Lublin: Święto kolorów powraca na dobre

Nie da się ukryć, że wielkimi krokami zbliża się lato. I chociaż pogoda jeszcze się waha, nic nie powstrzyma nadchodzącej bryzy koloru. Holi Festival Poland w tym roku opanuje prawie 50 różnych miejsc, a wakacyjna mapa Polski już na dobre pokryje pył radosnych barw. Już w maju święto kolorów zawita do Lublina, Krakowa, Płocka i Gniezna.

Holi Festival Poland to polska edycja jednego z najradośniejszych wydarzeń, o jakich można było usłyszeć w ostatnich sezonach. Impreza przywędrowała do nas z Indii, gdzie jest uznawana za święto radości. W Polsce i Europie bardzo pozytywnie przyjęła się szczególnie wśród młodych ludzi, którym ogromną frajdę sprawia „malowanie” się nawzajem proszkami o wszystkich kolorach tęczy. Proszki są w pełni nieszkodliwe dla człowieka, zmywalne z ciała, włosów i ubrań. W ich skład wchodzą barwniki spożywcze, talk i mąka.

– Za każdym razem jestem absolutnie zaskoczony przebiegiem tego wydarzenia. To niesamowite obserwować jak zwyczajne ulice i opanowani ludzie nagle dają się ponieść kolorowemu szaleństwu. Sądzę, że każdemu potrzebna jest od czasu do czasu chwila prawdziwego karnawału, jakim jest właśnie Holi Festival. I to w Polsce. Bardzo cieszy fakt, że w 2016 roku w naszym święcie kolorów wzięło udział 50 tys. osób – mówi jeden z organizatorów polskiej edycji.

Co właściwie czeka na uczestników i zainteresowanych Holi Festival Poland?

Holi Festival Poland to darmowa, plenerowa impreza muzyczna, na którą zapraszeni mogą czuć się wszyscy: starsi i młodsi, całe rodziny z dziećmi, uczniowie i studenci. Podczas wydarzenia – co 30 minut – na sygnał DJa wszyscy obrzucają się proszkami w kolorach tęczy. Proszki będzie można nabyć na terenie imprezy w wyznaczonych do tego punktach.

Chociaż do lata i wakacji jeszcze trochę czasu, maj to doskonały moment, aby zaczarować aurę kolorem oraz potrenować różnobarwne zdolności. Dlatego już 20, 27 i 28 maja Holi Festival Poland pojawi się aż w 4 miastach.

W tym roku Holi Festival Poland zagości w niemal 50 miastach i miejscowościach w całej Polsce.

GDZIE I KIEDY?
Lublin – Zalew Zemborzycki – 20 maja, godz.16-21.

2017-05-14 08:07:42
(fot. lublin112.pl)

10 komentarzy

 1. Bezrobotny Alkoholik

  Tęczowa pedalkowata impreza

 2. sprzedawać kolorowe proszki, żeby ktoś je wysypał na siebie i ewentualnie osoby w pobliżu to świetny interes na głupim targecie i pomijam fakt późniejszych problemów dermatologiczno-pulmonologicznych

  • konktetny, widocznie jesteś już za stary, albo od urodzenia stary maruder. Tam się ludzie radują, bawią to nie dla Ciebie, jesteś ukiszony jak kapucha w beczce.

 3. Pampalini łowca zwierząt

  Kiedy święto brzozy albo mgły?

 4. ale mamy dużo wyznawców buddyzmu… kolejna zabawa rodem z zagranicy jak hallowen…co my już nie mamy nic polskiego???

 5. No jak to nic polskiego nie mamy mamy odpusty, miesięcznice.

 6. redakcja powinna lepiej sprawdzać dodawane artykuły. zdajecie sobie sprawę, że podaliście informację o fejkowym wydarzeniu? 20.05 festiwal odbędzie się w Poznaniu, w Lublinie tydzień później, na ul. Bernardyńskiej obok Perły.
  https://www.facebook.com/events/392194407818856/ – link do prawdziwego wydarzenia

 7. Ja już sama nie wiem kogo słuchać 🙂 W artykule napisaliście, że będzie to nad Zalewem Zemborzyckim 27 maja… ale na linku w komentarzu umieszczonym wyżej widnieje 20 maj…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019