690 680 960

#LublinPomaga. Dostarczyli tysiące maseczek do lubelskich szpitali

Do szpitali w regionie trafiły maseczki zakupione przez Przedsiębiorstwo Produkcji Materiałów Budowlanych z Niemiec pod Lublinem. Cztery placówki medyczne otrzymały łącznie osiem tysięcy specjalistycznych maseczek.

Pierwsze przesyłki trafiły do szpitali w województwie lubelskim. Osiem tysięcy specjalistycznych maseczek zakupionych przez firmę PPMB Niemce dostarczono do lekarzy z trzech placówek:

– Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej
– Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie
– Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim
– Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie

Lublin Pomaga to organizacja, ale i portal, na którym można o pomoc poprosić, ale również zgłosić się do jej udzielenia. Zrzesza na Lubelszczyźnie osoby, które zajmą się zrobieniem zakupów i ich dostawą do drzwi, wyprowadzą psa, zrealizują potrzebną receptę, ale też posłużą konsultacją medyczną przez telefon. Psycholog zapewni wsparcie tym, którzy tego potrzebują, a internista skonsultuje objawy, jeśli chorujecie i nie jesteście pewni diagnozy.

Lublin Pomaga organizuje też zbiórkę pieniędzy, które przeznaczymy na walkę z pandemią, np. na zakup potrzebnego sprzętu dla lekarzy. Dostarczy też wszelkie najważniejsze informacje dotyczące panującej sytuacji. Jednym z celów jest też wsparcie finansowe kilku grup zawodowych, które z dnia na dzień zostały odcięte od wszystkich źródeł dochodów.

Możecie też zgłosić własne pomysły na to, w jaki inny, kreatywny sposób, Lublin może pomagać. Szczegóły akcji znajdziecie na stronie internetowej http://lubpomaga.pl/ , a także na Facebooku (https://www.facebook.com/LublinPomaga/).

(fot. nadesłane)

6 komentarzy

  1. Lublin Pomaga. A już myślałem, że o Żuka chodzi.

  2. yeso-med? w końcu wysokiej jakości amerykański produkt

  3. kocicy nieźle z oczu paczy. miauuuu

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas