Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Autobus uderzył w drzewo. Siedem osób rannych

Poważny wypadek na lubelskim Czechowie. Autobus komunikacji miejskiej linii nr 29 uderzył w drzewo. Jest wiele osób poszkodowanych.

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 9 na ulicy Kosmowskiej w Lublinie. Na wysokości skrzyżowania z ulicą Kurantową autobus komunikacji miejskiej zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe: straż pożarną, karetki pogotowia ratunkowego i policję.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy lubelskiej drogówki wynika, że autosan jechał pod górę. Na łuku jezdni z nieustalonych jeszcze przyczyn, kierowca zjechał na pobocze a następnie z impetem uderzył w drzewo. Do szpitala przetransportowano siedem osób, sześcioro pasażerów oraz kierowcę autobusu.

Jak nas poinformowano, poszkodowani mają liczne złamania m.in. kończyn, jednak ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na szczęście w autobusie nie było dużo pasażerów. W akcji ratunkowej uczestniczy 5 zastępów straży pożarnej, 6 karetek pogotowia ratunkowego i kilka radiowozów policji.

W miejscu wypadku występują utrudnienia w ruchu. Zablokowany jest jeden pas jezdni. Wprowadzono ruch wahadłowy.

AKTUALIZACJA 10:50
Wstępną przyczyną wypadku mogło być niedostosowanie przez kierującego autobusem prędkości do panujących na drodze warunków. Jezdnia pozornie wydawała się czarna, jednak w miejscu gdzie doszło do zdarzenia było ślisko. W prowadzonych czynnościach bierze udział prokurator. Kierowca był trzeźwy, może mu być postawiony zarzut spowodowania katastrofy w ruchu drogowym.

Lublin: Autobus uderzył w drzewo. Siedem osób rannych
Lublin: Autobus uderzył w drzewo. Siedem osób rannych

(fot. lublin112, nadesłane Magdalena, Marta)
2016-01-16 09:46:21

126 komentarzy

  1. A drzewo? Dlaczego rośnie w tym waśnie miejscu???Drzewo zawiniło i tyle w temacie.

  2. Na lodzie nie wazne jakie opony. Wszystko jeden grzyb. Jesli juz to kolce musialby miec zeby miec przyczepnosc. Prwnie rozpedzil sie przed gorka zeby wjechac, ale cos nie pyklo niestety.. No coz nie ma co sie rozwodzic zbytnio mad tym.

Z kraju

Sport