Krasnystaw: Produkował w domu papierosy. Oprócz tytoniu miał marihuanę

Krasnostawscy policjanci zatrzymali 29-latka, który w jednym z mieszkań w Krasnymstawie produkował papierosy. Oprócz tego mundurowi znaleźli u mężczyzny marihuanę.

Policjanci z Krasnegostawu ustalili, że 29-letni mieszkaniec miasta, w jednym z mieszkań produkuje nielegalnie papierosy. W środę w czasie przeszukania mieszkania mundurowi natrafili na 11 kilogramów krajanki tytoniowej oraz 7,86 kilograma suchych liści tytoniu. Mężczyzna posiadał również maszynę do wytwarzania krajanki i wagi. Oprócz tego 29-latek posiadał marihuanę w ilość ponad 3 gramów.

– W trakcie dalszych czynności mundurowi ustalili, że gdyby nielegalny tytoń trafił na rynek, to straty skarbu państwa z tytułu nieopłaconych podatków akcyzowych wyniosłyby prawie 12 tys. złotych – informuje podkom. Piotr Wasilewski z krasnostawskiej Policji.

29-latek usłyszał już zarzuty. Odpowie za przechowywanie wyrobów akcyzowych, wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru producentów oraz posiadanie środków odurzających.

– Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do stawianych mu zarzutów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Trwa sprawdzanie czy nie zajmował się dystrybucją wyprodukowanych przez siebie papierosów – dodaje podkom. Piotr Wasilewski.

2015-12-27 15:34:21
(fot. Policja Krasnystaw)

Zobacz również

12 komentarzy

  1. Czuję sie taki bezpieczny

    Wreszcie matki z dziecmi mogą spać spokojnie, złapano barona narkotykowego, 3 gramy toz to wedlug policji bedzie z kilkanascie porcji dilerskich. Chwała Wam Dzielni Policjanci.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!