Lubelscy policjanci zapraszają na Akcję Honorowego Oddawania Krwi

Komendant Miejski Policji w Lublinie oraz Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Lublinie 12 lipca organizuje Akcję Honorowego Oddawania Krwi, która odbędzie się na parkingu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przy ul. Północnej 3, realizowaną przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Akcja ma na celu rozpropagowanie wśród pracowników i funkcjonariuszy Policji honorowego krwiodawstwa, dzięki któremu można w łatwy i bezbolesny sposób pomóc osobom potrzebującym. Akcja została zorganizowana w tym okresie, w związku z wakacjami, kiedy występuje duże zapotrzebowanie na tak drogocenny dar jakim jest krew, a zarazem wyjazdami krwiodawców i częstym brakiem tego surowca.

W czasie akcji będzie również promowana rekrutacja ochotników do rejestru dawców szpiku.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych nie tylko pracowników i funkcjonariuszy Policji do przybycia w dniu akcji w godz. 8-13. Będzie można pomóc osobom potrzebującym poprzez oddanie krwi. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Organizatorzy przypominają również, że w tym dniu należy się dzień wolny od pracy, a na osłodę każdy krwiodawca otrzyma czekolady.

2017-07-10 08:41:26
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

3 komentarze

  1. Krew, pomaganie……, szkolić się a nie udzielać społeczeństwu.

  2. ZbujeckiePrawoKojarzycie

    Gdyby ludzie wiedzieli jak jest naprawde. Na komisariacie jak oddasz krew to o premiach możesz zapomniec a w OPP na dniu szkoleniowym… premia,kwartalnik? Haha baye baye. Przełożeni zwykłych policjantów tam uwazają że szkolenie jest ważniejsze niż ratowanie komuś życia oddając krew a szkolenie jest ważniejsze niż służba na mieście(pomaganie ludziom,łapanie zbujników). Może to wynika z tego iż na ulicy spędzili tyle co orenzada gwarancji i nie wiedzą co jest istotne.
    Tak to udają jak oni są za krwią a co do czego to wskakujesz na czarną listę. Szkolenie? tupanie po placu priorytet a na przepisy chwila moment bo to przecież nie istotne, protokoły..a po co. Jak prostym trzeba być by stawiać plac ponad inne rzeczy. Kara za krew? No co ty, przecież premie są uznaniowe… akurat nie zasłużyłeś. Na KPP to już wogóle. Pewnie wszystkich kasztanów teraz boli prawda… ma boleć.

  3. a mandatów nie rozdają …..????????????????????????????????????????

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!
Wirtualne spotkanie z Kombatantem AK i NZW ppor. Włodzimierzem Korsakiem