Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubella stawia nową fabrykę. Powstaną miejsca pracy

Lubelski producent makaronów, płatków śniadaniowych i paluszków rozpoczyna nową inwestycję. Wybuduje halę produkcyjną z pomieszczeniem biurowym.

Lubella przystępuje do rozbudowy znajdującej się w Lublinie fabryki. Na działce przy ul. Wrotkowskiej powstanie nowy obiekt o powierzchni 14 tys. m2. Budynek będzie podzielony na 3 strefy funkcjonalne: biurową, techniczną, która będzie wspomagać obsługę linii technologicznej oraz najważniejszą, czyli zlokalizowaną na dwóch poziomach halę produkcyjno-magazynową z linią technologiczną. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Strabag. Zgodnie z umową, nowy budynek ma zostać wykonany w stanie zamkniętym pod koniec 2016 r.

– Planowane inwestycje sprawią, że będziemy jeszcze bardziej efektywni, elastyczni w reagowaniu na potrzeby konsumentów i będziemy mieli odpowiednie moce produkcyjne- tłumaczy prezes Lubelli Wojciech Jamróz. Tymczasem nowa fabryka, to dopiero początek. Rozpoczynające się właśnie prace są wstępem do tegorocznego programu inwestycyjnego Lubelli, który jest wart ok. 87 mln zł. – Realizowane inwestycje to początek tych, które planowane są w firmie Lubella w tym roku. Przed nami jeszcze budowa bardzo nowoczesnego systemu automatycznego sterowania dystrybucją produktów żywnościowych w warunkach wysokiego magazynowania – dodaje Wojciech Jamróz.

Oprócz budowy nowego budynku, wykonawca ma wykończyć część biurową obiektu i przygotować całą niezbędną infrastrukturę do potrzeb wyposażania technologicznego. Wokół hali powstaną drogi, chodniki, parkingi i place zapewniające sprawne funkcjonowanie fabryki. Jak zapowiadają władze firmy, dzięki tegorocznym inwestycjom zwiększy się zatrudnienie. Po oddaniu do użytku nowych obiektów, utworzonych zostanie 35 nowych miejsc pracy.

(fot. materiały prasowe)
2016-03-22 21:30:44

19 komentarzy

 1. „utworzonych zostanie 35 nowych miejsc pracy.”
  Tylko ?

  • Widocznie tyle osób wystarczy. Cieszmy się, ze Polska firma się rozwija, bo to unikat

   • A Ty wiesz czy to Polska firma. Ciekawy jestem do kogo należy Maspex Wadowice?

    • Do kogoś z Wadowic?

    • Ja akurat wiem – jest to jedna z nielicznych firm z „jeszcze” polskim kapitałem w 100%, a w branży spożywczej jedyna taka.

     • Firma która zatrudnia poprzez agencję pracy, i płaci 8 zł brutto, a przy tym trzeba być dyspozycyjnym bo mogą rano zadzwonić żeby do pracy przyjść po południu. Dlatego nie kupuję już produktów tej pseudo firmy

  • A czego sie spodziewasz? Na tym polega efektywność. To już nie lata 70-te XX wieku, gdzie masy szły do fabryk.

 2. Ale kindol.

 3. od groma tych miejsc pracy powstanie,
  ale nie załamujcie się ludziska jest robota przy sprzedaży fajek pod NOVĄ w Lublinie,
  wymagania: wykształcenie max. zawodowe, własny dres i reklamówka oraz donośny głos i odpowiednia dykcja,
  CV proszę słać na adres: fajki@nova@[email protected]

  • prorok czy co ?

   Właśnie byłem na rozmowie rekrutacyjnej. Na początek musiałem kupić karton 7,50zł za paczkę, a potem w ciągu 10 min spalić całą paczkę. No i oblałem z ustnego.

 4. Dobrze ze na spiryt nie rekrutowali bo na bank ustny byś oblal 😀

 5. Widocznie użycie soli drogowej do produkcji było bardzo opłacalne…

 6. zapraszamy po ruskie fajki pod novą ,pozdrawiam policję i służby celne nie jest łatwo przejśc

 7. A ja tam się cieszę, że firma z Lublina się rozwija. A inwestycja jest na niezłą kwotę. 35 nowych miejsc pracy to sporo. Jeśłi się doliczy ilość osób zatrudnionych przy rozbudowie to robi wrażenie. Ciekawe ile osób komentujących i tak hejtujących stworzyło miejsca pracy……??

 8. Zarobki? 1349,50

Z kraju