Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelski prokurator doprowadził do skazania pięciu osób za uprawę konopi indyjskich i handel marihuaną

Prokurator Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie doprowadził do skazania 5 członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się uprawą i handlem marihuaną.

Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie w 2019 roku skierował w tej sprawie akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Bielsku – Białej.

Zostali skazani

Sąd Okręgowy w Bielsku Białej podzielił zarzuty prokuratora i uznał 5 oskarżonych za winnych popełnienia przestępstw m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wytwarzania i uprawy znacznych ilości narkotyków w postaci marihuany, obrotu znaczną ilością narkotyków oraz utrudniania postępowania karnego.

Sad skazał Marka F. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzanie znacznej ilości narkotyków w postaci marihuany na karę łączną 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, grzywnę w wysokości 300 stawek dziennych po 200 złotych (60 tysięcy złotych) oraz nawiązkę na rzecz organizacji społecznej w wysokości 20 tys. złotych.

Kolejny oskarżony Bartłomiej W. został skany za handel narkotykami na karę 2 lata i 1 miesiąca pozbawienia wolności, grzywnę w wysokości 100 stawek dziennych po 100 złotych (10 tys. złotych), orzeczenie przepadku korzyści uzyskanej z popełnienia przestępstwa w wysokości 21 600 złotych oraz nawiązkę na rzecz organizacji społecznej w wysokości 5 tysięcy złotych.

Marzena K. za utrudnienie postępowania karnego została skazana na grzywnę w wysokości 200 stawek dziennych po 100 złotych (20 tys. złotych).

Adam R. został skazany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, handel narkotykami, posiadanie bez wymaganego zezwolenia broni palnej w postaci rewolweru oraz przestępstwa karnoskarbowe na karę łączną 3 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności, grzywnę w wysokości 250 stawek dziennych po 100 złotych (25 tys. złotych), przepadek równowartości korzyści uzyskanej z popełnienia przestępstwa w wysokości 172 200 złotych oraz nawiązkę na rzecz organizacji społecznej w wysokości 17 500 złotych.

Krzysztof S. został skazany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzanie znacznych ilości narkotyków na karę łączną w wysokości 4 lat pozbawienia wolności, grzywnę w wysokości 300 stawek dziennych po 100 złotych (30 tys. złotych) obowiązek naprawienia szkody w wysokości 20 tysięcy złotych oraz nawiązkę na rzecz organizacji społecznej w wysokości 10 tysięcy złotych.

Uprawiali marihuanę

W toku śledztwa prowadzonego w Lubelskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej ustalono, że zorganizowana grupa przestępcza działała w okresie od września 2016 roku do czerwca 2017 roku na terenie woj. śląskiego. Przedmiotem jej działalności była uprawa konopi innych niż włókniste w ilości ponad 2400 sztuk, z których wytworzyli ponad 90 kilogramów marihuany o wartości ponad 1,5 miliona złotych.

(fot. pixabay.com\źródło PK)

Autor: redakcja

31 komentarzy

 1. A tymczasem pod Novą… 🙂

 2. Jak taki mocny to niech powsadza tych spod Novej, co handlują paaapieeroosami! A szczególnie ich bossów. Też są zorganizowani, jak widać skutecznie, wiele lat „nie da się” nic z tym zrobić.

 3. I znowu jeśli chodzi o kary to jakieś cieniutkie, a zwłaszcza w kwestii kar finansowych bo tutaj duże pieniądze patole zarabiają i duże kary powinni płacić. Jakieś tę sądy za delikatne, nie jest to dobry przekaz dla przyszłych handlarzy narktyków, nie przestraszą się.

 4. W takim lublinie to kilka kilogramów na tydzień wypalaja ktoś zgarnia miliony A jakoś nie słychać żeby kogoś złapali.

 5. hahahaha jaja sobie robicie?

  Ogromny sukces! Polin uratowane!

 6. A jeśli ja wykonuję w pracy to co do mnie należy, to też o mnie napiszecie?

 7. To tak jakby napisać, że piekarz upiekł bułkę. Chyba od tego jest prokuratorem, żeby to właśnie robić i za to mu podatnicy płacą.

  • A mógł w pracy tylko pić kawę i czekać fajrantu i liczyć że się chłopcy ogarną i im się odechce tego procederu tak jak za tuśća w sprawie amber.

 8. Szkoda że nie było sukcesu w sprawie respiratorów czy wyborów kopertowych ?

 9. Dać mu order.