Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin upamiętnił 83. rocznicę agresji Rosji sowieckiej na Polskę (zdjęcia, wideo)

W sobotę, 17 września, w Lublinie odbyły się uroczystości 83. rocznicy agresji Rosji sowieckiej na Polskę. W trakcie uroczystości złożono kwiaty przy pomniku Nieznanego Żołnierza. Równolegle obchodzony jest dziś również Dzień Sybiraka.

Obchody 83. rocznicy agresji Rosji sowieckiej na Polskę rozpoczęła msza święta w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej, następnie jej uczestnicy przemaszerowali na Plac Litewski, gdzie nastąpiło odegranie hymnu państwowego i powitanie uczestników uroczystości oraz wystąpienia okolicznościowe zaproszonych gości, w tym wojewody lubelskiego Lecha Sprawki

Po tym nastąpił apel pamięci, oddano salwę honorową i złożono kwiaty oraz zapalono znicze. Na koniec zaś odegrano utwór „Śpij kolego…”. Uczestnicy przemaszerowali z Placu Litewskiego na Plac Dzieci z Pahiatua (obok Centrum Kultury). Następnie przy Pomniku Matki Sybiraczki odegrano hymnu Sybiraków. Po wystąpieniu okolicznościowym prezesa Związku Sybiraków, nastąpiło złożenie kwiatów pod Pomnikiem Matki Sybiraczki i odegranie utworu „Cisza…”.

Uczestnicy uroczystości udali się następnie pod pomnik Ofiar Katynia, przy ul. Głębokiej, gdzie odbyło się wystąpienie okolicznościowe prezesa Stowarzyszenia Rodzina Katyńska Lublin, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy, a także odegranie utworu „Śpij kolego…”

(fot. wideo lublin112.pl)

4 komentarze

 1. Trzeźwiej myślący

  Co jak co, ale świętować to my potrafimy, z byle okazji.

  • A co w tym złego widzisz? Wychyl puchar to ci oleum w trzewiach się uniesie i do głowy trafi, a to z pożytkiem będzie dla rozumienia twego.

 2. Trzeźwiej myślący

  Ależ ja to z podziwem wyraziłem, czytaj uważniej.
  Na ten wszelki wypadek powtórzę: Co jak co, ale świętować to my potrafimy, z byle okazji 😆

 3. Daj Waćpan pokój zatem temu kotowi co nim kręcisz w jednę, a to drugą stronę i raduj się póki kolejna okazja do świętowania się nie przydarzy. ;))

Z kraju

Polityka i społeczeństwo