Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelska prokuratura znów zatrzymała Zbigniewa S. Śledczy zarzucają mu przywłaszczenie pieniędzy darczyńców

Dzisiaj rano zatrzymany został Zbigniew S., któremu lubelska prokuratura zarzuca przywłaszczenie części pieniędzy, jakie jego fundacja zebrała od darczyńców. Śledczy wskazują nawet, na co środki te zostały przeznaczone.

W czwartek policjanci na polecenie Prokuratury Regionalnej w Lublinie zatrzymali Zbigniewa S.. Został on doprowadzony do Lublina, gdzie śledczy przedstawili mu zarzuty dotyczące działania na szkodę Fundacji swojego imienia, przywłaszczenia pieniędzy pochodzących z wpłat od darczyńców, a także prania pieniędzy. Jak podkreślono, zatrzymany uczynił sobie z tego procederu stałego źródła dochodu. Prokuratura przypomina również, że to nie pierwsze tego typu działanie zatrzymanego, co oznacza, że ma on odpowiadać w warunkach recydywy.

Jak wynika z akt śledztwa, prokuratura zgromadziła dowody, że Zbigniew S. w okresie od 2 października do 27 grudnia 2019 roku, zorganizował co najmniej 23 zbiórki pieniędzy. Były to akcje na różne cele charytatywne np. na budowę lub dokończenie budowy domu dla potrzebujących, dla chorego na białaczkę i nowotwór jelita, na zakup protezy nogi, na rehabilitację, a także na pokrycie długów i jedzenie dla potrzebujących. Śledczy wyjaśniają, że z zebranych od darczyńców pieniędzy 253 tysiące złotych trafiło nie dla osób potrzebujących, lecz dla Zbigniewa S.

– Podejrzany przeznaczył przywłaszczone środki w kwocie 217 tysięcy złotych na zakup żetonów do gry w jednym z warszawskich kasyn. Pozostałe pieniądze rozdysponował poprzez udzielenie nieoprocentowanej pożyczki w kwocie 11 tysięcy złotych oraz zapłatę honorarium adwokackiego i zwrotu kosztów procesowych w prywatnej sprawie w wysokości 25 tysięcy złotych – wyjaśnia Piotr Marko z Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

Śledczy skierowali do Sądu Rejonowego Lublin – Zachód w Lublinie wniosek o zastosowanie wobec Zbigniewa S. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Prokuratura motywuje go faktem, m.in. trwającą od wielu lat przestępczą działalnością zatrzymanego, który to w okresie od 2000 do 2020 roku był 20 razy skazywany przez sądy różnych instancji. Chodzi głównie o przestępstwa przeciwko mieniu tj. oszustwa czy przywłaszczenia, do tego dochodzą przestępstwa ścigane z oskarżenia prywatnego, a także fałszerstwa dokumentów, czy składanie fałszywych zeznań.

Podkreślono również, że Zbigniew S. jako pensjonariusz zakładów karnych nigdy nie był nagradzany, wymierzono mu za to 51 kar dyscyplinarnych. W trakcie odbywania kary nie przestrzegał on obowiązującego porządku i dyscypliny, posługiwał się agresją werbalną i groźbami, był niezdyscyplinowany i wulgarny. Z kolei prognoza kryminologiczno – społeczna sporządzona w okresie odbywania kary została określona jako negatywna.

(fot. Polsat/zdjęcie ilustracyjne)

27 komentarzy

 1. Niech on dziękuje Bogu, Allachowi albo Jahwe za to że mieszka w Polsce bo w Rosji czy USA nikt by nie pozwolił na takie ataki słowne na polityka – osobę – do tego oklaski jakie otrzymuje przy tym świadczą naprawdę o poziomie intelektualnym odbiorców przesłań i pozdrowień Zbyszka – aha nie zapominajcie że za te zarzuty odpowiada ktoś właśnie klaszczący i cieszący się do telefonu lub komputera czyli ktoś z Was – bałwany !

  • Ewentualnie świadczy op poziomie wzmiankowanego polityka…

  • Chciałbym by moje posty były widoczne

   Co Ty bredzisz. Kampanii wyborczej w USA nie oglądasz? Może nikt nie przeklina, ale obrażanie i szydzenie z (braku) inteligencji jest na porządku dziennym.

   • Chyba jakieś inne informacje oglądamy – może masz inne tłumaczenie ( ewentualnie posłuchaj oryginalnej treści) bo ja nie słyszałem żeby Trump do Bidena mówił Ty K……o j……a ty ch….u p……y ! Tak masz rację niemożna komentować głupoty ludzkiej – trzeba ją leczyć .

 2. A co z muchomorel co cegiełki na ratowanie stoczni zap…il co z pocztowcem co przeje…l 70 baniek

 3. skąd tak duże majątki sędziowskie ???

 4. brawo pis! wreszcie sie okazuje ze nie ma swietych krow, ktore cwaniactwen nie praca uczciwa zarabiaja na swa egzystencje i to jaką! a ludziom i wymiarze sprawiedliwosci smieja sie prosto w twarz! ludzie sluzb uwazaja ze sa nietykalni i mogą łupić nieswiadomych szarych zjadaczy chlleba -do czasu i ten czas wlasnie nadszedł! brawo pis

  • ale to o kaczynskim mówisz?? kto w komunistycznej bajce występował?? o dwóch takich co ukradło księzyć, kojarzysz?? rodzice pewnie dumny z synów że załapali się bez zadnych układów to filmu nie?? a nie sory majestatu świetego jarosława sięnie obraża. hahaha tępaki lubelskie szukacie u stonogi pochodzenia komunistycznego a tu wasz karakan komunistą był i podpowiadał komu trzeba. wiecie co znaczy PIS? Podpie…ą i słonce!!!
   a tak poza tym jak by brat lecha nie wysłał dalej by z nim urodziny obchodził

 5. W kuklach im sie poprzewracało.