Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie rusza wypożyczalnia roweru cargo. Można nim przewozić ładunki lub dzieci

Po rowerach do jazdy miejskiej oraz rowerkach dla dzieci, już od jutra będzie można w Lublinie wypożyczyć rower transportowy. Wypożyczalnia została zlokalizowana w dzielnicy Czuby.

W czwartkowe południe w Lublinie zostanie uruchomiona pierwsza w Lublinie społeczna wypożyczalnia rowerów transportowych. Będzie to kolejny typ jednośladu, po rowerach miejskich oraz dziecięcych, jaki mieszkańcy będą mieli do dyspozycji. Rower cargo, zwany też roboczo „Biblio bike” pozwala na przewożenie nie tylko towarów lecz również dzieci. W skrzyni ładunkowej zamontowanej z przodu roweru można umieścić do 100 kg ładunku. Z kolei na znajdujących się tam ławeczkach jest miejsce dla czwórki maluchów, przy czym każde z nich ma do dyspozycji punktowe pasy bezpieczeństwa. Na bagażniku roweru można także zamontować własny fotelik dla dziecka.

Wypożyczalnia jest wspólną inicjatywą Porozumienia Rowerowego – Towarzystwa dla Natury i Człowieka oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. – Pomysł wypożyczalni cargo bike powstał kilka lat temu w gronie organizacji rowerowych, jednak dopiero w 2016 udało się zdobyć środki finansowe na zakup profesjonalnego roweru – holenderskiego cargo marki Babboe Big – wyjaśnia Michał Wolny z Porozumienia Rowerowego. – Ogólnodostępny dla mieszkańców rower transportowy jest świetną alternatywą do przewożenia średniej wielkości ładunków po mieście bez konieczności korzystania z auta. Jest on również przyjemną formą rodzinnego spędzania wolnego czasu – dodaje.

Na początek do dyspozycji będzie jeden rower, jednak w planach są kolejne tego typu pojazdy. Wszystko oczywiście zależy od zainteresowania mieszkańców. Aby wypożyczyć pojazd, należy wypełnić na stronie internetowej cargo.lublinrowerem.pl formularz kontaktowy z rezerwacją. Trzeba w nim określić datę i czas wypożyczenia, który nie może przekroczyć doby oraz opis trasy którą będziemy się poruszać. Potem, po otrzymaniu maila zwrotnego, wystarczy udać się do BIBLIO przy ul. Szaserów i odebrać rower. Projekt został w części sfinansowany ze środków pozyskanych z jednego procenta podatku.

W Lublinie rusza wypożyczalnia roweru cargo.  Można nim przewozić ładunki lub dzieci
W Lublinie rusza wypożyczalnia roweru cargo.  Można nim przewozić ładunki lub dzieci
W Lublinie rusza wypożyczalnia roweru cargo.  Można nim przewozić ładunki lub dzieci

(fot. nadesłane)
2016-06-29 09:42:48

12 komentarzy

  1. Właściciel firmy przewozowej...

    Ile palet na to wejdzie? Viatol trzeba ?

Z kraju