Dużo nowych radiowozów dla lubelskiej policji. Większość nieoznakowanych

Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyło się przekazanie 21 nowych radiowozów dla komend w całym regionie. Tylko trzy z nich są oznakowane.

W piątek tabor lubelskiej Policji wzbogacił się o 21 nowych radiowozów. Większość z nich, gdyż 18 są to pojazdy nieoznakowane, tylko trzy z nich pomalowano w policyjne barwy. Wśród przekazanych pojazdów znajduje się 7 opli astra, 4 sztuki kia venga, 2 sztuki kia ceed, 2 ople corsa oraz sześć hyundaiów. W uroczystości wzięła udział kadra kierownicza lubelskiego garnizonu Policji, naczelnicy i kierownicy wydziałów KWP a także funkcjonariusze którzy będą użytkować nowe auta. Po poświęceniu pojazdów przez policyjnych kapelanów radiowozy od razu odjechały do swoich komend.

Pięć z nowych radiowozów policja otrzymała za efekty w zwalczaniu przestępczości gospodarczej, głównie w ujawnianiu towarów bezakcyzowych. Trafi one do komend w Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu, Łukowie i KWP w Lublinie. Z pozostałych aut dwa radiowozy trafią do policjantów z komend w Niemcach i Bełżycach po jednym do Ryk i Krasnegostawu. Pozostałe zaś do komend w Biłgoraju, Hrubieszowie, Janowie Lubelskim, Kraśniku, Puławach, Świdniku a także KMP i KWP w Lublinie.

Większość pojazdów zostało zakupionych ze środków budżetowych, zaś trzy dzięki wsparciu jednostek samorządu terytorialnego powiatu lubelskiego i ryckiego. Łącznie, w tym roku Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie otrzymała już 108 nowych radiowozów. Najwięcej, bo 42 samochody przekazane zostały policjantom z komend miejskich i powiatowych podczas obchodów Święta Policji.

(fot. lublin112)
2014-12-20 11:13:18

Zobacz również

27 komentarzy

 1. a jeżdze tu i tam.doświadczenia to chyba Ty niemasz pisząc o pompowaniu

 2. może masz doświadczenie na butach heh

 3. dostaniesz chamie dziadu mandat to będziesz inaczej śpiewał

 4. Pewnie jakiś podstawiony pies społeczniak

 5. najważniejsze, że radiowozy poświęcone 😀 wszak to priorytet w tym kraju 😀

  • Ciekawe ile taka „eminencja” wzięłaby za poświęcenie tatowego sracza za stodołą, bo że by zechciał poswięcic to jest pewne, chodzi o cenę za „usługę”..

  • a zeby ci padł akumulator w twoim nie poświęconym golfie

 6. Ja się zastanawiam kiedy w końcu doczekamy się większej ilości karetek, których jest mniej nawet od samochodów rządowych, a jedna karetka przypada na 30 tysięcy ludzi. I co z tego, że policja dostała te samochody ? W większości to są sporadyczne wyjazdy do pijanych, wypadków lub patologii w domach najczęstsze wyjazdy wśród policjantów to wyjazdy po hot dogi do baru (panowie policjanci z Lbn czy Bełżyc wiedzą o co chodzi) lub po prostu w celu przewiezienia du*y bo oczy od świetlówek się zmęczyły. Uważam, że wystarczająco dużo jest aut policyjnych.

 7. Miasto inspiracji

  dali by pieniadze ku***a dla biednych rodzin !!! a nie [***]. !!! i tak juz wystarczajaco niebiesko w lublinie jest !!!!

 8. uff, czuje się bezpieczniej

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7885zł -0.17%
  • GBP 5.2655zł -0.39%
  • EUR 4.5562zł -0.01%
  • CHF 4.1354zł 0.07%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja