało skremowane bez wiedzy i zgody bliskich.

Jak nas poinformowano, jedna z rodzin żąda ustalenia oraz ścigania sprawców zaniedbania. Za zbezczeszczenie zwłok, za co może zostać uznana kremacja ciała bez zgody rodziny, grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

2017-03-08 20:35:10
(fot. ilustr. pixabay.com)

10 komentarzy

 1. Pamiętajmy, że to nie pierwsza taka sytuacja w Polsce, gdzie „pomyłki” zdarzały się nawet mimo zapewnień na szczęście byłej Premier Kopacz, jeśli chodzi o ofiary katastrofy smoleńskiej, a rodziny opłakiwały rzekome groby swoich bliskich, choć w trumnach były obce im osoby.,.

  • Nie takie cyrki się dzieją, tylko wiele rodzin jest „uciszanych” odpowiednimi kwotami rekompensaty..

 2. To w Czerniejowie komin już dymi ?

 3. Jednym z prezesów jest psl Sławomir Zy..? Ot i wszystko jasne?

 4. Każdy może się pomylić. Ale żeby takie zdarzenie nazywać”makabrycznym”??? Nadużywanie słów wyolbrzymiających coś takiego jest nagminne dla brukowców szukających wiekszej czytalnosci. Jezeli autor tekstu jest Polakiem i uczęszczał na lekcje j. polskiego to powinien znać pewne zasady poslugiwania sie mowa ojczystą. Temat wielokrotnie poruszany przez znawcow j. polskiego.

 5. Ukarać na tyle boleśnie coby było głośno i zabolało. Muszą się uczyć szacunku do tych, na których tak zarabiają ( zresztą wystarczy popatrzeć 🙂

 6. Do jerbie .A jaka różnica czy Zy… Czy kto inny

 7. Dlatego kremacje powinny być zakazane. Polska to nie Indie…

  • Niedawno taka sama pomyłka była w Krakowie rodzina żąda 500.000 zł odszkodowania i sprawa jest w sądzie.

 8. Tak to jest jak się tratkuje ludzi jak liczby w rejestrze… Nie wyobrażam sobie żeby w zakładzie Hades gdzie chowali moją ciotkę mogli doprowadzić do takiej pomyłki. To wielki brak szacunku do całej rodziny!

Kursy walut

 • USD 4.33zł -0.5%
 • GBP 5.3242zł -0.23%
 • EUR 4.6816zł -0.09%
 • CHF 4.7205zł -0.62%

Polub nas