Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelscy ratownicy wśród najlepszych w kraju. Po raz kolejny na podium mistrzostw

Studenci Uniwersytetu Medycznego po raz kolejny stanęli na podium w Ogólnopolskich Zawodach Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym. Tym razem zajęli trzecie miejsce.

W dniach 9-11 maja na terenie kampusu Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach-Ligocie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym. Do udziału w nich stanęło 18 trzyosobowych zespołów ratowniczych z całej Polski. Zawodnicy mieli za zadanie wykonać zadania praktyczne, będące symulowanymi akcjami ratunkowymi. Konkurencje były oceniane na podstawie aktualnie obowiązujących wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji, ALS, EPLS i ITLS.

Lublin reprezentowała trójka ratowników z Uniwersytetu Medycznego. Andrzej kawka, Fabian Ćwiek i Aleksandra Galek w ostatecznej kwalifikacji zajęli zaszczytne trzecie miejsce. Jest to kolejny sukces naszych ratowników, gdyż od kilku lat nie schodzą oni z podium tych organizowanych corocznie zawodów. Dwa lata temu zawody te organizowane były w Lublinie, właśnie dzięki temu, że nasza załoga zajęła w nich I miejsce.

Zawodnicy zmierzyli się z 6 zadaniami, w tym z trudnym zadaniem nocnym. Wśród akcji ratunkowych było m.in. ewakuacja osoby która straciła przytomność podczas wspinaczki. Dodatkowo zderzenie masowe czy rozszczelnienie w zakładzie przemysłowym z wieloma osobami poszkodowanymi. Wiele trudności ratownicy mieli z wykonaniem wielu czynności jednocześnie, gdy normalnie podczas tego typu zdarzeń na miejscu jest znacznie więcej służb ratunkowych.

Lubelscy ratownicy wśród najlepszych w kraju. Po raz kolejny na podium mistrzostw
Lubelscy ratownicy wśród najlepszych w kraju. Po raz kolejny na podium mistrzostw

(fot. Strażak Sam – nadesłane z zawodów)
2014-05-11 14:29:38

Komentarze wyłączone

Wiadomości z info112