Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelski garnizon Policji zasiliło 111 nowych funkcjonariuszy

Wczoraj w Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyło się ślubowanie nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy. Wkrótce po odbytym przeszkoleniu trafią oni do 15 komend miejskich i powiatowych.

Funkcjonariusze, którzy wczoraj składali przysięgę zostali przyjęci do służby pod koniec 2017 roku. Lubelski garnizon Policji zasiliło 111 nowych policjantów.

– Zdecydowana większość to panowie. Nie oznacza to jednak mniejszego zainteresowania pań pracą w naszej formacji. Wśród 111 osobowej grupy znajduje się 25 kobiet. Wkrótce nowi policjanci wyjadą na kurs podstawowy, podczas którego będą zdobywać wiedzę m. in. z zakresu znajomości obowiązujących przepisów prawnych i procedur ich stosowania. Poznają psychologiczne aspekty pracy policjanta oraz etyki zawodowej. Wyposażeni w wiedzę i umiejętności wrócą do swoich macierzystych jednostek. Młodzi policjanci zasilą szeregi 15 komend miejskich i powiatowych oraz Oddziału Prewencji Policji w Lublinie – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

 

 

Wszyscy kandydaci musieli przejść kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego. Na każdym etapie kandydaci dostają punkty, a na pracę mogą liczyć ci, którzy uzyskają największą ich liczbę.

– W całym 2017 roku do służby przyjętych zostało 200 osób. W tym roku wstępne założenia świadczyć mogą, że konkurencja będzie spora. Bowiem jak wynika z prognoz i limitów określonych przez KGP przyjmiemy w czterech turach 52 osoby – wyjaśnia nadkom. Renata Laszczka-Rusek.

2018-01-06 10:02:38
(fot. wideo KWP Lublin)

31 komentarzy

 1. No nie wiem czy takie psie 2.500,zł za zwykłego krawężnika za 168 godzin miesiecznie + 13+ mundurowka

 2. 1650 zl na poczatek

 3. Kocham blondynę i czarną ale po co klecha?

 4. Fajnie ale i tak połowa zrezygnuje bo przekonają się że na kasie w markecie mają lepiej

 5. Policjant powinien ważyć od 90-100kg wzwyż mieć co najmniej 2m wzrostu siłownia,sporty itd. władać angielskim w stopniu zaawansowanym znać przynajmniej w stopniu medium sztukę walki, móc utrzymać ubiór taktyczny i poruszać się w nim bez problemu,zarabiać od pięciu do ośmiu tysięcy żeby był w stanie stawić opór agresji lub skutecznie walczyć z przestępczością.

  Żal mi tych dzieci co są na filmie oni boją się własnego cienia już nie mówię o bezpośrednim starciu z agresorem

 6. Mina zbitego psa bezcenna.

 7. Jeśli.jest z protegowanych to nie będzie szlifował krawężników to jest pewne w 100procentach.przykład jest widoczny w uprzednich naborach dotej formacji????.

 8. Pamp nie dla psa kiełbasa,,

 9. dla Tych, co tylko szybką emeryturę widzą, te czasy już minęły – jesteście w tyle z przepisami…Nikt nie broni wstąpienia do formacji, spróbujcie jaki to łatwy kawałek chleba. Ręka w górę chętni?.