Łęczna: Zmarły dwie osoby chore na „świńską grypę”
17:47 23-02-2016

Pacjenci, którzy zmarli na „świńską grypę” w szpitalu w Łęcznej, trafili z objawami grypy kilkanaście dni temu. Ich śmierć związana jest z powikłaniami wywołanymi chorobą. W szpitalu przebywa jeszcze jedna osoba, u której stwierdzono ten sam typ wirusa, jednak jej nie zagraża niebezpieczeństwo. Pomimo to szpital wprowadził nadzwyczajne środki ostrożności, zakazał m.in. odwiedziny chorych.
Jak informuje Państwowa Inspekcja Sanitarna w dniach od 8 do 15.02.2016 r. zarejestrowano w Polsce ogółem 211 636 zachorowań na grypę i zakażenia grypopodobne. Średnia dzienna zapadalność wynosiła 68,75 przypadków na 100 000 ludności, co stanowi 21,3 % wzrost w stosunku do poprzedzającego okresu sprawozdawczego – ostatnie badanie przeprowadzono w dniach 1-7.02.
W tym samym okresie zeszłego roku zarejestrowano w Polsce 139 877 zachorowań na grypę i zakażenia grypopodobne. W przypadkach zachorowań, które były diagnozowane laboratoryjnie w okresie od dnia 31.08.2015 r. do dnia 14.02.2016 roku, w 35,3% badanych próbek potwierdzono obecność wirusa grypy. Od 1 września 2015 r. do 15 lutego 2016 r., zarejestrowano 22 zgony osób, u których stwierdzono zakażenie wirusem grypy.
Państwowa Inspekcja Sanitarna radzi jak uniknąć zarażenia grypą:
- zaszczep się i swoich najbliższych przeciw grypie,
- przestrzegaj zasad higieny oddychania – w czasie kaszlu i kichania zakrywaj nos i usta chusteczką jednorazową,
- jak najczęściej myj ręce wodą z mydłem,
- poza domem i w podróży zawsze miej przy sobie żel lub płyn do rąk albo zapas jednorazowych chusteczek nasyconych roztworem alkoholu, gdyż warunki podczas podróży rzadko zapewniają możliwości częstego mycia rąk,
- jeśli chusteczki jednorazowe lub żel właśnie ci się skończyły, kichaj i kaszl w zgięcie łokciowe – twoje dłonie nie zostaną skażone wirusem i nie przeniesiesz go na inne osoby,
- w miejscach publicznych, środkach transportu unikaj niepotrzebnego dotykania powierzchni i elementów ich wyposażenia,
- unikaj masowych zgromadzeń, bliskiego kontaktu „twarzą w twarz” z innymi ludźmi w transporcie publicznym – zwłaszcza podczas dłuższych podróży,
- zadbaj, aby również twoje dziecko przestrzegało powyższych zaleceń,
- przy wystąpieniu objawów takich jak gorączka, bóle głowy, bóle mięśniowo-stawowe, kaszel, ból gardła lub duszność zgłoś się do lekarza. W przypadku podejrzenia lub rozpoznania grypy nie idź do pracy, zostań w domu do czasu ustąpienia objawów.
2016-02-23 17:24:00
(fot. pixabay.com)
sanepid radzi jak zobaczycie objawy grypy to do lekarza. a lekarze jak wiem to ta kobietę 3razy odsyłają do domu że szpitala podając zwykle leki jak na normalną grypę. a przyjęli na szpital po 4dniach jak już się dusiła bo nie mogła oddychać. ludzie jestem z łęcznej i sąsiadami tej chorej i to co się dzieje w tym szpitalu to jest poprostu szok w butach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nie polecam szpitala w łecznej tam zabijaja a nie lecza