Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Z lubelskiego lotniska do Tel-Awiwu. Ogłoszono szczegóły nowego połączenia

We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przedstawione zostały szczegóły kolejnego nowego połączenia z lubelskiego lotniska. Od czerwca kolejny przewoźnik będzie latał do Tel- Awiwu.

Po uruchomionym w dniu wczorajszym nowym połączeniu z Portu Lotniczego Lublin, dzisiaj przedstawione zostały szczegóły kolejnej nowej trasy. Tym razem przewoźnikiem będą linie lotnicze Wizzair. Od soboty 17 czerwca z lubelskiego lotniska wystartuje pierwszy samolot do Tel -Awiwu. Loty będą się odbywały dwa razy w tygodniu, we wtorki oraz w soboty. Rozkład lotów wskazuje, że samolot do Izraela będzie startował o godzinie 17, zaś przyloty do Lublina zaplanowano na godzinę 0.55 w nocy.

Decyzja węgierskiego przewoźnika o uruchomieniu tego kierunku oznacza, że z Lublina do Tel Awiwu będzie można polecieć cztery razy w tygodniu. Praktycznie w tym samym czasie takie samo połączenie uruchamiają bowiem Polskie Linie Lotnicze LOT. Pierwszy lot zaplanowano na 19 czerwca a połączenie ma być również wykonywane dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki.

Nowy kierunek, który uruchomi Wizzair nie będzie pierwszym, jaki ta linia lotnicza zapowiedziała. Obecnie obsługuje loty z Lublina do Londynu Luton, Glasgow, Doncaster Sheffield, Oslo Torp, Sztokholmu Skavsta i Eindhoven. W maju ruszy połączenie z Liverpoolem, a w sierpniu z Ukrainą.

Wizzair jest największą niskokosztową linią lotniczą w Europie. Dysponuje 79 samolotami , których średnia wieku wynosi 4 lata. Obsługuje 500 tras w 138 kierunkach do 40 krajów. Posiada swoje bazy lotnicze w 28 krajach, w ubiegłym roku przewiózł 23 mln pasażerów z czego 7 mln podróżnych przypada na Polskę.

(fot. nadesłane)
2017-03-28 16:37:06

10 komentarzy

  1. Już pewnie pejsate tupią nóżkami z zachwytu…

  2. Izrael kosztem Glasgow. LOT pewnie przegra walkę, Trochę słabo

  3. Piękna kobieta na zdjęciu.

  4. Z tą panią to nawet na miotle polecę 😀

  5. Ta Pani to stewardesa. Nawet całkiem miła:)

Wiadomości z info112