Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Majdan Mętowski: Rozpoczęło się równanie i utwardzanie drogi

W sobotę 8 marca w Majdanie Mętowskim rozpoczęło się równanie drogi gminnej i nawożenie na nią tłucznia. Gmina Głusk rozpoczęła działania, o których mówił wójt Jacek Anasiewicz tydzień temu na spotkaniu z mieszkańcami wsi.

Działania zmierzające do poprawy jakości dojazdu do domów w Majdanie Mętowskim rozpoczęto w sobotę rano. Jedna z mieszkanek żartuje, że to prezent od wójta z okazji Dnia Kobiet. W sobotę na drogę wjechała równiarka i walec. Rozpoczęto również zwozić tłuczeń, którym ma zostać utwardzona. Zdjęcia z tego co dzieje się na drodze w Majdanie Mętowskim otrzymaliśmy na maila od Czytelnika.

Przypomnijmy, tydzień temu wójt Gminy Głusk spotkał się z mieszkańcami Majdanu Mętowskiego. Głównym tematem zebrania była droga biegnąca przez wieś, która od wielu lat nie jest remontowana. Natomiast notorycznie jest niszczona przez ciężki sprzęt jeżdżący m.in. z drewnem. Mieszkańcy zgłaszali, że droga jest niebezpieczna, nieoświetlona, dużo na niej nierówności, które nie raz były powodem niebezpiecznych zdarzeń. Dodatkowo, drogą chodzą dzieci do szkoły. Jak mówią mieszkańcy wieczorami jest niebezpiecznie. Auta aby się wyminąć muszą się wzajemnie przepuszczać.

Wójt gminy zapewnił, że w tym roku na drodze pojawi się 700m asfaltu a droga zostanie wstępnie wyrównana i utwardzona tłuczniem. Mieszkańcy rozważają również czy samemu nie wybudować drogi. Wiemy, że nie wszystkich stać na takie przedsięwzięcie. Póki co na początku kwietnia ma się odbyć drugie zebranie z mieszkańcami. Mają na nim zapaść decyzje co do kształtu remontu i budowy drogi biegnącej przez Majdan Mętowski.

Więcej informacji znajdziecie w materiale: TYLKO U NAS: Mieszkanka Majdanu Mętowskiego: -37 lat czekam na drogę. Wójt Gminy Głusk proponuje: -Zrzućcie się na jej budowę KLIKNIJ

Majdan Mętowski: Rozpoczęło się równanie i utwardzanie drogi
Majdan Mętowski: Rozpoczęło się równanie i utwardzanie drogi
Majdan Mętowski: Rozpoczęło się równanie i utwardzanie drogi

2014-03-09 09:04:12
(fot. Czytelnik)

41 komentarzy

 1. Ty wielebny się zdecyduj, bo się mieszasz w zeznaniach. Podobno trzeba być desperatem, żeby kupić tam działkę a teraz piszesz, że ludzie sprzedają działki, wiec skoro tam ludzie chcą kupować to może warto zrobić drogę.

  Hmm, czybyś kiedyś sprzedał to orne pole, a teraz widzisz jak twoje orne pole stało się działką budowlaną?

  • To jakiś koleś na smyczy Wójta , w ********* ******** też pisze jakieś wypociny nie związane z tematem

   • No to ja mogę powiedzieć o tobie że jesteś powiązany z Adam Liper. który zapewne będzie startował w wyborach bo już startował i przegrał bodajże 2 krotnie a zapowiadał że będzie próbował dalej.
    A jak wójt z tego co słyszałem ma w zamiarach zmienić warunki zabudowy jednorodzinnej i wtedy te pocięte i poprzekształcane działeczki trzeba będzie scalać z powrotem
    Droga na starym majdanie jest bo tam jest gęsta zabudowa i mieszkańcy mieszkają z dziada pradziada a ty chcesz się równać z nimi co mieszkasz ………

   • A ty co masz do mnie?
    Nie rozumiesz togo co piszę?

 2. Jakbyś znał lepsze miesca wokół lublina to też byś tam nie kupił działki. tam nie ma nic po za mediami. Wcale nie trzeba tak daleko się wyprowadzać żeby mieć spokój a dostęp do wszystkiego. Co to za przyjemność wjeżdzać od strony abramowić, jechać przez to menelskie kunickiego gdzie jeden na drugim sklepie to monopolowy.
  Zresztą jadąc od lublina widzisz ile domków postaje zaraz za granica lublina i to jest o wiele lepsze miejsce od waszego i panorama ładniejsza z wilczopola

  Człowieku jakież tam masz pole orne pod lasem tzn kiedyś. Od lasu zawsze gorzej wszystko rośnie.

  To że ludzie kupują bo to kwestia dobrego ogłoszenia i pewnie ceny. to że las jest blisko to nie żaden atut przecież nie co dzień bedziesz łaził po lesie.
  Jakbym miał kupywać tam to przy szosie . w tej waszej wiosce nie ma ruchu jak na 19 czy 17

  Ja niczego nie sprzedawałem bo nie miałem tam nic
  Tak było właśnie jak napisałem kupywali byli funkcjonariusze może jeszcze ówcześni za grosze
  Widziałeś ten artykuł w dzienniku wschodnim ?. Na zdjęciu jest człowiek co tak robi
  A to w spadku się coś komuś dostało i też podzielenie na działeczki

  Idą wybory i odpowiedni ludzie można powiedzieć wasz wykorzystali

  • Jest jeszcze inny dojazd niż przez Głusk.
   Serwisówka zaczynająca się na końcu Męczenników Majdanka – Kalinówka – Kazimierzówka – Kliny – Majdan.

   Wiesz jeżeli chodzi o tych co napisałeś to się z Tobą zgadzam. Masz rację kupili za grosze pole orne przy drodze, podzielili i przekształcili na budowlane a teraz chcą na tym zarobić no i droga by im jeszcze podbiła cenę.

   Ale jest druga strona medalu, cała reszta ma już dość tego, że praktycznie wszędzie jest droga utwardzona a Majdan zawsze dostaje odpowiedź nie.
   Nie sądzisz, że to jest coś nie tak, jeżeli w pobliskich miejscowościach buduje się chodniki a na Majdanie nawet drogi nie ma. Wybudowanie drogi szerokości 2,5-3m chyba nie jest 3 razy droższe od chodnika.

 3. O to tak ci chodzi że kupili pole orne a sprzedają jako działki. Jak się ma za co i trochę w główce to się działa a nie wypisuje fanabery i komentarze.

 4. Fajnie by było mieć działkę pod lasem, byłoby z dala od wielebnego i innych jego nicków

 5. Ostatnio przejechałem się pod dom p.Anasiewicza po tym jak ktoś napisał że ma On asfalt pod sam dom i progi zwalniające a tłumaczył się tym że droga wymagała remontu.Okazało się że to jest nowo zbudowana droga prowadząca w pola bez zabudowań, remontu raczej wymaga odcinek od końcowego 73 do ul. zdrowej więc do tej właśnie nowej drogi.
  Jakież było moje zdziwienie gdy we wjeździe na posesję p.Anasiewicza zastałem znak
  D-4a: droga bez przejazdu który konkretnie oznacza : początek drogi, której przeciwległy koniec nie ma połączenia z inną drogą lub wjazd do zamkniętego obszaru, z którego wyjazd jest możliwy tylko w tym samym miejscu. Co wielebny i Jemu podobni na to odpowiedzą ?

 6. Wstyd, że gmina się ugina przed kilkoma rozdartymi nowobogackimi kmiotkami! Dojazd jest i był, każdy kto kupował działkę i stawiał tam dom widział jak sytuacja wygląda, a teraz jeden z drugim rżnie głupa, dziamoli i cwaniakuje. A to wszystko kosztem pozostałych mieszkańców i pozostałych miejscowości! Wstyd.

 7. Dlaczego kosztem pozostałych mieszkańców ? myślę że walczą o dojazd do posesji po drodze a nie po błocie

 8. Ja mieszkam w sąsiedniej gminie a w takie zadupie bym nie poszedł nawet jakby działki były po 1 tys.
  Internet mam 8 lat
  Mam u siebie wszystko pod ręką a zarazem cisze i spokój na którym tak ludziom z miasta zależy
  Takie zadupie może się każdemu przejeść jak mieszkanie nad jeziorem czy zalewem
  Są ludzie co kupią wszędzie gdzie popadnie byle tylko jak najtaniej a do takich się nie zaliczam
  Gmina Konopnica czy Niedrzwica dużo jest to wiele atrakcyjniejsza
  Ludzie w tym waszym majdunie jak i okolicach są jak kołki. ta wieś powinna nazywać się kołkowizna.
  Pole, zboże, buraki, świnie tak wygląda ta habcoska wieś
  Takich ludzi to do wora i do rzeki a nie żyć w takim społeczeństwie

  • To co ty Wielebny tu robisz z takimi ludźmi? Czujesz przynależność do tego wora?

   • Obserwatorze , zakładam że imć Wielebny jest na usługach Wójta skoro tak ostro trzyma jego stronę i na pewno mieszka w tej gminie a nawet w okolicy Majdanu Mętowskiego.

   • Wydaje mi się że Wielebny , głusecki , stasiek , wikariusz majdanu , to jedna i ta sama osoba lub ludzie powiązani z Wójtem