Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubartów: Wyłudzali kredyty na podstawie zeskanowanych dowodów osobistych

Lubartowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wyłudzali kredyty na podstawie zeskanowanych dowodów osobistych. Oszustom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Przestępcy działali od września 2014 roku na terenie powiatu lubartowskiego. Policjanci otrzymali szereg zgłoszeń o wyłudzeniu kredytów a także usług telekomunikacyjnych. Mundurowi wpadli w końcu na trop oszustów.

– Jak ustalili policjanci, dwaj mieszkańcy województwa mazowieckiego w wieku 38 i 36 lat wyszukiwali oferty sprzedaży samochodów, a następnie umawiali się ze sprzedającym na oględziny i jazdę próbną. W jej trakcie pod pretekstem potwierdzenia własności auta prosili właściciela auta o dowód osobisty. Wtedy za pomocą mini skanera ukrytego w dłoni, oszuści skanowali dowód osobisty sprzedającego – informuje mł. asp. Grzegorz Paśnik z lubartowskiej Policji.

Mężczyźni rezygnowali z transakcji ale dzięki takiemu podstępowi wchodzili w posiadanie danych osobowych. Na terenie powiatu lubartowskiego pozyskali w ten sposób dane trzech osób.

Łącznie mężczyźni wyłudzili 50 różnego rodzaju kredytów, pożyczek oraz usług telekomunikacyjnych powodując straty w wysokości 40 tysięcy złotych. Za oszustwa grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

2015-12-22 09:47:11
(fot. ilustr. lublin112.pl)

4 komentarze

  1. a banki to udzielają kredytów na podstawie ksera dowodu? Na zdjęciu blondyna a kredyt bierze barczysty osiłek. Banksterstwo.

  2. w iście Petrusowym stylu to zrobili… nie pozostaje tym młodym „przedsiębiorcom” nic innego jak zapisać się do KODu

Z kraju