Lubelski oddział ZUS-u wypłaca najwyższą emeryturę w Polsce. Najniższa wynosi zaledwie siedem złotych

Poznaliśmy ile wynosi najniższa, a ile najwyższa emerytura wypłacana przez lubelski oddział ZUS-u. Różnica jest kolosalna, jednak zależy od tego, ile czasu dana osoba przepracowała.

W związku z wejściem w życie reformy emerytalnej, Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował informacje dotyczące emerytur Polaków. Ich analiza wskazuje na ogromną rozbieżność pomiędzy najniższym, a najwyższym świadczeniem pobieranym w ramach emerytury. Od 1 marca 2017 najniższe gwarantowane świadczenie emerytalne wynosi 1000 złotych. Dotyczy to jednak tylko osób, które regularnie odprowadzały składki.

Według danych ZUS-u emeryturę poniżej minimalnej pobiera obecnie aż 260 tys. Polaków. Wszystko dlatego, że niektórzy przepracowali np. tylko miesiąc czy dwa i odprowadzone zostały tylko pojedyncze składki. Zgodnie z przepisami, zakład zobligowany jest do wypłaty świadczenia, nawet w przypadku, gdyby pracownik był zatrudniony tylko jeden dzień i emerytura by wynosiła zaledwie jeden grosz.

Jak się okazuje, w Lublinie przeciętne świadczenie to 1962,09 zł. Najniższa emerytura wynosi zaś 7,27 zł. Choć wydaje się ona niewielka, to i tak jest kilkaset razy wyższa, od najniższej w kraju. Jedna z kobiet z Rybnika otrzymuje bowiem co miesiąc zaledwie 10 groszy. Dzieje się tak dlatego, że ZUS otrzymał składki tylko za cztery dni jej pracy.

Z kolei patrząc na drugą stronę zestawienia, najwyższą emeryturę w kraju wypłaca właśnie lubelski oddział ZUS-u. Wynosi ona 20 890,41 złotych i otrzymuje ją mężczyzna, który przepracował aż 60 lat. Cały czas zarabiał powyżej średniej krajowej, piastując stanowiska dyrektorskie i menadżerskie w państwowych i prywatnych firmach. Na emeryturę przeszedł mając skończone 80 lat.

AKTUALIZACJA:

Jak się okazuje, lubelski oddział ZUS wypłaca jeszcze niższe świadczenie niż wskazane wcześniej 7,27 zł. Jedna z emerytek pobiera 2 złote i 12 groszy. Była ona ubezpieczona w ZUS przez trzy lata, ale z bardzo niskimi składkami. Jednocześnie pobiera ona też drugą emeryturę z KRUS, ponieważ większość życia przepracowała w rolnictwie.

2018-01-03 22:40:09
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

71 komentarzy

 1. Szanowna Redakcjo
  Bardzo ciekawe byłoby wyliczenie tej emerytury.
  Podobno ZUS oblicza jej wysokość na podstawie pewnego wzoru.
  Wielu komentujących mogłoby się przymierzyć/podstawić do tego wzoru…. może nawet wycwanić, pokombinować, jak by tu zmienić dane do wzoru, aby w przyszłości przytulić więcej 🙂
  Wydałoby się też jakim cudem ten gościu inkasuje ponad dwadzieścia tysięcy po 60 latach pracy.

 2. Przecież ma rację. Księża są zwolnieni z odprowadzania składek ZUS a mają emerytury.

 3. Lubelski zus… W mojej rodzinie jest osoba która właśnie przez ten zus dostaje mniejszą emeryturę niż powinna bo jak to powiedzieli „ojej zgubiliśmy Pani dokumenty za te 6 lat pracy, przykro nam”. Banda.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia