Likwidator Dziennika Wschodniego odwołany. „Swoimi decyzjami podważył zaufanie do działania sądu”

Nie będzie likwidacji spółki wydającej Dziennik Wschodni. Sąd zgodził się bowiem ze skargami części udziałowców oraz dziennikarzy wobec działań podejmowanych przez likwidatora. Jednak wciąż toczy się odrębny proces o rozwiązanie Corner Media.

W czwartek 18 marca przed Sądem Rejonowym Lublin-Wschód zapadła decyzja na temat przyszłości Dziennika Wschodniego. Mniejszościowi udziałowcy spółki Corner Media, która jest wydawcą gazety, złożyli zażalenia na decyzje likwidatora. Do skargi dołączyli się również dziennikarze. Leszkowi Kukawskiemu zarzucono m.in. brak obiektywizmu jak również działanie, z którego korzyści miał osiągnąć jedynie większościowy udziałowiec spółki, Tomasz Kalinowski.

Chodziło również o czynności jakie podjął referendarz sądowy, których skutkiem było ustanowienie likwidatora. Chodziło o to, że dokonano wpisu do KRS-u pomimo tego, że nie było prawomocnego orzeczenia o rozwiązaniu spółki. Wszystko to wprowadziło chaos w redakcji. Zwolniony został też redaktor naczelny oraz niektórzy dziennikarze.

Sąd po rozpatrzeniu skargi uznał, że rzeczywiście doszło do uchybień, gdyż referendarz sądowy nie wydał postanowienia o rozwiązaniu spółki. Dlatego też zgodnie z prawem nie można było dokonać wpisu o likwidacji Corner Media, zwłaszcza iż brakowało orzeczenia wspólników w tej sprawie. To wszystko skutkuje również odwołaniem likwidatora Leszka Kukawskiego, do którego pracy sąd także miał zastrzeżenia. Miał on bowiem swoimi decyzjami podważyć zaufanie do działania sądu.

Nie oznacza to jednak końca konfliktu pomiędzy udziałowcami spółki wydającej Dziennik Wschodni. W dalszym ciągu toczy się bowiem odrębny proces o rozwiązanie Corner Media. To w tym postępowaniu podejmowane będą kolejne próby ustanowienia porozumienia pomiędzy wspólnikami. Sąd podjął również decyzję, aby ustanowić kuratora spółki. Dał też stronom tydzień na zaproponowanie kandydatów.

(fot. lublin112)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. ,,Sztandar Ludu” wyprowadzić! ,,Dziennik wschodni” wprowadzić! Czy prostytutka gdy przebierze się w habit staje się zakonnicą?

 2. Tak pisowcy zarzynają Wolne Media! A nie, czekaj.

 3. Zablokowane komentarze? Co szef kazał.

 4. szantaż ludu – wyborcza bis

 5. Zlikwidować razem z tefauenem.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7288zł -0.23%
  • GBP 5.2602zł 0.06%
  • EUR 4.5298zł -0.04%
  • CHF 4.1347zł -0.16%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Start Moto Sezonu w Lubartowie
  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej