690 680 960

Ludzie stoją od 4 rano. Trzeba być zdrowym aby stać w kolejce po rehabilitację

Koniec roku oznacza, że w całym kraju w poradniach gdzie prowadzi się rehabilitację ustawiają się ogromne kolejki chętnych na zabiegi. Trzeba mieć zdrowie aby stać w kolejce przez kilka godzin.

-Jeszcze przed otwarciem od wczesnych godzin porannych widzę kolejkę osób. Ul. Fulmana 7, od godziny 4 nad ranem ustawiła się kolejka ludzi aby zapisać się na rehabilitację. Istna komuna. Jest godzina 8 i sytuacja trwa do tej pory. Żenada. Chorzy ludzie stoją wielogodzinnych kolejkach narażając swoje zdrowie w oczekiwaniu na zapis – napisał do nas Czytelnik.

Od kilku dni na ul. Fulmana w Lublinie do poradni rehabilitacyjnej ustawia się kolejka pacjentów chętnych na zabiegi. Od wczesnych godzin porannych kilkadziesiąt osób próbuje zapisać się do specjalisty. Jak się dowiedzieliśmy pacjenci zapisywani są na najbliższe trzy miesiące nowego roku. Ci, którzy byli w ośrodku na rehabilitacji polecają sobie nawzajem poradnię.

Podobna sytuacja o tej porze jest w całym kraju. Poradnie specjalistyczne przechodzą prawdziwe oblężenie pacjentów, którzy chcą jak najszybciej dostać się do specjalisty. Jak mówią rehabilitanci, chętni na zabiegi nie chcą korzystać z poradni gdzie jest niska jakość usług. Stąd w jednej poradni jest kolejka na kilkadziesiąt osób a w innej na kilka. Pacjenci wolą poczekać i zapisać się w dobrej poradni na rehabilitację, nawet jeżeli będzie ona przesunięta w czasie.

Raport Najwyższej Izby kontroli dotyczący świadczeń rehabilitacyjnych mówi, że drastycznie wzrosła liczba oczekujących na rehabilitację w ciągu ostatnich trzech lat. Co najgorsze wydłużył się czas oczekiwania na zabiegi.

Lekiem na kolejkowe problemy ma być narzędzie Ministerstwa Zdrowia, Ogólnopolski informator o czasie oczekiwania na świadczenia medyczne pod adresem http://kolejki.nfz.gov.pl.

Póki co pacjenci muszą mieć jeszcze na tyle zdrowia aby wystać swoje w kolejce.

2014-12-20 10:17:56
(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

  1. Stoją w kolejce, ponieważ uparli się na tą jedną przychodnię, w Lublinie jest kilka innych, równie dobrych, a kto wie czy nie lepszych, gdzie nie ma z tym żadnego problemu.

  2. Na zdjęciu widać też i takich, na których najlepiej oddziaływał będzie brzozowy krzyż na ich mogile.

  3. ja nie rozumie tego wszystkiego, były nowe wybory i co? ile ludzi poszło coś zmienić?PO zawsze wygrywa to kto głosuje na tych wyborach? jeżeli wyborcy wybierają taki rząd to niech stoją w takich kolejkach.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie