690 680 960

Lubelskie sukcesy na międzynarodowych targach turystycznych (zdjęcia)

Maj i czerwiec upłynęły pod znakiem intensywnej promocji atrakcji turystycznych województwa lubelskiego, które odbyły się m.in. w Szczecinie, Opolu oraz Chorzowie. Tysiące turystów, setki rozmów, ponad 1550 cebularzy lubelskich, a przede wszystkim nagroda za najlepsze stoisko promocyjne w Opolu – w taki krótki sposób można podsumować powrót województwa lubelskiego na międzynarodowe wydarzenia turystyczne.

Potrzeba promocji poprzez udział w wybranych wydarzeniach zaistniała podczas spotkania z branżą turystyczną z naszego regionu na początku roku. Wtedy planowane są różne działania mające na celu promocje atrakcji turystycznych, których nie brakuje na Lubelszczyźnie.

Zarząd Województwa Lubelskiego, wsłuchując się w potrzeby branży turystycznej, wyraził zgodę na organizację stoiska promocyjnego podczas wydarzeń w czterech miastach: Festiwal Podróży i Czasu Wolnego Piknik nad Odrą w Szczecinie 7-8 maja 2022; 20. Międzynarodowe Targi Turystyki „W Stronę Słońca” w Opolu 20-22 maja 2022; 10. Targi Turystyczne Atrakcje Regionów w Parku Śląskim w Chorzowie 10-12 czerwca 2022; Międzynarodowe Targi Turystyczne World Travel Show w Nadarzynie 24-26 listopada 2022.

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią istniała ogromna potrzeba organizacji takich spotkań, zarówno ze strony przedstawicieli z branży turystycznej, ale również ze strony turystów, którzy spragnieni kontaktu, świeżego powietrza i rozmów z informatorami chętnie uczestniczyli we wszystkich wydarzeniach.

Największym sukcesem zakończyły się 20. Międzynarodowe Targi Turystyki „W Stronę Słońca” w Opolu, podczas których Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego otrzymał nagrodę za najlepszą promocję. Ofertę turystyczną naszego regionu zaprezentowano w najatrakcyjniejszym miejscu Opola: w scenerii zabytkowych kamieniczek, między kawiarniami i restauracjami, w specjalnie przeznaczonych do prezentacji targowych drewnianych domkach oraz przy unoszącym się zapachu gorącego cebularza, rozpoznawalnym symbolu naszego regionu.

– Napływały do nas pozytywne komentarze o profesjonalnie przygotowanych stoiskach, a także o bardzo dobrym przygotowaniu merytorycznym pracowników. Chyba najlepszym przykładem jest nagroda, którą wyróżniono nas w Opolu. Targi turystyczne są szansą na promocję Lubelszczyzny jako zielonego i cichego miejsca, idealnego zarówno na spokojny, bezpieczny odpoczynek, jak i aktywny relaks z dala od huku miasta – mówił Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed.

Stoisko Lubelskiego wyróżniało się na wszystkich międzynarodowych targach turystycznych. Zwiedzający chętnie rozwiązywali konkursy z wiedzy o regionie. W rozmowach często słyszeliśmy tęsknotę za odpoczynkiem wśród natury i ciszy, co jest możliwe właśnie w województwie lubelskim. Wychodziliśmy naprzeciw bardzo aktualnemu tematowi, jakim jest turystyka rowerowa – ogromną popularnością cieszyły się mapy z propozycjami tras regionalnych, które wręczaliśmy w prezencie. Turyści planowali również pobyty w miastach takich jak Lublin, Zamość, Chełm czy Biała Podlaska.

Zbliżające się wakacje to idealny moment na podróże. Warto, aby Lubelskie znalazło się w planach turystów z całej Polski. Podczas wakacji w Lubelskiem będzie się dużo działo. Już w lipcu rusza cykl rajdów Tour de Lubelskie – to aż miesiąc na rowerze po urokliwych miejscach w naszym regionie. Podsumowaniem tych wydarzeń będzie Tour de Pologne, którego szlak po raz kolejny wiedzie przez nasze województwo.

Województwo Lubelskie planuje jeszcze udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych w Nadarzynie. Tym razem World Travel Show połączone z TT Warsaw odbędą się w dniach 24-26.11.2022 r.

(fot. UMWL)

2 komentarze

  1. Na targach to nawet trochę wypieczone a sklepie to takie,jakby z szybkością światła przelatywały przez piec.I z zakalcem.

  2. taaa ponad 1500 cebularzy za free na bank sprawi że bedą do nas walić drzwiami i oknami ! ;] swoją droga ta promka kosztowała nas pewnie grube dziesiątki tys zł jak nie setki… ale co tam podatnik zapłaci :/

Kursy walut

  • USD 4.3011zł -1.05%
  • GBP 5.2966zł -0.78%
  • EUR 4.6817zł -0.15%
  • CHF 4.697zł -0.39%

Polub nas