Majdan Mętowski: Ustalono tożsamość kobiety, której ciało znaleziono przy jednej z posesji

Policjanci z III komisariatu ustalili tożsamość kobiety, której zwłoki zostały odnalezione w piątek rano przy jednej z posesji w Majdanie Mętowskim. Okazała się nią 43-letnia mieszkanka gminy Głusk.

W piątek rano w Majdanie Mętowskim przypadkowa osoba zauważyła zamarznięte zwłoki kobiety, znajdujące się przy ogrodzeniu jednej z posesji. Przerażona kobieta, która natrafiła na makabryczne znalezisko, zatrzymała jadący pojazd i poinformowała kierowcę o leżących w śniegu zwłokach. Mężczyzna natychmiast powiadomił policję.

– W piątek rano w Majdanie Mętowskim ujawniono zamarznięte zwłoki kobiety w wieku pomiędzy 50 a 70 lat. Kobieta trzymała się siatki ogrodzeniowej, najprawdopodobniej usiłowała przejść przez ogrodzenie. Ofiara była w koszuli nocnej, bez bielizny, z jednym butem na nodze. Obecnie trwa ustalanie tożsamości kobiety – informował nas wczoraj podkom. Andrzej Fijołek z KWP Lublin.

Policjanci sprawdzili okoliczne miejscowości. Okazało się, że nikt tej kobiety nie zna. Sprawdzone zostały również domy pomocy społecznej i noclegownie, a także pobliski szpital przy ul. Abramowickiej. Nie stwierdzono w nim ucieczki.

Jak ustalili policjanci, to 43-letnia mieszkanka gminy Głusk.

– Policjanci z III komisariatu potwierdzili jej tożsamość. Z ustaleń wynika, ze kobieta chorowała i w przeszłości zdarzały jej się wyjścia z domu w środku nocy. Ciało zostało zabezpieczone celem wykonania sekcji zwłok, która wykaże przyczynę śmierci – wyjaśnia podkom. Andrzej Fijołek.

Kobieta zmarła najprawdopodobniej z wychłodzenia organizmu.

2017-02-12 18:00:21
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Zobacz również

29 komentarzy

 1. Ludzie wiedzieliście co się dzieje i nikt nic nie zrobił , teraz to zapóźno , na żale .
  Szkoła , Pomoc Społeczna , Ksiądz , Sołtys , Sąsiedzi . Gdzie empatia i współczucie dla drugiego człowieka. Teraz to chyba za późno opisywać co się działo skoro wiedzieliście i pozostawiliście Samą Sobie.

 2. co ludzie mogli zrobić? jak dziobnął ją nożem i nikt mu nic nie zrobił bo zrobił z Niej Wariatkę i w szpitalu w Abramowicach ją zamknął !!! Policja nie dopatrzyła w tedy u niej siniaków ? Takie mamy prawo i władze co na nie które sprawy przymykają oko;(

  • Ona sama panicznie się go bała. Opieka społeczna też tam wgląd miała ale na siłę mieli ją zabrać kiedy ona twierdziła że sama się na noż przewróciła a co chwilę inne sińce to przez przypadek bo się przewróciła. To nie takie proste. Ludzie pomóc chcieli tylko ona tak się bała,że pomocy nie chciała. Tylko głowę spuszczała. A on,uwierzcie że było się kogo bać.

 3. Lublin 112 czy poinformujecie o wynikach sekcji zwłok ? I co się dzieje z tyranem (mężem) , czy został bezkarny ?

 4. A tak z ciekawości to Państwo na D. spod lasu i Pan z pieskami ?
  Serdecznie współczuje.

 5. Powinni go zamknac i codziennie znecac sir nad nim tak jak robil to ob swojej rodzinie. Zwykly smiec..zasluguje na wszystko co najgorsze..jak bym byla na miejscu sasiadow zebralabym kilka osob i mu duuu** nakopala…najwieksze dno…

 6. I właśnie to jest sytuacja w której nie sprawiedliwość, nikt mu nic nie zrobi!!! Prawo nic , i sąsiedzi o tylko w domu mogą obrobić od stóp do głów. Taka wieś żyje plotami na czyjś temat, a u siebie nie widzą , a pomóc to tylko przy kawie kogoś obmówić !!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

V Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu w Ogrodzie Botanicznym UMCS
GÓRKI I DOLINY „festiwal” przyrody Lublina 2022
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
LubYouTub – jedyne takie wydarzenie w Lublinie
Cykl weekendowych wycieczek Gutkiem dla lubelskich rodzin