Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Majdan Mętowski: Droga niemal gotowa, tylko asfalt jakiś dziwny

Jak obiecaliśmy trzymamy rękę na pulsie budowy drogi, tak bardzo wyczekiwanej w Majdanie Mętowskim. Asfalt już leży, trwają prace końcowe.

-Tak wyglądała droga 2 dni po wylaniu asfaltu. Dziś tj. 2.09 br. przed godz. 9:00 „wzmacniano” brzegi asfaltu – napisał Czytelnik i przesłał nam zdjęcia. W zasadzie mieszkańcy mogą się cieszyć, że asfalt jest i będzie, pytanie jak długo.

Na zdjęciach gołym okiem widać już pęknięcia warstwy „końcowej” a przecież jeszcze po nawierzchni, niemal nie jeżdżono. Nie licząc sprzętu budowy tej drogi.

O sprawie drogi pisaliśmy na naszej stronie już trzykrotnie i temat wzbudził sporo emocji wśród Czytelników, głównie mieszkańców Majdanu Mętowskiego i nie tylko…

http://www.lublin112.pl/mieszkanka-majdanu-metowskiego-37-czekam-droge-wojt-gminy-glusk-proponuje-zrzuccie-sie-budowe/

http://www.lublin112.pl/majdan-metowski-rozpoczelo-sie-rownanie-i-utwardzanie-drogi-zdjecia/

http://www.lublin112.pl/majdan-metowski-bedzie-asfaltowa-droga-mobilizacja-wyborami-zdjecia/

Wszystkie wysiłki, wspólne spotkania z mieszkańcami zaowocowały pasem świeżego asfaltu. Droga zyskała znacząco na bezpieczeństwie, jednak jak bliżej się przyjrzeć zdjęciom, coś w tym asfalcie jest niepokojącego. Mianowicie pęknięcia, które wkrótce będą jeszcze większe, kiedy po nawierzchni przejedzie ciężki sprzęt rolniczy lub ciężarówki.

Ktoś może powiedzieć, że mieszkańcy znowu czegoś się czepiają, że coś im nie pasuje, szukają dziury w całym. I w zasadzie te dziury znaleźli i widać je na zdjęciach. Nietrudno sobie wyobrazić co będzie po zimie jak zamarznięta woda rozsadzi nową drogę.

Będziemy obserwować z ciekawością jak nowy asfalt poradzi sobie z sezonem zimowym.

2014-09-02 18:43:52
(fot. Nadesłane)

9 komentarzy

  1. zarobimy tyle ile janek sciemni na grubosci asfaltu 😀 hehehe „drogówka”

  2. Jak zwykle w Polsce robią za wąskie drogi i trudno będzie się minąć. Szczególnie przy drogach gminnych jest tak robione.

    • W Europie zachodniej takie drogi lokalne są tak samo wąskie – więc ni pisz bzdur , a jak nie wierzysz to pojedz np. do Francji i sam zobaczysz. Nikt normalny nie bezie robił szerokiej drogi na takim zadupiu i o tak małym natężeniu ruchu , tylko dlatego że w PL tacy marni kierowcy że dla wielu jest problem z wymijaniem się .

  3. hehehe KPRD i wszystko jasne. To nie wytrzyma do wiosny.

  4. W tej gminie to normalna rzecz , Wójt olewa mieszkańców , a u siebie pod domem w Abramowicach Prywatnych położył progi zwalnianiające .

  5. Coś cie wybrali to macie

  6. To teraz z „senator” z Wilkowyj, wójtem u Was jest?
    „D