Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Luchów Górny: Myśliwy zastrzelił psa, pomylił go z dzikim zwierzęciem

We wtorek na terenie gminy Tarnogród myśliwy zastrzelił psa. Mundurowym tłumaczył, że pomylił go z dzikim zwierzęciem.

Do zdarzenia doszło we wtorek w Luchowie Górnym, na terenie gminy Tarnogród. Na policję zgłosiła się kobieta, która spacerowała z psem i w pewnym momencie jej zwierzę zostało zastrzelone przez nieznanego mężczyznę. Ten strzelając z pojazdu odjechał.

– Policjanci szybko ustalili sprawcę. 64-latek z Tarnogrodu został zatrzymany. Był to myśliwy, który tłumaczył, że pomylił psa z dzikim zwierzęciem. 64-latek był trzeźwy. Funkcjonariusze zabezpieczyli broń długą myśliwską – informuje asp. Milena Wardach z biłgorajskiej Policji.

Myśliwemu grozi teraz cofnięcie pozwolenia na broń oraz odpowiedzialność karna. Zgodnie z przepisami za uśmiercenie zwierzęcia grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

2016-01-28 11:10:22
(fot. Policja Biłgoraj)

24 komentarze

 1. Policja,prokuratorzy i inne podmioty tego typu zawsze ładnie ubierają w słowa i tuszują sprawy.Nie wiecie tego,nie widzicie?
  Za gram marihuany tą sąd czeka i wyrok kilku letni,a pijacy,mordercy śmieją się z tego i robią swoje,bo i tak mają zawiasy lub lekki wyrok.
  Co do myśliwego – niby…Ma zezwolenie,orzeczenie,badania…też po znajomości…ale wie do czego/kogo strzela.
  Niech strzeli do swojej żony,matki – bo nie rozróżnia według swoich tłumaczeń.A najlepiej niech popatrzy w lufę i spust naciśnie…

 2. Brawo dla myśliwego ,Tłumaczenie zbędne

 3. Jeśli jesteś członkiem koła łowieckiego to masz durze ułatwienia w otrzymaniu pozwolenia, a obecny rząd chce jeszcze wyposażyć myśliwych w broń krótką. Ciekawe po co? Nie czytaliście projektu zmian w prawie łowieckim/

 4. Mi myśliwy tez groził zastrzeleniem psa gdy byłam na spacerze co ciekawe spaceruje po swojej działce na której jest tabliczka: teren prywatny, a pies jest na smyczy.

 5. Mysliwi to mają żądzę zabijania we krwi. Ten pajac wiedział że strzela do psa bo w innym przypadku toby zaraz pobiegł po zwierze zrobił wyroby i sprzedał. Tak samo dzieje się się w przypadku kolizji z dzikim zwierzęciem, przyjadą zabiorą zwierze ale odszkodowania nie zapłacą.MYŚLIWI NA ODSTRZAŁ!

Z kraju