Lubelscy kucharze zorganizują Festiwal Wielkanocny. Będzie można skosztować wielu wyjątkowych potraw

Już za tydzień w Lublinie odbędzie się wyjątkowy Festiwal Wielkanocny. Królować na nim będą dania przygotowane przez najlepszych lubelskich kucharzy. Celem jest pomoc najmłodszym.

Już po raz kolejny, lubelscy kucharze organizują akcję „Kucharze Dzieciom”. Jest to charytatywny projekt tworzony przez szefów kuchni z najlepszych lubelskich restauracji. Jego celem jest pomoc na rzecz dzieci, którymi opiekuje się Fundacja Spełnionych Marzeń. Wszystko organizowane jest i finansowane przez samych kucharzy, którzy w wolnym czasie postanowili zrobić coś wyjątkowego dla potrzebujących dzieci. Do akcji przyłączyło się 16 lubelskich restauracji.

Finał akcji, w postaci Festiwalu Wielkanocnego, odbędzie się w sobotę i niedzielę 8-9 kwietnia 2017 r. w lubelskiej Galerii Olimp. Znani lubelscy szefowie kuchni przygotowywać będą świąteczne dania bazujące na regionalnych produktach Lubelszczyzny. Do akcji przyłączyli się producenci, lubelskie hurtownie oraz osoby dobrej woli. Każdej przyrządzonej potrawy będzie można spróbować, wtedy też do ustawionych puszek wato będzie wrzucić przysłowiowych kilka groszy.

Organizatorami projektu są : Jean Bos z restauracji Agit, Piotr Wójcik z restauracji Sarzyński, Paweł Cygan z restauracji Zaścianek, Arkadiusz Krzesiak tworzący projekt „Jemy Zdrowo” jak też Dorota Bęczkowska z restauracji Locomotiva oraz Gastrobar Heban. Podczas finału gośćmi specjalnymi będą m.in.. Kevin Aiston, uczestnicy programu Hell’s Kitchen oraz Top Chef. Całą imprezę poprowadzi Józef Sadkiewicz. Wstęp jest bezpłatny.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

(fot. lublin112)
2017-04-01 16:43:42

Zobacz również

Jeden komentarz

  1. Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki, a mąż starej Pierdółkowej

    Nie do wiary !!! Powyższa wiadomość ukazała się wczoraj, a do tej pory nie ma żadnego komentarza – widocznie wszyscy pognali zająć kolejkę do rozdawanej darmochy.
    żeby sobie tylko w tej ciżbie krzywdy nie narobili, jak w parciu po o złotówkę tańszy cukier w jednym z „marcetów”.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!