690 680 960

Lubelski producent makaronów ma sprzedawać swoje produkty z refillomatów. Celem jest ochrona środowiska

Nie w opakowaniu ze sklepowej półki, lecz luzem z automatu. Makarony lubelskiego producenta będzie można zakupić w specjalnym urządzeniu.

Od kilku lat w Polsce coraz popularniejsze stają się tzw. refillomaty. Są to urządzenia, służące do napełniania opakowań wielokrotnego użytku. Pozwala to na zmniejszenie ilości odpadów powstających w gospodarstwach domowych. W skrócie wygląda to tak, że klient przychodzi z własnym opakowaniem i napełnia go np. szamponem czy też środkami czystości.

Do tej pory w ten sposób oferowane były głównie produkty płynne. Jednak wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej, jak też coraz częstszym korzystaniem ze społeczeństwa z rozwiązań w myśl zasad zero waste, wprowadzane są urządzenia do sprzedaży produktów sypkich. Ich testy ogłosiła właśnie Lubella, która posiada swój zakład produkcyjny w Lublinie.

– I w końcu jest. Nasza Pasta Station od Lubelli. Narzędzie dopasowane jest do rozwijającego się rynku refill, którego częścią chcemy być również i my z marką Lubella. Teraz przed nami pilotaż poza warunkami laboratorium. Jesteśmy bardzo ciekawi reakcji shopperów – wyjaśnia Wojciech Dendys z Grupy Maspex.

Wiadomo już, że pierwszy refillomat, w którym będzie można zakupić makaron do własnego pojemnika czy też torby, stanie w jednym z marketów w Warszawie. Na razie w ramach pilotażu. Jeżeli urządzenie się przyjmie, będą podejmowane decyzje co do rozszerzania tej formy sprzedaży.

(fot. Wojciech Dendys)

Zobacz również

38 komentarzy

  1. „Polacy nie gęsi lecz swój język mają” M.Rej !!! – to takie przesłanie do w/w artykułu i do Pana Dendysa.

Kursy walut

  • USD 4.3365zł -0.31%
  • GBP 5.3357zł -0.83%
  • EUR 4.621zł -0.69%
  • CHF 4.7809zł -1.39%

Polub nas