Wtorek, 23 lipca 202423/07/2024
690 680 960
690 680 960

Ma zakaz prowadzenia pojazdów, ale holował volkswagena. Za jego kierownicą siedział pijany 35-latek

Policjanci z Radzynia Podlaskiego zatrzymali dwa samochody podczas holowania – renaulta i volkswagena. Jak się okazało, kierujący renaultem 26-latek posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów, natomiast za kierownicą holowanego volkswagena siedział kompletnie pijany 35-latek.

W środę policjanci z radzyńskiej drogówki patrolując miejscowość Bełcząc zauważyli dwa samochody osobowe podczas holowania. Styl jazdy kierujących wzbudził podejrzenia mundurowych.

Po zatrzymaniu do kontroli drogowej okazał się, że kierownicą renault laguna siedział 26-letni mieszkaniec gminy Czemierniki. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach na jaw wyszedł fakt, że mężczyzna posiada aktualny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi obowiązujący do lutego 2024 roku.

To jednak nie koniec przygód tego niezwykłego duetu. Holowanym volkswagenem kierował kompletnie pijany 35-latek. Mieszkaniec gminy Czemierniki miał w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu. Wkrótce za swój wyczyn obaj panowie odpowiedzą przed sądem.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności. Sprawca musi się również liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata. Niestosowanie się do obowiązującego zakazu zagrożone jest natomiast karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

4 komentarze

  1. Czemierniki i wóda albo zakaz? To norma a nie wyjątek.

  2. Się na pewno przejmą tym chopaki…

  3. W tym holowanym silnik robił brum, brum, brum?

  4. buractwo niedomyte

Z kraju

Sport