W Lublinie powstanie najnowocześniejsza w Polsce fabryka kostki brukowej

Jeszcze w tym roku w Lublinie ma powstać najnowocześniejszy w Polsce zakład, produkujący kostkę brukową. Zlokalizowany zostanie na terenie dawnego Ursusa.

Do budowy najnowocześniejszej w Polsce fabryki produkującej kostkę brukową i galanterię betonową przymierza się radomski Jadar. Na miejsce inwestycji wybrano 2,5 ha działkę zlokalizowaną na terenie dawnej odlewni Ursus przy ulicy Metalurgicznej. Obok zakładu powstanie znacznych rozmiarów ogród wystawowy. Na powierzchni ok. 1300 mkw. będą prezentowane produkty firmy, oraz przedstawione niestandardowe rozwiązania architektoniczne. Mają one inspirować potencjalnych klientów do właściwego doboru odpowiednich do potrzeb produktów.

Fabryka kostki brukowej będzie oparta na pracy dwóch innowacyjnych liniach produkcyjnych, wyposażonych w skomplikowane i zautomatyzowane urządzenia sterowane zintegrowanym systemem komputerowym. Jedna linia produkcyjna to SHP 5000 CPRO plus Wibroprasa MULTI 1200 do galanterii betonowej, natomiast druga linia będzie służyła do uszlachetniania produktów powstałych na bazie SHP 5000 CPRO. Kapitał jaki przeznaczono na inwestycję wyniesie ok. 30 mln zł netto.

– Na budowę najnowocześniejszej w Polsce fabryki wybraliśmy Lublin, ponieważ rynek sprzedażowy w województwie lubelskim jest mocno rozwinięty, na co znaczący wpływ mają dotacje z Unii Europejskiej. Dotyczą one w szczególności inwestycji infrastrukturalnych, w których również zamierzamy uczestniczyć. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadziła nowe wymogi materiałowe, zgodnie z którymi komponenty do budowy dróg powinny mieć wyższe parametry techniczne, a nowatorskie linie produkcyjne w powstającej fabryce w Lublinie będą w stanie wyprodukować elementy spełniające narzucone odgórnie kryteria – wyjaśnia Dariusz Kupidura, prezes zarządu Jadar Sp. z o.o.

Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to inwestycja zostanie zakończona w III kwartale bieżącego roku. Produkcja ruszy na początku 2017 roku, choć jeszcze na przełomie listopada i grudnia powinny rozpocząć się pierwsze testy produkcyjne.

(fot. materiały inwestora)
2016-04-08 10:00:12

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Cimcirymci Hu ha !

  A niech tam se powstaje – byle by pracownikom dobrze płacono, a nie ogłaszano wszem i wobec, że 2 tauzeny brutto to super płaca, jak swego czasu w Castoramie.

 2. Dzony co polowal na kanguury

  Oooo prosze kolejne miejsca pracy za najnizsza krajowa, suuuuuper alez ten lublin sie rozwija

 3. i ludzie będą orać za max 1500zł miesięcznie. Lublin miasto wyzysku

 4. A dopiero co faelbud zamykali…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7255zł -0.15%
  • GBP 5.092zł -0.63%
  • EUR 4.5354zł 0.1%
  • CHF 4.2102zł 0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL