Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jak wyglądają warunki do jazdy na drogach regionu?

Jak przekazują służby odpowiedzialne za utrzymanie dróg w regionie sytuacja normuje się. Wszystkie drogi krajowej są przejezdne, nieco gorzej sytuacja prezentuje się na niektórych odcinkach dróg wojewódzkich.

– Według informacji, jakie spłynęły do Centrali Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie z 17 Obwodów Drogowych, o godzinie 11.00 wszystkie drogi wojewódzkie są przejezdne. Obecnie do zwalczania śliskości zimowej na drogach oraz zapewnieniu przejezdności, używanych jest 25 solarek, 11 piaskarek oraz 6 pługów lemieszowych – informuje Kamil Jakubowski rzecznik prasowy ZDW w Lublinie.

Najlepsza sytuacja panuje na drogach wojewódzkich w okolicach Chełma, Hrubieszowa, Tomaszowa Lubelskiego, Dorohuska, Rejowca Fabrycznego, Urzędowa i Bychawy gdzie nawierzchnia jest czarna a jedynie lokalnie występuje błoto pośniegowe. Natomiast zajeżdżony śnieg kierowcy mogą spotkać na drogach wojewódzkich w zachodniej części Lubelszczyzny, w okolicach Włodawy, Parczewa, Lubartowa, Kodnia oraz Biłgoraja i Janowa Lubelskiego.

– Obecnie w centrali Zarządu Dróg Wojewódzkich, a także w naszych Obwodach Drogowych dyżury zimowego utrzymania dróg trwają całą dobę, dzięki czemu na bieżąco możemy monitorować stan dróg oraz reagować na zmieniające się warunki atmosferyczne – wyjaśnia Kamil Jakubowski.

Jeżeli chodzi o warunki do jazdy na drogach krajowych w woj. lubelskim, obecnie wszystkie w regionie są przejezdne. Lokalnie może występować błoto pośniegowe. Obecnie pracuje na nich 107 pojazdów zimowego utrzymania.

Służby drogowe apelują

Po raz kolejny służby przypominają wszystkim kierowcom o tym, by ci którzy jeszcze nie zmienili opon letnich na zimowe, zrobili to jak najszybciej. Warto również dostosować prędkość do warunków jakie panują na drogach oraz umożliwić przejazd samochodom służb drogowych, których celem jest zwalczanie skutków zimy.

(fot. GDDKiA)

11 komentarzy

 1. Co do Lublina to zamilcz chłopie i nie kompromituj się bardziej

 2. Jak to jak wyglądają?
  Chodniki zaśnieżone. Na schodach zewnętrznych ślisko i połamać się można. Drogi rowerowe nieprzejezdne. Jedynie jezdnie główniejszych ulic miasta i drogi wyższych kategorii utrzymane w należytym stanie.

  • Przy PdP pryzmy śniegu po przejeździe pługa tak wysokie, że człowiek przypomina sobie jak w podstawówce przez kozła skakał.

 3. Najbardziej zawsze na koniec lubię apele do kierowców, wręcz uwielbiam.

  • A te apele i tak na nic się zdają. Dziś grażyna w służbowej selgrosówce na letnich oponach zablokowała ul. Bursztynową w czasie porannego szczytu. Tacy to nawet jakby dostali pismo urzędowe do rąk własnych, to by nie pomyśleli.

 4. Brawa. Naleza sie premie. Jak za plandemie.

 5. Poprzedniej zimy można było sobie monitorować sytuację przez kamery i raport stanu dróg GDDKiA ale niestety bida, nędza i system od wiosny nie żyje.

 6. Miasto na wschodzie i tyle ,średniowiecze z odśnieżaniem i durne obiecanki o gotowości do zimy jak co roku przez będę mato łów

 7. Lublin miasto inspiracji wszędzie ulice przejezdne czarne a w Lublinie tradycyjne biale

Z kraju