690 680 960

Kompletnie pijany 29-latek niemal doprowadził do czołowego zderzenia z radiowozem

Wczoraj wieczorem krasnostawscy policjanci zatrzymali kompletnie pijanego mężczyznę kierującego seatem. 29-latek o mało nie doprowadził do czołowego zderzenia z nieoznakowanym radiowozem.

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 19 w miejscowości Kozieniec. Policjanci z Krasnegostawu wracali do jednostki nieoznakowanym radiowozem. W pewnym momencie mężczyzna kierujący seatem, jadący z naprzeciwka, wjechał na przeciwległy pas ruchu o mało nie doprowadzając do zderzenia z mundurowymi.

Kryminalni zmuszeni byli zjechać na pobocze, by uniknąć zderzenia. Kierowca seata nie zatrzymał się, tylko pojechał dalej. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za kierujący autem widząc, jak ten ma problemy z utrzymaniem równego toru jazdy. Podczas próby jego zatrzymania, nie reagował na wyraźnie wydawane sygnały.

Policjanci zatrzymali go w końcu na terenie jednej z posesji, na którą wjechał pojazdem. Jak się okazało, 29-latek z gminy Siennica Różana miał w organizmie niemal 4 promile alkoholu. Co więcej, mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC, a seat, którym jechał, nie posiadał aktualnych badań technicznych.

29-latek trzeźwieje w policyjnym areszcie. Wkrótce usłyszy zarzuty w tej sprawie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

  1. idiot do kwadratu

  2. Kumulacja. Braw On

  3. konfiskata narzędzia przestępstwa (samochodu) wyeliminowała by gościa na jakiś czas z dróg.

  4. Brawo dzban…. Szkoda komentować…

  5. To elita kierowców, czyli mieszkańcy Siennicy Różanej i okolic lata czymś innym niż aŁdice? Do ile ten marny Seat potrafi się rozpędzić w zabudowanym? Pewnie więcej niż 150 tym nie polecisz. Wolałbym rowerem jeździć niż toczyć się takim Seatem i ruch utrudniać.

    • Jeżeli Siennicą lecisz 120km/h to najbardziej prawdopodobne jest to, że zaraz dostanie się strzała od tyłu, bo ktoś nie da rady wyhamować i wjedzie w taką zawalidrogę.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Rodzinny na Rynku w Modliborzycach
Koncert: Śpiewajmy Piosenki Żołnierskie
Zlot motocyklowy w Szczebrzeszynie
Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Lublin
Piknik Rodzinny w Konopnicy