690 680 960

Lubelski Strajk Kobiet: „Powiesiliśmy bilbordy i plakaty, które mają przypominać o tym, że każda władza deprawuje” (zdjęcia)

Minionej nocy w Lublinie w kilku miejscach pojawiły się plakaty, które wg autorów mają przypominać o tym, że każda władza deprawuje i ostatecznie doprowadza do przemocy. Jarosław Kaczyński został zestawiony z Wojciechem Jaruzelskim, takie grafiki pojawiły się na bilbordach.

„Każda Władza Ludzi Zdradza” – grafiki z takimi napisami pojawiły się minionej nocy na bilbordach w Lublinie. Znajdują się na nich zdjęcia Wojciech Jaruzelskiego i Jarosława Kaczyńskiego oraz napis 1981 – 2020.

Co więcej, plakaty z napisem „Wyp********” zostały przyklejone w kilku miejscach, m.in. na budynku Kuratorium Oświaty, na ścianach i skrzynkach elektrycznych.

– Dzisiaj 13 grudnia, dzień w którym szczególnie pamiętać należy o tym do jakich zbrodniczych opresji posuwa się władza za pomocą swoich narzędzi jakimi są policja i inne jej instytucje. Tak 39 lat temu, jak i dzisiaj władza narusza podstawowe prawa człowieka, ogranicza ludzką wolność, a próby oporu dusi bezwzględną i prymitywną przemocą – piszą o swojej akcji twórcy na stronie na Facebooku Lubelski Kolektyw ANKA.

Jak zaznaczają autorzy akcji, grafiki mają przypominać, że każda władza deprawuje i ostatecznie doprowadza do przemocy, którą rządzący wymierzają w stronę rządzonych.

– Nie zgadzamy się na policyjny terror, który obecnie ma miejsce w Polsce! Nie wyrażamy zgody również na odbieranie prawa do aborcji. Żaden polityk nie ma prawa decydować o losie osób z macicami ponad ich głowami. Jak długo łamane będą nasze prawa, tak długo nie przestaniemy uderzać w toksyczny system, wychodzić na ulicę i protestować. To jest wojna! – dodają członkowie Lubelskiego Kolektywu ANKA.

(fot. FB/Lubelski Kolektyw ANKA)

76 komentarzy

 1. W POLSCE
  39 lat po „obaleniu” komuny, towarzysze z PZPR, dzięki swoim kolegom z @Platforma_org
  zmienili czas z wschodniego na zachodni, a Moskwę zamienili na Brukselę

 2. Wolał bym plakaty księdza jak się do ministrantów migdali, takie słodkie i chrześcijańskie.

 3. Brakuje Tuska!

 4. Niezidiociały mimo bulu

  Gdzie te dzidy były jak her Pies- Tfusk i jego towarzysze handożyli Polską na lewo i prawo gdzie tylko się dało i z kim się dało , łącznie z ich macicami – wyrażenie zgody na import „uchodżców” ???!!!!!!
  Pewnie nie maja nawet zielonego pojęcia , że na ich garbach wjeżdżają na salony pogrobowcy pachołków Moskwy – ale co można uświadomić gimbazie .???!!!

 5. Dzieciobójczynie porównują demokratycznie wybraną władzę do totalitarnej – gdzie logika?

 6. Wyborcy prezydenta, który pochował Jaruzela z honorami porównują „gienerała” do Kaczyńskiego. To nie skecz polskiego kabaretu tylko rzeczywistość roku pańskiego 2020. 😀

 7. ANKA w…..aj!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska