Lublin: Zgubił go brak powietrza w oponach. Złodziej roweru zatrzymany

Policjanci z Lublina zatrzymali 25-latka, który pod koniec marca ukradł rower z jednego z bloków przy ul. Chrobrego. Złodziej poszedł z jednośladem napompować opony na pobliską stację, gdzie nagrał go monitoring.


 

Do kradzieży doszło 26 marca na ul. Chrobrego w Lublinie. Złodziej ukradł rower z bloku przy ul. Chrobrego. Jednoślad nie miał powietrza w oponach więc mężczyzna poszedł na pobliską stację je napompować. Tam nagrał go monitoring. Poszkodowany wycenił straty na 700 zł.

Sprawcę kradzieży ustalili i zatrzymali operacyjni z IV komisariatu. Okazał się nim 25-latek, mieszkaniec Lublina.

– 25-letni mieszkaniec naszego miasta przyznał się do winy, oznajmiając jednocześnie że jednoślad sprzedał tego samego dnia przypadkowej osobie. Po usłyszeniu zarzutów kradzieży z recydywą 25-latek poddał się karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, zapłaty 700 złotych grzywny oraz obowiązkowi naprawienia szkody – informuje mł. asp. Anna Kamola z KWP Lublin.

2015-05-11 09:34:44
(fot. KWP Lublin)

11 komentarzy

 1. recydywa i zawiasy … i jak tu nie kraść ? 😀

  • pieniądze sa nie do odzyskania, koleś zapewne nie pracuje, wiec komornik nie będzie mial jak ściągnąć, podobna sytuacja przydarzyła mi się 4 lata temu, do dzisiaj nie widziałem pieniędzy za rower

   • kolejnego przypnij sobie łańcuchem, albo chociaż linką… zresztą powinieneś o tym wiedzieć, to byś nie stracił roweru

    • Panie Konkretny, rowery znikają również z zamkniętych piwnic, także apeluję do Policji, by przepytali tego tam na okoliczność, czy nie opchnął również moich rowerów przypadkowej osobie.

 2. teraz powinni ścignąć osobę która kupiła ten rower od złodziejaszka, zapewne nie zdawała sobie sprawy że to towar „z drugiej ręki”

 3. Super, recydywa i wyrok w zawiasach. Niby nic takiego nie zrobił, ale dla właściciela roweru ta sprawa miała na pewno ogromne znaczenie. ciekawe czy wyegzekwuje naprawę szkody.
  Swoją drogą sprawca powinien być skazany na przymusowe roboty aby miał z czego zapłacić. Pokopał by doły, albo poczyścił odstojniki w oczyszczalni to może by się czegoś nauczył.

 4. jak dla mnie Polski wymiar sprawiedliwości jest na tyle fajny że nawet jeśli ktoś popełni przestępstwo w recydywie to i tak dostanie wyrok w zawieszeniu a ludzie co tego nie umieją lub nie chcą pojąć są centralnie idiotami gdyż każdy człowiek zasługuje na względne pojęcie zrozumienia i nie każdy myślę mógł by się utożsamić z osobą kradnącą rower. A co do kopania dołów i czyszczenia odstojników to niech ten kto to napisał pomyśli sobie o sobie jako o osobie kradnącej rower z powodów czysto materialnych np. żeby utrzymać rodzinę albo dać dzieciom jeść i niech nie pier…. głupot o rzeczach i o życiu na który najwidoczniej nie ma pojęcia….

  • jp- jak się nie umie zarobić na rodzinę , to się nie zakłada rodziny . Tylko fallusa w drzwiach przytrzaskuje. Okradać – kogoś by rodzinie , dzieciom dać jeść???????????? Ty masz chory umysł.To tylko pokolenie JPII tak potrafi myśleć gimbaza

  • Fakt jak nie masz dychy na gumki to stosuj najtanszy srodek antykoncepcyjny… srodek d…

  • ukraść rower by nakarmić rodzinę….- jaka paplanina bez sensu
   Ty tak na poważnie ? A nie wpadłeś na taką myśl – potrzebuje pieniędzy, to zawsze może pójść do jakieś pracy, plantacje, budowlanka.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7416zł -0.75%
  • GBP 5.0897zł -0.21%
  • EUR 4.5342zł -0.29%
  • CHF 4.213zł -0.38%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL