Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Weź udział w zbiórce darów dla Polaków na Białorusi „Paczka 2016”

Organizacja pro-obronna Gwardia Wsparcia Bezpieczeństwa, we współpracy z Fundacją „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom”, organizuje zbiórkę darów dla Polaków na Białorusi. Potrzeba głównie produktów z długim terminem przydatności.

Już po raz 19., jak co roku tuż przed Bożym Narodzeniem, Fundacja chce ruszyć z paczkami do naszych Rodaków na Kresach. Aktywnie wspierając harcerzy, w zeszłym roku na paczki udało się zabrać blisko 10 ton darów, z których przygotowano prawie 650 paczek oraz przekazano dużą ilość materiałów pielęgnacyjnych dla osób starszych.

W tym roku jest szansa, aby tych paczek było jeszcze więcej. Nie przez przypadek akcja ta – zapoczątkowana wiele lat temu przez grupę harcerzy ZHR – jest obecnie największą akcją pomocową na rzecz naszych Rodaków na Kresach, do której dołączają z roku na rok kolejne szkoły, przedszkola, grupy lokalne oraz stowarzyszenia i władze samorządowe. W tym roku do akcji przyłączyła się organizacja pro-obronna Gwardia Wsparcia Bezpieczeństwa, której członkowie będą brali aktywny udział w zbiórkach na terenie Lublina.

Co jest najbardziej potrzebne?

– chemia domowa, chemia domowa (proszki i płyny do prania, do płukania, do mycia, dezynfekujące, pasta do zębów, szampony, żel do mycia, mydła w płynie i w kostce pianka do golenia, golarki, itp.
– uniwersalne kosmetyki jak: krem nivea (najzwyklejszy), balsam do ciała, dezodorant, krem do rąk.
– Sucha żywność, makaron, kasze, ryż, mąka, cukier, przyprawy oraz olej, słodycze i inne z długim terminem ważności.

Gdzie będzie można przynieść dary?

Dzięki sieci sklepów Biedronka, zostaną zorganizowane punkty, gdzie każdy chętny będzie mógł pozostawić coś od siebie, w następujących lokalizacjach:

1. Adres: Pogodna 48, 20-333 Lublin
2. Adres: Jana Sawy 1A, 20-400 Lublin
3. Adres: Lwowska 12, 20-400 Lublin
4. Adres: Jana Sapiehy 2, 20-001 Lublin
5. Adres: Magnoliowa 1, 20-400 Lublin
6. Adres: Górska 11, 20-001 Lublin
7. Adres: Choiny 1 , 20-001 Lublin

Kiedy?

Piątek i sobota – w sklepach Biedronka podanych na liście w godzinach od 16.00 do 20.00.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji!

2016-12-01 16:20:26
(fot. mat. org.)

4 komentarze

  1. Bardzo dobrze że 112 informuje o takich akcjach !!! Lewaki mówią o pomaganiu islamskim emigrantom a zapominają o Polakach siłą wysiedlonych i mordowanych na na wschodzie !!! CWP !

  2. Świetny pomysł!! 🙂 Dzięki Redakcjo na informację.

  3. aby komus skutecznie pomoc trzeba dac wedke a nie rybe .maja dobre ziemie tylko slabo stoja ze sprzetem.nie musi byc unijny,nowy.wystarczylyby stare bizony,ursusy.to by byla prawdziwa pomoc i sam bym sie dolozyl do tego jakby taka zbiorke zorganizowal J.Owsiak-weglug mnie jedyna osoba godna zaufania jest chodzi o zbiorki pieniedzy na cele charytatywne.wiekszosc tej zywnosci ze zbiorki nie przekroczyloby granic Rosji bo tyle w nich chemii ze szkoda gadac.mozecie sie smiac ale skad sie bierze otylosc,nowotwory,zawaly?widze tam pasztety…60% paszy dla drobiu to soja gmo.kurczak w 4 miesiace ma prawie 2 kilo.czy to jest zdrowe?jakby nie antybiotyki to taki kurczak od tego zarcia ktorym jest karmiony dlugo by nie pozyl. lepiej byloby od nich kupic i przywiezc do Polski.no tak ale nie mozna bo my w Unii.

    • Zawsze możesz zorganizować zbiórkę ciągników i przekazać je Polakom na Białorusi ,zamiast szczuć z fotela w domu… Co do Twoich kiepawych argumentów to weź też pod uwagę ,że często mieszkają tam też ludzie starsi i chorzy którym ciągnik w niczym nie pomoże… Nie każdy na Białorusi mieszka na wsi. Piszesz ,że jedyną godną zaufania osobą jesli chodzi o zbiórki pieniędzy jest J.Owsiak… ,ale zauważ ,że w tej akcji nikt nie zbiera pieniędzy a jedynie produkty o przedłużonej dacie ważności…A co do żywności to czasem lepiej zjeść taką niż chodzić głodnym… Jeżeli wydaje Ci się że na Białorusi żywność jest lepsza to chyba nigdy tam nie byłeś i Twój fotel właśnie wjechał do świata matrixu ;]]]

Z kraju

Sport