Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Rodzinę młodego mistrza karate wsparł Jacek Kawalec i Fundacja „z Sercem”

Dzisiaj do jednej z lubelskich rodzin przybyli wolontariusze Fundacji „z Sercem”. Wraz z nimi był aktor Jacek Kawalec. Przywieziono nowy sprzęt AGD oraz żywność i prezenty.

We wtorek Fundacja „z Sercem” po raz kolejny zorganizowała akcję „Paczki z Sercem”. Tym razem pomoc otrzymała rodzina 10-letniego Daniela, mistrza karate z Lublina. Mieszka on wraz z bratem i matką w małym mieszkaniu w śródmieściu. – Ze względu na stan zdrowia starszego syna Dawida, pani Anna nie może podjąć pełnoetatowej pracy. Nie stać jej na wymianę starej kuchenki gazowej, która nie nadawała się do dalszego użytku, z powodu nieszczelności, która zagraża bezpieczeństwu i zdrowiu członków rodziny. Brakuje im także środków na opłacenie zajęć w klubie karate, do którego uczęszcza bardzo zdolny Daniel – wyjaśnia Sylwia Ostrowska Prezes Fundacji.

Daniel od kilku lat zdobywa liczne osiągnięcia w tej dziedzinie sportu. Ostatnio zajął 5 miejsce w IV Pucharze Europy w Karate Tradycyjnym, który odbył się w Wilnie w październiku 2015 r. Zdobył także złoty medal na turnieju Mikołajkowym. Zaszczytne miejsce w pokoju chłopców zajmuje ściana, na której wyeksponowano wszystkie zdobyte przez niego medale i puchary. Współpracującego z fundacją Jacka Kawalca przejęła sytuacja tej rodziny, w której samotna matka, wychowuje dwóch synów.

Dlatego dzisiejszą akcję rozpoczęto od wizyty w galerii handlowej, gdzie zakupiona została kuchenka gazowa. Później wraz z paczkami z żywnością, ubraniami oraz zabawkami, o których marzył Daniel i jego starszy brat Dawid, skierowano się do mieszkania chłopców. Tam przekazano wszystkie prezenty, co wywołało łzy szczęścia.

– Nasza akcja, poza doraźną pomocą tej rodzinie, ma na celu pomoc w znalezieniu osób chcących pomóc Danielowi rozwijać jego talent. Daniel potrzebuje sponsora, który pomoże opłacać jego zajęcia w klubie karate oraz inne wydatki związane z uprawianiem tego sportu jak np. koszty wyjazdów na turnieje, czy obozy szkoleniowe. Mamy nadzieję, że tą akcją zachęcimy zwykłych ludzi do pomocy rodzinie Daniela oraz innym rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej -dodaje Sylwia Ostrowska.

Fundacja „z Sercem” niesie pomoc uzdolnionym dzieciom i młodzieży z rodzin ubogich oraz zagrożonych patologiami. Jej podopieczni, dzięki wsparciu fundacji mogą rozwijać swoje talenty artystyczne, naukowe i sportowe. Jej ambasadorem jest aktor Marek Włodarczyk.

(fot. lublin112)
2016-02-23 17:54:52

6 komentarzy

  1. Wszystko fajnie wygląda. Tylko pytanie, gdzie są sprzedawane ubrania z kontenerów? Gdzie idą pieniążki? Bo jak na razie widzę że sponsor dał fundacji a fundacja dalej. Czyli fundacja robi pieniądze a dorobne gratyfikacje i co ważniejsze darmowe(za reklamę) daje biednym? Obłuda.
    Każdy post na Facebooku tak wygląda 😉
    Mistrzostwo świata, zarobek bez podatku dochodowego 🙂

    • Zgadzam się i uważam że ta publikacja jest zbędna, owszem pomoc chłopakowi się należała, ale po co ta pokazówka, uważam że to upokarzające dla tej rodziny ujawniać ich wizerunek i publicznie robić z nich dziadów dla reklamy fundacji.

  2. No niestety nie każdego stać na bycie anonimowym w takiej sytuacji materialnej. Chłopak niewątpliwie ma talent, a matka nie ma środków. Brawo za odwagę !

  3. Czemu za tę fundację nie weźmie się w końcu prokurator??

  4. Dziwne jest to w tej fundacji ze na zdjeciach sa corki Pana K.ktory prowadzil hurtownie odziezy uzywanej w Lublinie na ul.Boczna Rusalki czyzby zmienil hirtownie na fundacje czy poprostu zbiera ubrania w w kontenery a pozniej sprzedaje w swoich sklepach.A. my pomagamy myslac ze pomagamy biednym….Pazery i zlodzieje

Z kraju

Polityka i społeczeństwo