Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelskie sukcesy na międzynarodowych targach turystycznych (zdjęcia)

Maj i czerwiec upłynęły pod znakiem intensywnej promocji atrakcji turystycznych województwa lubelskiego, które odbyły się m.in. w Szczecinie, Opolu oraz Chorzowie. Tysiące turystów, setki rozmów, ponad 1550 cebularzy lubelskich, a przede wszystkim nagroda za najlepsze stoisko promocyjne w Opolu – w taki krótki sposób można podsumować powrót województwa lubelskiego na międzynarodowe wydarzenia turystyczne.

Potrzeba promocji poprzez udział w wybranych wydarzeniach zaistniała podczas spotkania z branżą turystyczną z naszego regionu na początku roku. Wtedy planowane są różne działania mające na celu promocje atrakcji turystycznych, których nie brakuje na Lubelszczyźnie.

Zarząd Województwa Lubelskiego, wsłuchując się w potrzeby branży turystycznej, wyraził zgodę na organizację stoiska promocyjnego podczas wydarzeń w czterech miastach: Festiwal Podróży i Czasu Wolnego Piknik nad Odrą w Szczecinie 7-8 maja 2022; 20. Międzynarodowe Targi Turystyki „W Stronę Słońca” w Opolu 20-22 maja 2022; 10. Targi Turystyczne Atrakcje Regionów w Parku Śląskim w Chorzowie 10-12 czerwca 2022; Międzynarodowe Targi Turystyczne World Travel Show w Nadarzynie 24-26 listopada 2022.

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią istniała ogromna potrzeba organizacji takich spotkań, zarówno ze strony przedstawicieli z branży turystycznej, ale również ze strony turystów, którzy spragnieni kontaktu, świeżego powietrza i rozmów z informatorami chętnie uczestniczyli we wszystkich wydarzeniach.

Największym sukcesem zakończyły się 20. Międzynarodowe Targi Turystyki „W Stronę Słońca” w Opolu, podczas których Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego otrzymał nagrodę za najlepszą promocję. Ofertę turystyczną naszego regionu zaprezentowano w najatrakcyjniejszym miejscu Opola: w scenerii zabytkowych kamieniczek, między kawiarniami i restauracjami, w specjalnie przeznaczonych do prezentacji targowych drewnianych domkach oraz przy unoszącym się zapachu gorącego cebularza, rozpoznawalnym symbolu naszego regionu.

– Napływały do nas pozytywne komentarze o profesjonalnie przygotowanych stoiskach, a także o bardzo dobrym przygotowaniu merytorycznym pracowników. Chyba najlepszym przykładem jest nagroda, którą wyróżniono nas w Opolu. Targi turystyczne są szansą na promocję Lubelszczyzny jako zielonego i cichego miejsca, idealnego zarówno na spokojny, bezpieczny odpoczynek, jak i aktywny relaks z dala od huku miasta – mówił Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed.

Stoisko Lubelskiego wyróżniało się na wszystkich międzynarodowych targach turystycznych. Zwiedzający chętnie rozwiązywali konkursy z wiedzy o regionie. W rozmowach często słyszeliśmy tęsknotę za odpoczynkiem wśród natury i ciszy, co jest możliwe właśnie w województwie lubelskim. Wychodziliśmy naprzeciw bardzo aktualnemu tematowi, jakim jest turystyka rowerowa – ogromną popularnością cieszyły się mapy z propozycjami tras regionalnych, które wręczaliśmy w prezencie. Turyści planowali również pobyty w miastach takich jak Lublin, Zamość, Chełm czy Biała Podlaska.

Zbliżające się wakacje to idealny moment na podróże. Warto, aby Lubelskie znalazło się w planach turystów z całej Polski. Podczas wakacji w Lubelskiem będzie się dużo działo. Już w lipcu rusza cykl rajdów Tour de Lubelskie – to aż miesiąc na rowerze po urokliwych miejscach w naszym regionie. Podsumowaniem tych wydarzeń będzie Tour de Pologne, którego szlak po raz kolejny wiedzie przez nasze województwo.

Województwo Lubelskie planuje jeszcze udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych w Nadarzynie. Tym razem World Travel Show połączone z TT Warsaw odbędą się w dniach 24-26.11.2022 r.

Lubelskie sukcesy na międzynarodowych targach turystycznych (zdjęcia)

Lubelskie sukcesy na międzynarodowych targach turystycznych (zdjęcia)

Lubelskie sukcesy na międzynarodowych targach turystycznych (zdjęcia)

Lubelskie sukcesy na międzynarodowych targach turystycznych (zdjęcia)

Lubelskie sukcesy na międzynarodowych targach turystycznych (zdjęcia)

Lubelskie sukcesy na międzynarodowych targach turystycznych (zdjęcia)

(fot. UMWL)

2 komentarze

  1. Na targach to nawet trochę wypieczone a sklepie to takie,jakby z szybkością światła przelatywały przez piec.I z zakalcem.

  2. taaa ponad 1500 cebularzy za free na bank sprawi że bedą do nas walić drzwiami i oknami ! ;] swoją droga ta promka kosztowała nas pewnie grube dziesiątki tys zł jak nie setki… ale co tam podatnik zapłaci :/

Z kraju