Lublin: Malowali graffiti na wagonie. Jeden z mężczyzn zatrzymany po pościgu

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali dzisiaj po pościgu 26-latka. Mężczyzna malował graffiti na jednym z wagonów na stacji Lublin.

Do zdarzenia doszło w niedzielę o godzinie 10:45 na stacji Lublin w rejonie torów odstawczych składów osobowych. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Lublinie, ujęli po pościgu 26-letniego mężczyznę, który na wagonie wraz z dwoma innymi mężczyznami malował graffiti.

– Dwaj malujący mężczyźni oraz trzeci, który zza ogrodzenia robił zdjęcia wagonu aparatem fotograficznym,
na widok funkcjonariuszy SOK zbiegli na miasto w stronę ul. Krochmalnej. Sprawcy na wagonie namalowali około 8 m2 graffiti. Ponadto Adam H, mieszkaniec Lublina posiadał przy sobie kamerę i w torbie trzy puszki sprayu – informuje Piotr Stefaniuk z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie.

Ujętego mężczyznę przekazano policjantom z III komisariatu. Trwa szacowanie strat.

2015-12-27 16:55:31
(fot. ilustr. SOK)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. Mam płot, wielki, gładki, betonowy. Wysoki na 2,40 m i długi na 33 m. Oddam go w dobre ręce jak ładnie go zamalują w tzw. grafiti. Dam pozwolenie na kwicie. Nikt nie przyjdzie i nie zapyta. W nocy przyjdą, narozbijają butelek. Zmarnują 10-15 czarnych i czerwonych puszek farby sprej i pójdą zostawiając wielki syf. Rano jak słońce da na mur pierwsze promienie to przeżywam wielki szok! Co to za sadk lhgalufhy8734cty85urgcbytv yrggcb?????????? Tak jest w tym kraju!

 2. @lublin112: to są tory odstawcze, nie dostawcze 😉 dwie literki przestawione a jak zmieniają sens, zabawnie Wam wyszło 😀

 3. artyści się znaleźli, mam nadzieję, że zapłacą za to.

  • Wszystkim sokistom wielki dingdong w czoko oko za pokręcenie kolegi. A w czasie tej akcji jeden z funkcionariuszy o[]ł sobie nogę. Gej.

   • Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Lublinie k/Świdnika

    Pomaniuniu, głupi niuniu – tobie też za którymś razem coś się nie uda, coś nie wyjdzie.
    Nie wierzysz w to co tu piszą co mądrzejsze blondaski? Każdemu sie może przydarzyć. To tylko kwestia czasu, że i o tobie ktoś powie gej, tylko dlatego że ci ktoś nóżkę uszkodzi.

   • Powinni najpierw spałować, przy okazji niechcący połamać paluszki i nóżki, a później zapytać, czemu nie uciekał jak koledzy?
    A wielki dingdong w czoko oko takim bezmózgom jak ty i reszta takich popaprańców.

 4. Ciupciasek małolatek swawolnych

  Kilka lat temu na Leonarda zauważyłem, że mniej więcej 17 letnie „dziecko, z wielkim zaangażowaniem „bawi się” malując zielonym sprayem elewację wieżowca. Wraz z kolegą dokonaliśmy obywatelskiego zatrzymania bo na nasz widok zaczął sie oddalać. Kolego go obywatelsko zatrzymał dając mu w bezstresowo uśmiechający się pysk, a ja jego własnym sprayem (zielony ) pomalowałem zasrańca dosłownie od stóp po samą już niezbyt uśmiechniętą gębę.
  Płaczącemu „dziecku” oddałem pusty pojemnik po farbie (przecież to jego własność) i kopem w cztery litery odesłałem pod „opiekę” rodziców.
  Pewnie lepiej to zapamiętał niż jakbym mu pogroził palcem i powiedział: „Bądź uprzejmy tego więcej nie robić”.

 5. A do moich kolegów strzelano
  Z ostrej amunicji, no bo taką oni majo

 6. Im się nudzi? Nie mają kogo łapać więc łapią Artystów dla których sztuki nigdzie nie ma miejsca. Co to ma być? Pedofili i morderców puszczają bo na układach a chłopaki, którzy pielęgnują swoją pasję są za to łapani! „Ponadto Adam H, mieszkaniec Lublina posiadał przy sobie kamerę i w torbie trzy puszki sprayu” no i przepraszam do czego to było? To takie straszne że miał kamere i puszki czy oco chodzi?

  • Artysta niszczący cudzą własność? Malarz pokojowy ma większy talent od takiego debila. Porządnie mogli dziada spałować, wszak w trakcie ucieczki, mógł się kilka razy przewrócić.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)