690 680 960

Lublin: Zagubili bagaż z 10 kg narkotyków. Wpadli przy odbiorze walizki

Policjanci z Lublina zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przyszli po odbiór zagubionego bagażu. Jak się okazało wewnątrz walizki było 10 kg suszu konopi indyjskich.

Mężczyźni wpadli na dworcu przy al. Tysiąclecia podczas próby odbioru zagubionego bagażu, bo na miejscu pojawili się także policjanci, wezwani przez pracownika firmy przewozowej.

– Wiadomo było, że przesyłka należała do osoby, która kilka dni wcześniej podróżowała autokarem z południa Europy do Lublina, jednak podczas przesiadki w Polsce bagaż zaginął. Po odnalezieniu bagażu w sortowni firmy kolejni kierowcy mieli dostarczyć zagubiony bagaż do Lublina – informuje podkom. Andrzej Fijołek z KWP Lublin.

Po pojawianiu się na dworcu w Lublinie kierowca autokaru miał wątpliwości czy mężczyzna, którzy zgłosili się po odbiór wraz z kolegą rzeczywiście jest jego właścicielem, dlatego na miejscu pojawili się policjanci.

 


Podczas sprawdzania bagażu mężczyźni zaczęli nerwowo się zachowywać. Mundurowi postanowili zajrzeć do środka walizki.

– Okazało się, że wewnątrz bagażu jest susz konopi indyjskich. Łączna waga wyniosła 10 kilogramów. Jak wstępnie szacują policjanci wartość nielegalnego towaru to około 400 tysięcy zł. – dodaje
podkom. Andrzej Fijołek

Mężczyźni zostali zatrzymani, to dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 30 i 40 lat. Obaj usłyszeli już zarzuty wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznych ilości środków odurzających. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni trafili do aresztu.

2016-03-04 12:45:03
(fot. wideo KWP Lublin)

14 komentarzy

  1. Żenada w wykonaniu policji bezdomnego stać na 10kg narkotyków

Kursy walut

  • USD 4.4827zł -0.63%
  • GBP 5.4185zł -0.57%
  • EUR 4.6835zł -0.1%
  • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie