Lublin: Sarny wpadają pod samochody. W sobotę dwa przypadki

Tylko dzisiaj dwukrotnie na ulicach Lublina doszło do zdarzeń z sarnami w roli głównej. Obu saren nie udało się uratować.

W sobotę na ulicach Lublina dwukrotnie doszło do zderzenia samochodu osobowego z sarną. Najpierw rano, kilka minut przed godziną 8, na ulicy Kunickiego przy skrzyżowaniu z ulicą Głuską samochód osobowy potrącił przebiegająca przez ulicę sarnę. Na szczęście siła uderzenia nie była duża i nikomu z podróżujących pojazdem nic się nie stało. Sarna niestety nie przeżyła.

Nie miało szczęścia także zwierzę, które przebiegało wieczorem przez al. Witosa na wysokości strefy ekonomicznej. W tym przypadku w konfrontacji z hyundaiem koziołek również nie przeżył.

Teren al. Witosa a także rejon os. Felin i drogi prowadzącej do Świdnika to miejsce gdzie sarny pojawiają się bardzo często. Pobliski las a także spora ilość nieużytków sprawia, że w okolicy przebywa duża ilość tych zwierząt. Warto więc zachować ostrożność.

(fot. lublin112)
2015-04-25 21:10:34

Zobacz również

29 komentarzy

  1. Serdeczne wyrazy współczucia dla rodzin poległych saren.

  2. **** kradną drzewo zamiast dokarmiać zwierzęta więc co się dziwić że chodzą po mieście

  3. Jak kłusownicy złapią sarnę to zaraz jest całe stado obrońców i właścicieli, a jak sarna wleci pod samochód i uszkodzi to już nikt się do niej nie przyznaje. To jak to jest… ? Trochę nie sprawiedliwie. Jak się nie chcą przyznawać do nich po szkodzie to niech nie latają za ludźmi co za nimi polują.

  4. Czy to była sarna z krzesłem na głowie ?
    Trochę było by szkoda. Na kogo teraz ludzie zagłosują 😉

  5. policja nawet nie podnosi śledztwa w tej sprawie . ja miałem kolizje z dzikiem i policja mówiła że nie ma szans aby dostać cokolwiek bo jest „za duzo przypadków”

  6. To norma dzika zwierzyna rządzi się swoimi prawami i niczyja w tym wina jest ich zbyt duża liczebność. Lisy jak dostają szczepionkę przeciw wściekliźnie to przez zdrowotność zagrażają populacji zająca którego jest coraz mniej itd itd wiele jest czynników. Myśliwi na ile mogą regulują tą populację ale oczywiście jest teraz moda na oczernianie i walkę z łowiectwem dlatego niech przeciwnicy myśliwych i łowiectwa po spotkaniu z sarną lub dzikiem samochodem dwa razy się zastanowią co czynią.

  7. Jak pozabieraliśmy im polane na nasze drogi to się teraz nie dziwcie że przebiegają przez drogi. Wystarczy zachować ostrożność jechać przepisowo i po kłopocie… Wy się samochodami martwicie a o sumienie nie ?? zwierze zostało zabite ludzie zastanówcie się….

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!